twarz
RESTRUKTURYZUJĄCA FUZJA KWASÓW

w zabiegu Acid Fusion 3.0 marki Bielenda Professional

Jakie jest Twoje wyobrażenie o idealnej skórze? Z pewnością takie, jak większości kosmetologów, a jednocześnie samych klientek. To skóra promienna, gładka, jędrna i o równym kolorycie. Jednak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak predyspozycje genetyczne, upływ czasu, współistniejące choroby, czynniki zewnętrzne negatywnie wpływają na jej kondycję i wygląd. Powodują one najczęstsze problemy estetyczne – zmarszczki, przebar-wienia, stany zapalne, trądzik czy łojotok.

Większość z tych niedoskonałości ma swoje źródło w głębszych warstwach skóry – dlatego po-wierzchniowe działanie nie przyniesie oczekiwanej poprawy. Rozwiązaniem jest jej pełna przebu-dowa. I to właśnie takie spojrzenie na zaawansowaną pielęgnację gabinetową, było dla eksper-tów laboratorium marki Bielenda Professional punktem wyjścia do stworzenia zabiegu Acid Fu-sion 3.0. To innowacyjny program restrukturyzacji skóry, który w kategorii zabiegów z kwasami, wyróżnia się niestosowanymi do tej pory rozwiązaniami.

FUZJA KWASÓW 3.0
Fundamentem nowego zabiegu jest połączenie kwasów o cenionym i potwierdzonym działaniu terapeutycznym – to kwas azeleinowy, salicylowy, migdałowy oraz laktobionowy. Działanie kwa-sów zostało przy tym wsparte promotorami przenikania, czyli kompleksem składników, które zwiększają ich zdolności penetracji w głąb skóry. W roli promotorów wykorzystany został skwa-lan, sorbitol oraz betaina. Rezultaty stosowania preparatów Acid Fusion 3.0 potwierdzają, że był to wybór najlepszy z możliwych.

HYBRYDOWA APLIKACJA MASEK
Po raz pierwszy w tego typu zabiegach zastosowano połączenie dwóch masek, których nałożenie na skórę twarzy stanowi najważniejszy etap programu. Mają one różne formuły – żelową oraz kremową. Zastosowane podłoża kwasowe zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić równo-mierne, długotrwałe i bezpieczne działanie na skórę. Aplikacja hybrydowa gwarantuje intensyw-ne i skuteczne działanie, jak również niweluje nieprzyjemne odczucia, takie jak ściągnięcie skóry czy uczucie wysuszenia. Maski, za sprawą odpowiednio dobranych parametrów, nie wymagają neutralizacji. Mogą one pozostać na skórze nawet do dziesięciu godzin. Połączenie dwóch rodza-jów masek to kolejna innowacja, która zdecydowanie wyróżnia tę terapię. Taka aplikacja gwa-rantuje intensywne i skuteczne działanie, jak również niweluje nieprzyjemne odczucia, takie jak ściągnięcie skóry czy uczucie wysuszenia. Co ważne, maska kremowa zapewnia okluzję, która zwiększa komfort oraz zapewnia maksymalne bezpieczeństwo zabiegu.

KWASY – NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI AKTYWNE MASEK
Kwas azelainowy ma działanie keratolityczne, hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za po-wstawanie trądziku, wpływa na równomierne rozłożenie melaniny w skórze. Ma działanie sebo-statyczne, poprzez blokowanie enzymu 5 alfa reduktazy.
Kwas salicylowy stymuluje gojenie się skóry, działa bakteriostatycznie. Pomaga odblokować ujścia gruczołów łojowych, działa przeciwzapalnie.
Kwas migdałowy wzmacnia procesy produkcji kwasu hialuronowego, ma właściwości przeciw-bakteryjne oraz przeciwzapalne. Rozjaśnia, wyrównuje koloryt skóry, a dzięki dużej cząsteczce działa łagodnie, nie wywołuje podrażnień.
Kwas laktobionowy posiada silne właściwości antyoksydacyjne, wzmacnia mechanizmy na-prawcze i pobudza syntezę kolagenu. Zapobiega tworzeniu się zmarszczek i zwiotczeniu skóry. Wzmacnia mechanizmy naprawcze poprzez pobudzenie syntezy kolagenu. Stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV.

25 MINUT, BEZ ZŁUSZCZANIA
Acid Fusion 3.0 to doskonała alternatywa dla osób, których skóra nie toleruje zabiegów z retino-lem. Ekspertom Bielenda Professional udało się również zminimalizować efekt złuszczania skóry, przy zachowaniu najwyższej skuteczności terapii. Dzięki temu jest to idealny zabieg także dla tych klientek, które z uwagi na codzienną aktywność , nie mogą pozwolić sobie na zabiegi z kwa-sami. Acid Fusion 3.0 jest przy tym programem restrukturyzującym, który przy zachowaniu foto-protekcji można wykonywać przez cały rok, niezależnie od sezonu. To kolejny ekspresowy zabieg w ofercie Bielenda Professional. Jego wykonanie zajmuje około 20-25 minut. Na procedurę za-biegową w gabinecie składa się demakijaż oraz aplikacja dwóch masek z kwasami (jedna po dru-giej, bez zmywania). Obie maski dokładnie wcieramy w skórę. Dzięki temu łączymy działanie składników aktywnych zawartych w produktach z mechanicznym usunięciem komórek naskórka, gwarantując przy tym równomierne wnikanie kwasów. Klientka zmywa preparaty w domu, po upływie czasu zaleconego przez osobę wykonującą zabieg. Pierwsze efekty są widoczne od razu po zmyciu maski. Skóra jest rozjaśniona, napięta, wygładzona, jej koloryt wyrównany, ujścia gru-czołów łojowych zwężone, a stany zapalne zredukowane.
Integralną część zabiegu Acid Fusion stanowi dedykowana pielęgnacja domowa: Zaawansowany krem korygujący niedoskonałości, Peelingujący żel do mycia twarzy oraz Tonik z kwasem migda-łowym.

 

 

 

 

SYLWIA WÓJCIK
Ekspert pielęgnacji, szkoleniowiec, specjalista ds. badań i rozwoju marki Bielenda Professional


polecamy artykuły
Czytaj etykiety kosmetyków
Czytaj etykiety kosmetyków
Podobno tylko 17% Polaków czyta etykiety na opakowaniu o składnikach zawartych w stosowanych kosmetykach....
więcej »
Tajemnica zgrabnej sylwetki
Tajemnica zgrabnej sylwetki
Decydujesz się zrzucić dodatkowe kilogramy. Usuwasz ze spiżarni wszystkie niezdrowe, tłuste i słodkie pokarmy, jesz pełne ziarno, chude białko, owoce i warzywa. W pocie czoła ćwiczysz pięć razy w tygodniu. Wreszcie z nadzieją stajesz na wadze i… nic. Starasz się nie zniechęcać.
więcej »
Pomoc w walce z trądzikiem różowatym
Pomoc w walce z trądzikiem różowatym
Utrzymujący się rumień twarzy może być spowodowany pierwszym stadium trądziku różowatego. Schorzenie bywa uciążliwe zwłaszcza latem, z uwagi na nadmierne nasłonecznienie skóry, które zaostrza nieprzyjemne objawy. Jak pozbyć się problemu?
więcej »
Joga twarzy
Joga twarzy
Prawie każdy z nas wie, co to jest joga, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ćwiczyć można także twarz!
więcej »
Serwis komputerowy wawer
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień