I Kongres Kosmetyki Naturalnej 2012

63

W ostatnią niedzielę września 2012, odbył się w Warszawie Kongres Kosmetyki Naturalnej organizowany przez Estetica Beauty. Było to jedne z ważniejszych wydarzeń na mapie eventowej w stolicy. Impreza trwała cały dzień i zgromadziła osoby, dla których zdrowie i ekologiczna pielęgnacja stanowią ważny element życia. Trend Eko jest coraz bardziej popularny, podczas Kongresu zostały poruszone najważniejsze zagadnienia z obszaru naturalnych kosmetyków i sposobu życia opartego na naturze.

Wśród firm, z którymi mogliśmy nawiązać kontakt podczas kongresu znalazły się szwedzkie manufaktury kosmetyczne takie jak Wise / Svea Happy Organics czy MPicaut. Szwecja jest obecnie krajem, w którym bardzo dużo uwagi poświęca się ekologii w tym ekologicznemu kształtowaniu młodych ludzi. Przedstawicielka firmy Wise – Pani Jadwiga Malik, wygłosiła interesujący wykład na temat holistycznej pielęgnacji skóry trądzikowej, który wzbudził powszechne zainteresowanie.

Oprócz firmy Wise, partnerem  kongresu była również firma Noble Health, która promuje naturalne metody odmładzania poprzez uzupełnianie niedoboru kolagenu w organizmie.

Udział w kongresie wzięły  także firmy takie jak Sylveco, Culumnatura, Ikor, A-Ajurweda, Meridian, Beauty Face, Shiny-Box czy Dobre Wina.

Wysoki poziom merytoryczny kongresu zagwarantował udział wykwalifikowanych ekspertów na co dzień działających w obszarze kosmetyki naturalnej. Kongres rozpoczął bardzo ciekawy wykład Magdaleny Komasińskiej z Mezodermu nt. Trendów Eko we współczesnej kosmetologii. Wykład był tym bardziej ciekawy, że Pani Magdalena na co dzień poza kosmetyką naturalną zajmuje się również kosmetyka estetyczną. Po wykładzie o trendach eko, uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać wykładu o holistycznej pielęgnacji cery trądzikowej. Zakończeniem pierwszej części wykładów była prelekcja Pana Piotra Stajszczaka z Alqvimi, który przedstawił gościom metody ekologicznej pielęgnacji skóry przy zastosowaniu olejów roślinnych oraz olejków eterycznych.

Po przerwie kawowej uczestnicy kongresu wysłuchali pasjonującego wykładu Pani Hanny Liziniewicz-Kamińskiej dotyczącego diety i sposobu życia, które prowadzą do wydobycia naturalnego piękna. Następnie odbył się wykład Pani Ireny Laszewskiej, właścicielki firmy Spring o synergii roślinnej w recepturach ajurwedyjskich. Temat Ajurwedy był na kongresie kosmetyki naturalnej jednym z mocniej akcentowanych. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z tym jakże szerokim tematem z wielu stron. Oprócz Pani Laszewskiej temat ajurwedy powrócił jeszcze w wykładzie Pani Elżbiety Żuk – Widmańskiej z Meridiana jak również Pani Justyny Szydło z A-Ajurweda.pl.

Na kongresie kosmetyki naturalnej nie mogło zabraknąć również prezentacji firmy Ikor, która zajmuje się dystrybucją kolorowych kosmetyków mineralnych firmy Lavertu oraz Pure Colors jak również firmy Shiny Box, która w tym roku wypuściła dla swoich fanów – Shiny Box z kosmetykami ekologicznymi i naturalnymi.

Na zakończenie kongresu uczestnicy mogli dowiedzieć się jak naturalnie prowadzić biznes poprzez wystąpienie przedstawicieli Akademii Rozwoju i Wzrostu – Pani Katarzyny Straburzyńskiej oraz Pana Wojciecha Zacharka a także poznać tajniki kreacji holistycznej i atrakcyjnej oferty dla klientów salonów kosmetycznych i SPA – w prelekcji Pana Roberta Nobla ze Strefy SPA.

Zamknięciem kongresu było losowanie nagród dla uczestników. W tym roku nagrody dla gości ufundowały takie firmy jak Wise, MPicaut, Beauty Face, Sylveco, Ikor, Dobre Wina, A-Ajurweda, Meridian, Shiny Box, Strefa SPA / Eco Plant oraz Bentley Organic i AVA.

PARTNERZY:

         

SPONSORZY NAGRÓD:

                            

STOISKA:

       CulumNatura Loga                    

PATRONAT MEDIALNY:

    
DSD de Luxe