HYDRAIN3 HIALURO Dermedic

42

MICELARNY PŁYN DWUFAZOWY DO DEMAKIJAŻU z innowacyjnym kompleksem Fortilash

Z myślą o osobach borykających się z problemem wrażliwej skóry okolic oczu oraz z osłabionymi i nadmiernie wypadającymi rzęsami w Instytucie Badawczo-Rozwojowym Biogened opracowano aktywny kompleks Fortilash. Działanie innowacyjnego kompleksu opiera się na dostarczeniu wrażliwej skórze okolic oczu oraz cebulkom rzęs niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania pierwiastków: żelaza, krzemu oraz aminokwasu egzogennego – L-lizyny. Micelarny płyn dwufazowy Hydrain3 Hialuro dedykowany jest do zmywania makijażu długotrwałego oraz wodoodpornego, do skóry odwodnionej i wrażliwych oczu.

Rzęsy chronią oczy przed kurzem i brudem, ale są również ważnym elementem upiększającym. Głównym powodem ich wypadania jest osłabienie mieszków włosowych. Jednym z czynników mających wpływ na ten proces jest nieprawidłowy demakijaż (nadmierne tarcie okolic oczu) oraz niewystarczające odżywienie mieszka włosowego – dieta uboga w witaminy, mikro- i makroelementy.

Dla wzmocnienia, odżywienia i poprawy kondycji cebulek rzęs oraz ich włókien w kompleksie Fortilash zastosowano nowatorskie połączenie:

krzemu (mikroelement uczestniczący w biosyntezie kolagenu i elastyny. Stymuluje on aktywność hydroksylazy prolinowej, zwiększa w skórze liczbę włókien kolagenu i elastyny, prowadząc do bardziej zwartego
i równomiernego ich rozmieszczenia. Dzięki temu poprawia wygląd i elastyczność wrażliwej skóry okolic oczu, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się. Ponadto wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, przyspiesza procesy gojenia, a także wzmacnia włosy),

żelaza (pierwiastek biorący udział w regeneracji skóry właściwej. Jako mikroelement jest składnikiem wielu enzymów i innych związków metaloproteinowych uczestniczących m.in. w oddychaniu komórkowym, stanowi zatem podstawę procesu dostarczania tlenu do każdej komórki w organizmie. Niska zawartość żelaza
w organizmie powoduje np. niedotlenienie macierzy włosa, która przez brak dostatecznej ilości tlenu nie może wytworzyć wystarczającej energii i nie jest w stanie prawidłowo prowadzić procesu wzrostu czy odrostu włosów),

L-lizyny (hamuje aktywność enzymu 5-alfa reduktazy, odpowiadającego za konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu, dzięki czemu wydłuża cykl życia włosa).

Pojemność: 115 ml
Cena: 28 zł

Zalecany do: codziennego demakijażu wrażliwych okolic oczu, również w przypadku makijażu wodoodpornego i długotrwałego. Polecany dla osób nietolerujących tradycyjnych sposobów demakijażu.

Sposób użycia: potrząsnąć energicznie butelką do czasu, aż dwie fazy dokładnie się wymieszają. Zwilżyć płatek kosmetyczny płynem i przyłożyć do powieki. Delikatnie, powolnymi ruchami w dół, zmywać makijaż oczu. Każdorazowo przed aplikacją wstrząsnąć, by utworzył się jednolity płyn.

Składniki aktywne: Kompleks Fortilash, kompleks Hydroweg VV, Alantoina, Gliceryna, Selen

Działanie:

 • Polepsza gospodarkę wodną naskórka, stymuluje jego odnowę i wzmacnia go
 • Zmywa nawet wodoodporny makijaż (specjalny układ miceli i emolientów), bez uczucia ściągnięcia
  i wysuszenia
 • Pobudza wzrost rzęs, poprawia ich kondycję, wzmacnia je i chroni
 • Dba o fizjologiczną równowagę wrażliwej skóry wokół oczu
 • Nie podrażnia oczu
 • Niekomedogenny
 • Hypoalergiczny
 • Przebadany na osobach noszących soczewki kontaktowe
 • Testowany klinicznie i okulistycznie

www.dermedic.pl

DSD de Luxe