Skuteczny sposób na cellulit

28

18.02.2013


Charakterystyczne pofałdowania na udach, biodrach oraz pośladkach to wynik nieprawidłowego rozmieszczenia w tkance podskórnej tłuszczu, wody oraz produktów przemiany materii. Cellulit jest nie tylko defektem kosmetycznym. W zaawansowanym stadium może doprowadzić do ucisku naczyń krwionośnych i obrzęku tkanek. Przyczyn tzw. pomarańczowej skórki jest wiele – niewłaściwe odżywianie, mało aktywny tryb życia, a także zmiany hormonalne. 


Efektywnie i nieinwazyjnie 

Skutecznym rozwiązaniem są innowacyjne metody, z wykorzystaniem technologii, które umożliwiają pobudzenie naturalnego procesu lipolizy, czyli opróżniania komórek tłuszczowych. – W tym celu przeprowadzany jest bezinwazyjny zabieg VelaShape, łączący cztery źródła energii: podczerwień, prąd RF, podciśnienie i masaż mechaniczny. Cały proces polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej do odpowiednio wysokiej temperatury przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa. Dzięki czemu dochodzi do przyśpieszenia procesu metabolizmu i uelastycznienia skóry, co oznacza likwidację niechcianej skórki pomarańczowej – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w innowacyjnych technikach medycznych. Rezultatem jest redukcja cellulitu oraz wyszczuplenie sylwetki. Widoczne efekty można uzyskać już po dwóch powtórzeniach. Co ważne, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. 

VelaShape™ Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki, usuwania cellulitu 

Zabieg redukcji obwodu ciała i cellulitu opiera się na stymulacji naturalnego procesu lipolizy. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się nowatorskie działanie platformy VelaShapeII, które polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju do odpowiednio wysokiej temperatury, co przyspiesza metabolizm tłuszczu. Dodatkowo dochodzi także do uelastycznienia tkanki łącznej, co oznacza likwidację niechcianej skórki pomarańczowej. 

Opis zabiegu: 

W czasie zabiegu aplikator jest delikatnie przesuwany po powierzchni skóry. Impulsowe podciśnienie wciąga skórę do komory aplikatora, gdzie zostaje ona podgrzana i poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Nagrzewanie zapewniają: podczerwone źródło światła, oraz prąd RF przepływający pomiędzy rolkami. Aby zapewnić właściwy przepływ prądu przez skórę oraz poślizg dla rolek masujących, do zabiegu wykorzystuje się specjalnie zaprojektowany VelaSpray™. 

Niezależnie od obszaru ciała celem zabiegu jest podgrzanie tkanki tłuszczowej do około 550C, co odpowiada temperaturze naskórka około 400C. Wyczuwalne promieniowanie ciepła ze skóry (5mm ponad jej powierzchnią) powinno się utrzymać na danym obszarze przez kilka minut po zakończeniu zabiegu 10-15min. Zwykle towarzyszy mu krótkotrwały rumień, a pacjent wyczuwa głęboko umiejscowione ciepło. 

Do pomiaru temperatury powierzchni skóry stosuje się termometr laserowy. 


Redukcja w cm w odniesieniu do sesji Pośladki Uda Brzuch
po 2 zabiegach 2,58 cm 1,28 cm 3,58 cm
po 4 zabiegach 5,17 cm 2,19 cm 5,43 cm
wizyta kontrolna 5,93 cm 2,50 cm 7,37 cm


Zalety zabiegu: 
· zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny 
· połączenie redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry 
· widoczne rezultaty już po kilku zabiegach 


""""
                            


                     Przed zabiegiem                                 Po zabiegu

Opinia eksperta: 
Zabieg wyszczuplający z zastosowaniem platformy VelaShapeII powoduje przyspieszenie procesu usuwania tłuszczu z komórek tłuszczowych, redukcję cellulitu oraz udrożnienie układu limfatycznego i krwionośnego. Innowacyjna technologia jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna. Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch zabiegach, jednak zaleca się wykonanie od 4 do 6 serii z użyciem VelaShapeII, natomiast z użyciem VelasmoothPro od 8 do 10 serii zabiegów. 
Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Platforma VelaShape II

""Firma Syneron opracowała platformę VelaShapeII w unikalnych technologiach VelaTM oraz elosTM. Jej nowatorskie działanie polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju (nawet głęboko położonej) do odpowiednio wysokiej temperatury. Podwyższając o 50% emitowaną energię w stosunku do poprzednich rozwiązań zwiększono skuteczność zabiegu przy zachowaniu jego wysokiego bezpieczeństwa. Dodatkowo dochodzi także do uelastycznienia tkanki łącznej, co oznacza likwidację niechcianej skórki pomarańczowej. Platforma VelaShapeII charakteryzuje się największa energią wykorzystywaną do podgrzania tkanki tłuszczowej pośród aparatów do redukcji obwodu ciała i cellulitu. Jej działanie przebiega na 4 płaszczyznach:

• podczerwień: podgrzewanie płytkich warstw tkanki tłuszczowej oraz skóry (do 3mm) 

podciśnienie: zwiększanie głębokości działania podczerwieni i prądu RF, zwiększenie lokalnego krążenia krwi 

• masaż mechaniczny: poprawa drenażu limfatycznego i rozrywanie zwłóknień 

• prąd RF: podgrzewanie tkanki tłuszczowej (do 2 cm) oraz ujędrnianie skóry

Wartości max mocy światła i prądu determinują czas niezbędny do podgrzania tkanki tłuszczowej, a tym samym skuteczność pojedynczego zabiegu. Im wyższa moc tym szybciej uzyskuje się pożądany efekt.

DSD de Luxe