holistyka
Oazy Spokoju

Kosmetyka Holistyczna skupia się na dążeniu do pełnego szczęścia człowieka. Wpływa na nasze wszystkie zmysły - dotyk, smak, węch, wzrok i słuch. A pełnia szczęścia to idealna harmonia ciała i ducha.

Holistyka jest ostatnio bardzo popularna. Filozofia wielu firm kosmetycznych, Salonów Kosmetyki, Day Spa, a szczególnie Hotelowych obiektów SPA, oparta jest właśnie na kosmetyce holistycznej.
Szeroka gama zabiegów, masaży i rytuałów ma za zadanie dostarczyć wyjątkowych doznań. Stosowane preparaty powinny zawierać składniki bardziej naturalne niż kiedykolwiek oraz relaksujące i poprawiające samopoczucie zapachy.
Odprężenie, głęboki relaks oraz ogólne zadowolenie to ważne założenia wykonywanych zabiegów.
Specjaliści tworzą zabiegi, unikalne masaże i rytuały na wyłączność danej marki.
W ostatnich latach rekordy popularności bije Spa Hotelowe. Wyjazdy służbowe, szkolenia firmowe to już nie tylko spotkania i noclegi w hotelu. Większość hoteli posiada swoje SPA, ponieważ jest ono modne i wymagane przez Klientów. A więc jeśli wysyłają Cię na kilkudniowe szkolenie to prawdopodobnie wieczorem po całodziennych, teoretycznych wykładach, czeka Cię masaż, jacuzzi, basen lub relaksujące przygody.

W dzisiejszych czasach SPA żyje własnym życiem i nabiera nowych znaczeń i sensów. Określenie "SPA" coraz częściej jest nadużywane w celach typowo marketingowych przez obiekty mające niewiele wspólnego z prawdziwym SPA.
ISPA, międzynarodowa organizacja skupiająca ośrodki spa, zrzesza kilkadziesiąt tysięcy członków z ponad 100 krajów.
Dla SPA istotna jest lokalizacja przychylna regeneracji sił fizycznych i psychicznych. Dane miejsce powinno nieustannie dążyć do doskonałości, zachowując ideę SPA&WELLNESS oraz wysoki komfort pobytu. W procesie certyfikacji uznano również: "zdrowa kuchnię opartą na świeżych i lokalnych produktach; możliwe długie funkcjonowanie pod zarządem jednej osoby, ochronę niepalących przed palaczami oraz przywiązanie do idei ochrony środowiska i jego demonstrację".

Wśród profesjonalnych firm zaopatrujących obiekty SPA w preparaty, kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała prym wiodą takie marki jak Thalgo, Algologie, Thal'ion, Sothys, Organique. Popularne stają się w Polsce preparaty firmy Kurland, które posiadają niezwykle dużą wartość terapeutyczną, podobnie jak Decleor, wyjątkowa marka - ekspert w aromapielęgnacji. Na uwagę zasługuje również Klapp Cosmetics, a ostatnio spore zainteresowanie budzi marka Esse Organic, wprowadzająca na polski rynek - vegańską, organiczną i probiotyczną pielęgnację - to obecnie budząca największe zainteresowanie, firma z branży beauty,, której produkty zdobywają pierwsze nagrody na świecie za innowacje i tym samym stają się dużą konkurencją dla ww marek.
Śródziemnomorska kwintesencja SPA ciekawa marka na polskim rynku kosmetyki pielęgnacyjnej to także ANUBIS (z Barcelony). Prawdziwie holistyczne rytuały, pielęgnacja, odnowa biologiczna oraz pieszczota wszystkich zmysłów.
Polskie marki takie jak: Dermika, dr Irena Eris, Bandi, Norel, Farmona również w swojej ofercie mają propozycje typowe dla SPA.
Jeśli chodzi o Certyfikowane SPA Hotelowe to jest ich coraz więcej w Polsce. Certyfikat świadczy o poziomie usług i o ciągłym doskonaleniu obiektu.
Każdy z tym obiektów zapewnia komfort pobytu, chce się czymś wyróżnić i sprawić żeby chwile spędzone w danym miejscu były niezapomniane.

Hotel Medical SPA Malinowy Zdroj (Solec-Zdrój) propaguje ideę zdrowego trybu życia. Jest pierwszym w Polsce hotelem, który otrzymał certyfikat Niemieckiego Instytutu Medical Wellness.
Jelenia Struga to magiczne miejsce w którym można połączyć się z Energią Natury oraz m.in. skorzystać z wodnej terapii Watsu.
SPA Hotel Diament (Ustroń) to z kolei mistyczność i doskonałość dalekiej Japonii. W zabiegach wykorzystywana jest siła zielonej herbaty, jedwabiu, japońskich alg i wodorostów, daleko-wschodnich przypraw, aromaterapii oraz tradycyjnych masaży.
Hotel Klimczok (Szczyrk) proponuje kompleks odnowy biologicznej, urządzony w klimacie rzymskich łaźni.
Hotel&Spa Resort Zamek na Skale (Lądek Zdrój) w zamkowych podziemiach proponuje średniowieczne, starozamkowe receptury zabiegów oraz techniki relaksacyjne pochodzące z różnych zakątków świata. W swoim unikalnym programie posiadają m.in. winoterapie i piwoterapie.
Pałac Odrowążów MANOR HOUSE posiada jedyne w Polsce pokoje ofuro Spa z wannami do japońskich kąpieli oraz zaprasza do ogrodu Medytacji z kamiennym kręgiem mocy.
SPA Morena (Łagów Lubuski) to atrium o przeszkolonym dachu, w którym rosną egzotyczne gatunki roślin tuż obok atrakcyjnie wyposażonego basenu.
Nowoczesne Medical SPA La Perla wyróżnia zaawansowana kosmetologia i medycyna estetyczna oraz kosmoceutyki stworzone specjalnie dla tego miejsca.

Najważniejszym i charakterystycznym elementem prawdziwego SPA jest WODA.
SPA powinno posiadać basen, łaźnie turecką, kąpiele z hydromasażem ... jest współczesnym odpowiednikiem dawnego uzdrowiska, zdroju.
SPA - Sanus Per Aquam czyli Zdrowy Poprzez Wodę.
Japoński naukowiec Masaru Emoto - udowodnił światu , że woda posiada zdolność magazynowania informacji, uczuć oraz stanów świadomości.
“Woda może być cieczą ,parą lub ciałem stałym. Jest wszędzie i we wszystkim. Jest kluczem naszego zdrowia...”
Dzisiaj w dobie rozwoju przemysłu woda stała się dla nas rzeczą , która nam się należy.
A może moda na SPA stopniowo przywróci świętość wodzie?
Popularność SPA jest przejawem mody na młodość i poprawę wyglądu. Spa jest również dobrym lekarstwem na zimową depresję. Jest idealną odpowiedzią na wymogi dzisiejszego świata.

Produkty Esse to naturalne, organiczne i probiotyczne kosmeceutyki. To cała gama produktów do pielęgnacji twarzy i ciała dla gabinetów, salonów kosmetycznych, SPA oraz do użytku codziennego. Produkty do oczyszczania, tonery, nawilżacze, peelingi,maski, ampułki, organiczne kwasy BHA, wyprodukowanow RPA zgodnie z międzynarodowymi standardami. Kosmeceutyki Esse są certyfikowane organicznie, wegańsko oraz wspierają sprawiedliwy handel. Rośliny, z których produkuje się kosmeceutyki Esse są wolne od syntetycznych pestycydów, nawozów i składników modyfikowanych genetycznie. Ekstrakty roślinne nie zawierają również etanolu (alkohol), parabenów, syntetycznych kompozycji zapachowychani syntetycznych barwników.Natura daje nam wszystko to,czego potrzebujenasz organizm. Tworzone przez Esse produkty są wynikiem postępów w nauce,dlategooptymalizują zdrowie skóry i spowalniają proces starzenia.

Probiotic Serum

Probiotic Serum zdobywa pierwsze nagrody w kategorii Innowacji i Urody. Jest to pierwsze na świecie serum z żywymi probiotykami i stanowi szczyt technologii BIOME +.
Gdy Esse Probiotic Serum dotyka skóry, miliard żywych probiotyków na mililitr jest aktywowanych przez wilgoć na skórze, uzupełniając naturalną różnorodność bakterii i przyczyniając się do stworzenia idealnego mikrobiomu, a wszystko po to, by spowolnić proces starzenia.
Niezależne testy wykazały, że produkt ten zwiększa jędrność skóry o 16% w ciągu 28 dni.

Probiotyczne mikroorganizmy są aktywowane na skórze w kontakcie z wodą. Eliminują zaburzenia równowagi i wzmacniają funkcje bariery ochronnej dla mocniejszej, pełniejszej, bardziej sprężystej skóry. Ta surowica jest odpowiednia dla wszystkich typów skóry, a dzięki wysoce ewoluowanemu działaniu zapewnia równowagę biologiczną, jest wyjątkowo skuteczna dla skóry wykazującej dowolną formę stresu.

http://www.esseskincare.com/pl-pl/ 

http://www.esseorganic.com.pl// 

https://www.facebook.com/esseorganic.poland/ 

polecamy artykuły
Światło, które leczy
Światło, które leczy
Zabiegi laserowe trwale zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Laser w rękach doświadczonego specjalisty jest obecnie bezpiecznym i bardzo precyzyjnym narzędziem, a w leczeniu niektórych chorób laseroterapia jest uważana za metodę z wyboru.
więcej »
Serwis komputerowy wawer
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień