PROGRAM VI Kongresu Kosmetologii Estetycznej

8.30-9.25
rejestracja, powitalna kawa

9.25-9.30
powitanie Uczestników, rozpoczęcie Kongresu

9.30-10.10
Potencjał Twojego gabinetu Twoim potencjałem, czyli jak wykorzystać wartości Twojego salonu
Beata Adamczyk, dyrektor zarządzający Kliniki Urody Feniks, doradca rynku beauty

10.10-10.50
HIFU Sygmalift – nowe spojrzenia na innowacyjną metodę bezbolesnego i  nieinwazyjnego liftingu twarzy
Renata Tusznio, Business Development Manager Coherent Polska

10.50-11.30
Zagrożenia w zabiegach medycyny estetycznej
Dr Zbigniew Leśniowski, Centrum Szkoleniowe Kosmetologii Medycznej

11.30-12.00
przerwa na kawę

12.00-12.40
Terapia aktywnym wodorem – leczenie problemów skórnych i terapie anti-aging
Daria Drążkiewicz, Beauty Dash

12.40-13.20
Nowe spojrzenie na mikrobiom. Równowaga flory bakteryjnej skóry jako niezbędny element procedur zabiegowych wykorzystywanych w terapii przewlekłych problemów skórnych
Sylwia Wójcik, kosmetolog, szkoleniowiec, specjalista ds. badań i rozwoju marki Bielenda Professional

13.20-14.00
Trendy w kosmetologii estetycznej – aparatura
Jarosław Rodzeń, specjalista w zakresie trychologii, kosmetologii i chemii kosmetycznej, konsultant MaxMedik

14.00-14.40
przerwa n lunch

14.40-15.20
Choroby autoimmunologiczne a zabiegi kosmetologii estetycznej
Dr Joanna Klonowska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

15.20-16.00
Skuteczna rekrutacja – jak znaleźć właściwych pracowników i jak zminimalizować ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby?
Daria Cieplak, trener, HR ekspert, współwłaściciel i dyrektor zarządzający w Atelier „Dobrawa House of Hair” oraz Akademii szkoleniowej Dobrawa House of HaiR

16.00-16.40
Dobór aparatury dla gabinetu kosmetologicznego, a problemy estetyczne skóry w codziennej pracy kosmetologa
Agnieszka Gontarz-Kasprzak, Salon Eximia

16.40 – 17.20
Kosmetologia przyszłości – nutrigenetetyka w gabinecie specjalisty
Julia Trawińska, Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia

16.20-17.40 
Losowanie upominków, zakończenie kongresu

W dniu 27 października (sobota) odbędzie się
II Kongres Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej


PRELEGENCI VI Kongresu Kosmetologii Estetycznej:

Beata Adamczyk, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej

 

Beata Adamczyk
Wykładowca, szkoleniowiec, autor wielu artykułów z dziedziny nauki związanej z kosmetologią i zdrowiem. Ceniony prelegent na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych. Doświadczony praktyk, specjalizuje się w zaawansowanych procedurach anty-aging, propagując jednocześnie holistyczne metody pracy.
Międzynarodowy konsultant rynku spa & beauty, współpracuje z inwestorami w kraju i zagranicą, tworząc na ich potrzeby unikalne koncepcje dla ośrodków beauty. Udziela wsparcia oraz profesjonalnej porady inwestorom przy tworzeniu nowych projektów. Wdraża nowatorskie rozwiązania biznesowe, wspierając tym samym kadrę zarządzającą. W tym także Dyrektor Zarządzający Kliniki Urody Feniks.

Potencjał Twojego gabinetu Twoim potencjałem, czyli jak wykorzystać wartości Twojego salonu
Każdy obiekt beauty dysponuje pewnym zapleczem narzędzi, na które składają się urządzenia oraz specjalistyczne produkty kosmetyczne i/lub medyczne. Obserwując obiekty, dość często zauważam, że zasób którym dysponuje dane miejsce nie jest w pełni wykorzystywany. Podczas wykładu podpowiem, jak optymalnie wykorzystać potencjał narzędzi które już są, w którą stronę iść i jak dalej rozwijać mocne strony biznesu.
Jak już wiesz wizyta w salonie to nie tylko pielęgnacja i upiększanie ciała, ale przede wszystkim budowanie świadomości zdrowotnej i kształtowanie zachowań u klientów korzystających z usług.

 

Daria Cieplak
Ekonomista, współwłaściciel i dyrektor zarządzający w Atelier „Dobrawa House of Hair” oraz Akademii szkoleniowej D&D Trainings. Od lat związana z biznesem i działalnością operacyjną oraz HR w dużych międzynarodowych korporacjach. Zdobywała doświadczenie w kraju i za granicą, w tym na stanowiskach menedżerskich w obszarze sprzedaży B2B, B2C, zarządzania zespołami sprzedażowymi w różnych branżach. W ostatnich latach była związana ze światowym liderem z branży doradztwa personalnego, gdzie początkowo zarządzała zespołami sprzedażowymi, rozwijając biznes, w tym nowe oddziały firmy oraz dbając o efektywność procesów, a następnie zajmowała stanowisko HR Managera na Polskę. Rekrutowała, budowała zespoły zarówno sprzedażowe, administracyjne jak i specjalistyczne. Kreowała i wdrażała rozwiązania HR oraz założenia polityki personalnej, tworząc przyjazne i rozwojowe środowisko pracy. Pracuje jako Ekspert zewnętrzny z firmami różnych rozmiarów i z różnych branż, „uleczając” ich sytuację, wydobywając potencjał, wskazując perspektywy na przyszłość tym samym umożliwiając efektywne ich działanie i rozwój. Trener sprzedaży, Coach. W spółkach odpowiada za całokształt zagadnień biznesowych.

Daria Drążkiewicz, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej

 

 

Daria Drążkiewicz, Beauty Dash
Magister kosmetologii, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie – Wydział Humanistyki i Zdrowia, studentka i pasjonatka medycyny chińskiej. Ukończyła studia I-ego stopnia na kierunku Kosmetologia w specjalności Kosmetologia Profesjonalna z Fizykoterapią i Masażem oraz II-ego stopnia na kierunku Kosmetologia w obszarze kształcenia nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej o profilu kształcenia ogólnoakademickim.
Ukończyła również specjalistyczne szkolenia upoważniające do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Regularnie uczestniczy w targach kosmetycznych i doskonali swoją wiedzę dotyczącą zarówno pielęgnacji skóry, jak i preparatów kosmetycznych.

Agnieszka Gontarz-Kasprzak, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej

 

 

 

 

Agnieszka Gontarz-Kasprzak
Wykładowca na Wyższej Szkole Społeczno –Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie, kosmetolog, praktyk, właściciel Gabinetu Kosmetologii EXIMIA.

Dr Joanna Klonowska, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej
Dr Joanna Klonowska

Dziekan Wydziału  Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie, nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia. Kosmetolog, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Łodzi. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Ratownik medyczny, manager służby zdrowia. Z pasją zajmuje się pogłębianiem wiedzy z obszarów kosmetologii, andragogiki, edukacji zdrowotnej oraz zdrowia publicznego. Trener – wykładowca przedmiotów wiodących na kierunku Kosmetyka oraz przedmiotów medycznych na kierunkach pokrewnych w szkołach policealnych. Egzaminator zewnętrzny i weryfikator egzaminatorów na państwowych egzaminach z przygotowania zawodowego na kierunku kosmetyka. Właściciel i manager salonu kosmetologicznego specjalizującego się w kosmetologii leczniczej i pielęgnacji ciała. Doświadczenie i wiedzę kosmetologiczną i trenerską uzupełnia licznymi kursami i szkoleniami także z zakresu kosmetologii, nowoczesnej dydaktyki medycznej, medycyny estetycznej oraz marketingu i reklamy. Autorka publikacji naukowych z zakresu kosmetologii, dydaktyki kosmetologicznej i edukacji zdrowotnej oraz popularnych w branżowej prasie kosmetologicznej, konsultant firm farmaceutycznych.

Dr Zbigniew Leśniowski, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej

 

 

 

Dr Zbigniew Leśniowski
Centrum Szkoleniowe Kosmetologii Medycznej
Lekarz medycyny, Certyfikowany Specjalista Medycyny Estetycznej (EBBA), wiedzę specjalistyczną zdobył szkoląc się w licznych ośrodkach europejskich (Francja, Niemcy) a także w USA. Dyrektor Naukowy Ośrodka Doskonalenia Lekarzy Medycyny Estetycznej ECLEST w Warszawie, Dyrektor medyczny w Centrum Szkoleniowym Kosmetologii Medycznej, szkolącym kosmetologów z zabiegów estetycznych.

Jarosław Rodzeń, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej

 

 

 

 

Jarosław Rodzeń
Ekspert z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Wydziału Kosmetologii i Fizjoterapii, członek Polskiego Towarzystwa Trychologicznego – specjalista w zakresie trychologii, kosmetologii i chemii kosmetycznej oraz wielki pasjonat tej tematyki.

Julia Trawińska, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej

 

 

 

Julia Trawińska
Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia. Zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Propagatorka Medycyny stylu życia, współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Założyła portal e-diagnostyka.pl, który pozwala na wykonanie z każdego miejsca w Polsce unikalnych badań niezbędnych do personalizacji leczenia, odżywiania, pielęgnacji ludzkiego ciała i treningu. Założycielka portalu leczenie.org. Prawnik, psychodietetyk.

Renata Tusznio
Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca szkół medycznych z wieloletnim doświadczeniem, szkoleniowiec firmy Coherent Polska. Zajmuje się głównie szkoleniami z zakresu urządzeń medycznych stosowanych w kosmetologii i fizjoterapii. Na swoim koncie ma między innymi kursy i szkolenia prowadzone na Uniwersytetach Medycznych. Na co dzień współpracuje z Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Terapii Laserowej.

Sylwia Wójcik, VI Kongres Kosmetologii Estetycznej

 

Sylwia Wójcik
Szkoleniowiec firmy Bielenda Professional, instruktor i specjalista w programach telewizyjnych Beauty Inspektor oraz Alchemia Zdrowia i Urody. Jej artykuły dotyczące zaawansowanych zabiegów kosmetologii estetycznej można znaleźć w czasopismach branżowych Art of Beauty, LNE i Aestetica. Dzięki zaproszeniu Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia miała przyjemność poprowadzić szkolenia dla studentów studiów magisterskich i lekarzy studiujących podyplomowo medycynę estetyczną. Dzięki codziennym spotkaniom z kosmetyczkami i kosmetologami, uczestniczeniu w imprezach branżowych oraz w szeregu szkoleń i warsztatów, jest na bieżąco z trendami i innowacjami w kosmetologii i medycynie estetycznej jednocześnie zna potrzeby i rozumie problemy gabinetów kosmetycznych w Polsce. Prowadzi własny gabinet kosmetologii estetycznej oraz współpracuje z lekarzami, co daje możliwość ciągłej praktyki i kontaktu z Klientami.