V NIEZALEŻNY KONGRES Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie

463

V NIEZALEŻNY KONGRES: TRYCHOLOGIA w KOSMETOLOGII, MEDYCYNIE I FRYZJERSTWIE
10 CZERWCA  2018,  Warszawa

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji Kongresu TRYCHOLOGIA W KOSMETOLOGII, MEDYCYNIE I FRYZJERSTWIE, organizowanym przez „art of BEAUTY” oraz ESTETICA POLSKA.

Kongres adresowany jest do trychologów, kosmetologów, lekarzy, kosmetyczek, właścicieli salonów kosmetycznych i fryzjerskich.  Podczas kongresu przedstawimy szeroko tematykę trychologii i jej interdyscyplinarny charakter.

Tematyka trychologii staje się coraz bardziej popularna, rośnie zainteresowanie zarówno wśród fryzjerów jak i kosmetologów tą dziedziną usług.  Przyczyną jest rosnąca ilość osób z problemami skóry głowy oraz coraz szersza i udoskonalona oferta przeciwdziałania tym problemom. Trycholog to zawód z przyszłością.

Wzrosła ilość salonów trychologicznych w Polsce, jak również oferta kosmetyków i zabiegów, zostały udoskonalone metody diagnostyczne.

Podczas kongresu przedstawimy zarówno zagadnienia związane z wykonywaniem tego zawodu, jak i metody i narzędzia diagnostyczne, produkty i zabiegi do wykonania w salonach oraz najczęstsze problemy owłosionej skóry głowy.

Kształt kongresu umożliwia zarówno zaprezentowanie wiedzy eksperckiej i oferty współpracujących firm, interaktywny kontakt z uczestnikami jak również dotarcie do szerszego grona odbiorców, przy pomocy magazynu drukowanego jak i Internetu. Kongres jest okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Kongresowi będzie towarzyszyła wystawa tematyczna Firm Partnerskich.
Uczestnicy będą mogli skorzystać z promocji dostępnych tylko dla uczestników Kongresu.

KONGRES OBEJMUJE

 • wykłady
 • prezentacje na stoiskach

TEMATYKA KONGRESU

 • Organiczna pielęgnacja skóry głowy w salonie. Skuteczność w pielęgnacji skóry problematycznej. Kluczowe zagadnienia oraz studium przypadków.
  Katarzyna Kronsteiner, psycholog, aromaterapeuta i ekspert w dziedzinie kosmetyki naturalnej, Culum Natura
 • Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy frakcyjna mezoterapia koktajlami w leczeniu nadmiernego wypadania włosów
  Jacek Szadkowski, N-Symbiosis Polska
 • Sposób żywienia a stan skóry włosów i głowy. Spektrometria atomowa w badaniu włosa
  Dr n. o zdr. Violetta Tomaszkiewicz,Katedra Higieny Epidemiologii i Ergonomii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy UMK, dr hab. Anna Długosz, Instytut Żywienia, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
 • Trychologia w ciąży i w okresie laktacji
  mgr Julitta Małgorzata Siemiątkowska i mgr Emilia Młodzianowska, Trichomed
 • Narzędzia diagnostyczne, zabiegi i terapie trychologiczne w salonach
  kosmetycznych i fryzjerskich – przegląd w kontekście problemów owłosionej skóry głowy
  Ewa Cognac, trycholog
 • Innowacje w terapiach trychologicznych
  Anna Mackojć, trycholog, biotechnolog, właścicielka Instytutu Trychologii 
 • przeszczep komórek macierzystych mieszków włosowych
 • trychologia u dzieci
 • choroby owłosionej skóry głowy
 • rogowacenie mieszkowe
 • kosmetyka naturalna a wrażliwa skóra głowy
 • jak walczyć z problemem cienkich i przerzedzonych włosów

W programie przewidujemy wystąpienia Partnerów – zapraszamy do proponowania tematów związanych z tematyką trychologiczną.

WARUNKI UCZESTNICTWA
Cena uczestnictwa  – 110 zł (z VAT).

Płatność gotówką w dniu kongresu:
Cena uczestnictwa  – 120 zł (z VAT).

RABATY:
1. Dla uczestników naszych Kongresów 2012-2018 – 10% upustu.
2. Za rekomendację 10% – osoba rekomendująca i rekomendowana.
Rekomendacja dotyczy osoby, która jeszcze nigdy nie brała udziału w naszych kongresach.

Cena obejmuje:

– udział w wydarzeniu
– dyplom uczestnictwa
– prenumerata roczna magazynu art of BEAUTY
– egzemplarz Estetica Polska
– egzemplarz „ Trychologia w praktyce” 2017
– materiały konferencyjne, w tym wykłady na płycie
– lunch, przerwy kawowe
– udział w losowaniu nagród – łączna pula minimum 1000 zł

W przypadku nieobecności osoby, która uiściła opłatę przesyłamy pocztą materiały kongresowe, w tym wykłady – prezentacje na płycie.

Aby wziąć udział w konferencji należy przesłać zgłoszenie, zawierające:
Imię, nazwisko, nazwę i adres salonu, NIP, telefon, ilość osób
na adres e-mail e.cesarz@esteticapolska.pl oraz dokonać wpłaty na konto Beauty Business Partner Sp. z o.o.:
Bank Millenium, nr konta: 55 1160 2202 0000 0001 1831 1975

W przypadku osoby prywatnej:
należy przesłać zgłoszenie, zawierające: Imię, nazwisko, telefon, ilość osób
na adres e-mail e.cesarz@esteticapolska.pl oraz dokonać wpłaty na konto Beauty Business Partner Sp. z o.o.:
Bank Millenium, nr konta: 55 1160 2202 0000 0001 1831 1975

KONTAKT Z ORGANIZATOREM
EWA CESARZ
kom: + 48 601 620 455
e.cesarz@esteticapolska.pl

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER

CulumNatura Loga

STOISKO

CulumNatura Loga

DSD

PlMed

PATRONAT MEDIALNY


art of BEAUTY inspiruje i rozwija_bez podtytulu

     

PRELEGENCI:

Ewa Cognac
Ewa Cognac
Trycholog, specjalista branży farmaceutycznej i kosmetycznej oraz wieloletni dyrektor w międzynarodowych koncernach związanych z urodą i zdrowiem. Jako trycholog współpracuje z lekarzami: dr Halina Brodecka, Tomasz Wasyłyszyn czy Agata Kusiba Strażyńska . Konsultuje między innymi w Instytucie Sharley i Klinice Dormio-Med. Konsultantka i szkoleniowiec w zakresie trychologii oraz technik aplikacji środuktów. Uczestnik programu szkoleń dla nauczycieli fryzjerstwa prowadzony przez Monday Akademia Macieja Wróblewskiego.
Od 17 lat związana z przemysłem farmaceutycznym i kosmetycznym w Polsce. Wprowadzając na polski rynek markę Avene miała bliski kontakt ze środowiskiem dermatologicznym. Wtedy spostrzegła, że właściwie nie ma specjalistów pomagających osobom z problemami z włosami.
Postanowiła pogłębić swoją wiedzę na ten temat i 5 lat temu rozpoczęła naukę u najlepszych specjalistów trychologów. Brała udział w wielu szkoleniach w kraju i we Włoszech, i ciągle się uczy. Wie, że w dziedzinie urody świat stale idzie naprzód i odkrywa nowe doskonalsze kosmetyki i techniki coraz skuteczniej rozwiązujące problemy pacjentów. Stale współpracuje z lekarzami dermatologami specjalizującymi się w leczeniu problemów związanych z włosami i skórą owłosioną.


Katarzyna Kronsteiner

Psycholog, aromaterapeuta i ekspert w dziedzinie kosmetyki naturalnej.  Urodziła się na Pomorzu, w Gdyni. W wieku lat 12 wraz z rodzicami wyjechała do Austrii. Tam również kontynuowała naukę, uzyskując w 1993 roku tytuł magistra psychologii (Universität Wien, University of California, Los Angeles). Swoją zawodową drogę początkowo związała z działalnością organizacyjną oraz zarządzaniem kadrami w dużych austriackich przedsiębiorstwach. Od wielu lat Katarzyna interesuje się tematyką ekologii, dobra społecznego oraz alternatywnym podejściem do działalności przedsiębiorczej, jak też pełnowartościowym odżywianiem oraz kosmetyką naturalną. Od 2013 roku zawodowo związana jest z CULUMNATURA – producentem kosmetyków w pełni naturalnych. Wykształcenie uzupełniające Katarzyny to wytwarzanie kosmetyków naturalnych (WIFI w Salzburgu) oraz aromaterapia ukończona u Ingrid Klendienst-John. Zgodny z naturą styl życia i całościowe podejście do człowieka towarzyszą jej nierozłącznie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Organiczna pielęgnacja skóry głowy w salonie. Kluczowe zagadnienia.
Na czym polega czysto naturalna, organiczna pielęgnacja skóry głowy? Wprowadzenie w temat i przegląd: od oczyszczenia do pielęgnacji skóry. Znaczenie naszego naturalnego kwaśnego płaszcza ochronnego.
Wpływ właściwej pielęgnacji na stan zdrowia skóry oraz związek z kondycją włosa z punktu widzenia pielęgnacji i kosmetyki organicznej (na przykładzie poszczególnych składników produktów kosmetycznych oraz znaczenia szczotkowania skóry głowy.

Anna Mackojć
Anna Mackojć

Trycholog. Biotechnolog. Właścicielka Instytutu Trychologii (www.trychologia.edu.pl). Posiada status Adjunct w World Trichology Society USA. Praktyk. Razem ze swoim zespołem trychologów, lekarzy i fryzjerów pomaga osobom borykającym się ze schorzeniami skóry głowy i włosów.
Absolwentka studiów biomedycznych na Uniwersytecie Szczecińskim i Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu. Wspólnie z prof. dr. hab. Marianem Ciaciurą autorka wielu publikacji z zakresu fitogeografii i taksonomii roślin leczniczych. Wtedy to w 2004 r, kiedy polska trychologia dopiero raczkowała, rozpoczęła prace naukowe nad  wpływem substancji aktywnych na kondycję skóry głowy i włosów. Badała ekstrakcję składników aktywnych pozyskiwanych z różnych roślin leczniczych oraz ich wpływ na patologię problemów trychologicznych.
Publikacja z doktor Ewą Brucką-Jastrzębską odnośnie patologii gruczołów wewnątrzwydzielniczych – wątroby i trzustki oraz ich wpływu na schorzenia trychologiczne. Swoje doświadczenie pogłębiała w Instytucie Badawczym Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji – najpierw w laboratorium daktyloskopii, potem laboratorium osmologii i na koniec zajmując się chromatografią substancji odurzających.
Kolejnym etapem ścieżki zawodowej była praca na stanowisku technologa ds. kosmetyki kolorowej w firmie Eveline Cosmetics. Opracowała wiele autorskich receptur kosmetyków, które do chwili obecnej pozostały w obrocie na kosmetycznym rynku handlowym. Twórca autorskiego programu nauczania dla jednej z warszawskich szkół policealnych.

Emilia Młodzianowska
mgr Emilia Młodzianowska
Magister kosmetologii, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Współautorka rozdziału o składnikach aktywnych kosmeceutyków trychologicznych w książce „Zarys trychologii kosmetycznej” Julitty Siemiątkowskiej. Od 2015 roku trycholog w gabinecie Trichomed Warszawa.  Zajmuję się szeroko pojętą kosmetologią oraz trychologią kosmetologiczną i medyczną. Również od 2015 roku prowadzę bloga  poświęconego podstawowej edukacji trychologicznej dla osób zainteresowanych korzystaniem z usług trychologa lub szukających informacji o prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy: www.trychologiakosmetyczna.pl

Julitta Siemiątkowska


mgr Julitta Małgorzata Siemiątkowska
Wykładowca akademicki, absolwentka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy  – kierunek kosmetologia, specjalista trycholog, fizjoterapeuta, wykłada w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie (współtworzyła program na kierunku Trychologia kosmetologiczna), właścicielka gabinetów trychologicznych Trichomed w Warszawie i Stargardzie. Autorka pierwszej w Polsce książki z zakresu trychologii „Zarys trychologii kosmetycznej”.  Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, współorganizatorka Pierwszego Sympozjum Trychologicznego. Uczestniczyła w wielu projektach związanych z trychologią. Prowadzi w szkolenia z podstaw trychologii.
Od 2011 moja firma Trichomed jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce Kosmeceutyków trychologicznych Vivipharma San Marino.
Od wielu lat zajmuje się trychologią i chciałbym aby założenia i koncepcje rozwoju trychologii i usług trychologicznych  w Polsce zdążały w prawidłowym, naukowym, ukierunkowanym na prawidłową pielęgnację skóry głowy i  włosów z pożytkiem dla osób korzystających z wizyt trychologicznych.
www.trichomed.com.plwww.trichomedwarszawa.pl

Jacek Szadkowski, V Kongres Anti-Aging 2016

 

 

 

Jacek Szadkowski
Dyr. Zarządzający, szkoleniowiec N-Symbiosis Polska

Formularz zgłoszenia do kongresu: “V NIEZALEŻNY KONGRES Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie”

*

Po zastosowaniu tego rabatu opłata wyniesie: 110 zł - 10 % = 99 zł za jedną osobę.

Po zastosowaniu tego rabatu opłata za jedną osobę wyniesie: 110 zł - 10 % = 99 zł za jedną osobę. W przypadku zastosowania tego rabatu łącznie z rabatem dla uczestników konferencji 2012-2017 opłata za jedną osobę wyniesie 99 zł - 10% = 89,10 zł za jedną osobę.

Dane do faktury
*
*
*
*
*
*
*
Informacje o uczestnikach
*

Proszę podać nazwiska uczestników

*
*
Musisz zaznaczyć zgodę na przetwarzanie danych jeśli chcesz otrzymywać prenumeratę

Przyjmuję do wiadomości że moje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji uczestnictwa w kongresie przez Beauty Business Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (04-870) przy ul. Trakt Lubelski 40 c, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000313061 oraz posiadająca nr REGON: 141559330. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów art 23 ust 1 pkt 3 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). Jestem świadomy(a) przysługującego mi prawa dostępu do treści moich danych, możliwości ich poprawiania oraz tego, że moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych ze zbioru danych, w którym dane są przetwarzane.

Wyrażenie zgody jest opcjonalne. Po wyrażeniu zgody możesz otrzymywać materiały marketingowe np. newsletter art of BEAUTY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji handlowej oraz korespondencji za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (poczta elektroniczna, SMS). Administratorem Danych Osobowych jest spółka Beauty Business Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (04-870) przy ul. Trakt Lubelski 40 c, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000313061 oraz posiadająca nr REGON: 141559330. Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922) oraz Ustawę z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Jestem świadomy(a) przysługującego mi prawa dostępu do treści moich danych, możliwości ich poprawiania oraz tego, że moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych ze zbioru danych, w którym dane są przetwarzane.

N-Symbiosis