relacje z wydarzeń
V Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku - relacja

W dniu 23 kwietnia odbył się V Kongres Salon Kosmetyczny XXI wieku, organizowany przez „art of BEAUTY”, przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Była to już piąta edycja.

Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięliśmy pod uwagę tematy, które najczęściej pojawiały się w badaniu gabinetów kosmetologicznych, które zrealizowaliśmy w listopadzie 2016 roku.

Tematyka V Kongresu prezentowała najciekawsze tematy z zakresu kosmetologii, trychologii i zarządzania salonem. Kongres miał za zadanie przybliżyć trendy w kosmetologii.

Pani Zuzanna Karwas (właścicielka salonu MezoSkin Kosmetologia Estetyczna, kosmetolog, podolog) w praktycznym wykładzie „Przegląd trendów w kosmetologii - topowe zabiegi i urządzenia, w co warto inwestować” przedstawiła najnowsze trendy w kosmetologii, przedstawiła wady i zalety podążania za trendami. Omówiła również te obszary, w których salon może poprawić swoje funkcjonowanie inwestując w rozwój osobisty i nowe umiejętności.

Pani Justyna Mrówczyńska (magister kosmetologii, wizażysta, szkoleniowiec, Konsultant ds. Kosmetyki Profesjonalnej Bielenda Professional) przedstawiła nowy zabieg Acid Fusion 3.0 w wykładzie „Bielenda Professional Acid Fusion 3.0 – innowacyjne połączenie kwasów w walce z problemami skóry. Przedstawienie ekspresowego zabiegu nowej generacji”. Setowy zabieg zapewnia spektakularne efekty, można go wykonywać również w okresie letnim, czas trwania zabiegu jest bardzo krótki.

Pan Jarosław Rodzeń (Ekspert z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Katedra Kosmetologii) omówił badania efektów karboksyterapii, zwracając uwagę na efektywność w różnych obszarach w wykładzie „Zastosowanie Carboxytherapy Medika jako dyspersja dla mezoterapii igłowej”.

Pani Karolina Marcinkowska (analityk, diagnosta trychologii, ekspert marki NIOXIN) W swoim wykładzie „Keratozy - uporczywe dolegliwości wyzwaniem trychologii” omówiła najczęstsze schorzenia owłosionej skóry głowy oraz metody ich leczenia.

Pani dr Agata Mańkowska (od 15 lat prowadzi w Gabinecie Lekarskim SALUS gabinet medycyny estetycznej i fizykoterapii. Specjalista w zakresie laseroterapii wysokoenergetycznej) przedstawiła etapy menopauzy, objawy oraz metody zabopiegania objawom menopauzy w wykładzie „Menopauza i wczesna menopauza - zmiany, pielęgnacja i zabiegi”.

Pan Robert Nobel (trener, audytor, manager marki MesoLogic) w wykładzie „Osocze bogatopłytkowe bez tajemnic. Jak dokonać słusznego wyboru systemu? Przykłady terapii skojarzonych” przedstawił najważniejsze zagadnienia przy wyborze systemu PRP oraz zabiegi skojarzone. Szczególną uwagę zwrócił na certyfikację wyrobów używanych w procedurze zabiegowej.

Pani Dr n. med. Izabela Załęska (Kierownik Zakładu Kosmetologii Profesjonalnej AWF Kraków) w wykładzie "Praca z „trudnym” klientem gabinetu kosmetologicznego” omówiła metodę postępowania z trudnym klientem, jak krok po kroku rozwiązywać pojawiąjące się konfliktowe sytuacje.

Po zakończeniu kongresu uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród.

Kongresowi towarzyszyły ożywione rozmowy w kuluarach, kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Uczestnicy Kongresu mieli też możliwość zapoznania się z ofertą prezentowaną podczas targów LOOK i Beauty Vision 2017.

Uczestnicy Kongresu ocenili program merytoryczny na 4,7 pkt., a poziom organizacyjny na 4,5 pkt., przydatność poruszanych tematów w pracy kosmetologa na 4.5 pkt. (na 5 możliwych).

 

PARTNER:

       

         WSPÓŁPRACA:

        


STOISKA:

               


PATRONAT MEDIALNY:

 

Zuzanna Karwas
Zuzanna Karwas
Justyna Mrówczyńska
Justyna Mrówczyńska
Dr n. med. Izabela Załęska
Dr n. med. Izabela Załęska
Jarsław Rodzeń
Jarsław Rodzeń
Karolina Marcinkowska
Karolina Marcinkowska
dr Agata Mańkowska
dr Agata Mańkowska
Robert Nobel
Robert Nobel
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
uczestnicy kongresu
stoisko NIOXIN
stoisko NIOXIN
Najnowsze wydanie
2 / 2016
Serwis komputerowy wawer
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień