III Kongres Holistyki i Kosmetyki Naturalnej

81

W dniu 15 czerwca odbył się III Kongres Holistyki i Kosmetyki Naturalnej.

Wg badań rynku, które przeprowadziliśmy w kwietniu 2014 kosmetyka naturalna jest jednym z najsilniej rozwijających się trendów. Kongres rozpoczęliśmy przedstawieniem wyników badań. Rynek profesjonalnych produktów i usług kosmetycznych jest rynkiem rosnącym – ok 10% rocznie, rośnie liczba salonów franczyzowych, zarówno wyspecjalizowanych w jednym rodzaju usług, jak i o szerokim wachlarzu usług. Rynek jednak coraz mocniej boryka się z konkurencja produktów detalicznych.

W tym roku zdecydowaliśmy o włączeniu do tematyki terapii niekonwencjonalnych, które zyskują na popularności. Pan Sebastian Minor wraz z Panią Martą Złotnikiewicz z Klubu Zdrowia przedstawili metodę biostymulacji twarzy kryształami. Wykład i prezentacja pozwoliły dotknąć tego co niewidzialne – energii. Metoda ta niesamowicie relaksuje i jest świetnym uzupełnieniem masażu twarzy czy refleksologii twarzy. Pani Grażyna Jagodzińska wraz z Panią Ewa Matracką z Meridian Ajurweda Centrum opowiedziały o metodzie refleksologii, która może być skutecznym antidotum na wiele schorzeń.

Temat energii, pola kwantowego, wpływu naszego umysłu na nasze ciało pojawił się również w wystąpieniu Pani Moniki Ceregro z Dr Baumann Polska. Wg tej teorii nasze myśli przyciągają ludzi, zdarzenia i wszystko to co nas w życiu spotyka, zarówno w sensie pozytywnym jak i negatywnym. Dlatego tak ważne jest, aby myśleć o rzeczach pozytywnych, aby je do naszego życia przyciągać.

Pani Izabela Uzarska z Akademii Zdrowia, Instytutu Medycyny Holistycznej przedstawiła praktyczne aspekty hirudoterapii i larwoterapii w odnowie biologicznej. Ta stara metoda powraca do łask, lecząc wiele schorzeń, a w kosmetyce ma swoje zastosowanie w terapiach anti-aging.

Podczas kongresu nie zabrakło też AjurwedyPani Elżbieta Żuk-Widmańska przedstawiła skuteczne i zdrowe metody pielęgnacji urody, takie jak np. masaż olejem sezamowym. Wg Ajurwedy najlepsze kosmetyki znajdują się w naszej kuchni – są to owoce, warzywa, zioła i przyprawy. To co jemy nie może nam zaszkodzić.

Pani Marta Pyrchała-Zarzycka z firmy Astro Salus obrazowo pokazała jak pracować z energią – wprowadziła uczestników w tajemnice czakr i meridian. Opowiedziała o koloroterapii i o tym jak wykorzystać kolory w gabinecie kosmetycznym. W drugim swoim wykładzie pokazała jak wielki jest wpływ naszego umysłu na zdrowie, może nas on zabijać i nas uzdrawiać. Pokazała techniki pracy z umysłem – wprowadzenie się w pozytywny nastrój i relaks.

Pan Robert Kwaśniak z firmy Wellgra opowiedział o właściwościach wody oraz przedstawił właściwości wody jonizowanej.

Kongres tradycyjnie zakończyło losowanie nagród dla uczestników.

Kongresowi towarzyszyły ożywione rozmowy w kuluarach. Z przyjemnością patrzyliśmy na wymianę kontaktów. Atmosfera przesycona była pozytywną energią.

Uczestnicy Kongresu ocenili program merytoryczny na 4,6 pkt., a poziom organizacyjny na. 4,8 pkt. (na 5 możliwych).

PARTNER:

DSD de Luxe