porady
Peptydy i kwas hialuronowy – nowy oręż w walce o gęste i piękne włosy

 Skuteczność pierwszej na świecie peptydowej terapii włosów Dr. Cyj Hair Filler potwierdzają już nie tylko badania kliniczne, lecz także zabiegi wykonywane u pacjentów polskich klinik.

Specjalizując się w metodzie w centrach WellDerm, obserwuję szybkie i zadowalające efekty zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Innowacyjna metoda hamuje wypadanie, zagęszcza włosy, a także poprawia ich jakość, gdy są zniszczone zabiegami kosmetycznymi.

Hit inżynierii genetycznej, czyli peptydy biomimetyczne pobudzają i w krótkim czasie rewitalizują mieszki włosowe. Są tak skuteczne ze względu na swoje ogromne podobieństwo do czynników wzrostu znajdujących się w skórze. Co potrafią konkretnie? Siedem opatentowanych peptydów, zastosowanych w preparacie Dr. Cyj Hair Filler odnawia mieszki włosowe, wspomaga krążenie w skórze głowy i stymuluje cebulki włosowe do wzrostu. Badania in vivo pokazują, że peptydy potrafią jeszcze więcej, są bowiem w stanie hamować ekspresję genów związanych z wypadaniem włosów (obniżenie poziomu DHT, czynnika powodującego ich wypadanie).
Kompleks peptydowy wpływa korzystnie na wzrost włosów, gdy jest on stale dostarczany do mieszków włosowych. Dlatego w metodzie Dr. Cyj Hair Filler dla powolnego i długotrwałego uwalniania związków leczniczych połączono je z częściowo stabilizowanym kwasem hialuronowym. Można powiedzieć, że dzięki kwasowi hialuronowemu, który utrzymuje się w skórze przez ok. 2 tygodnie, mieszki włosowe są na permanentnym peptydowym dopingu! Przez całe 14 dni między zabiegami włosy są odżywiane przez peptydy, co stymuluje ich stabilny i efektywny wzrost.

Dla kogo terapia peptydowa?
Terapia wskazana jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Działa na łysienie androgenowe, hamuje wypadanie i pobudza wzrost. Chirurdzy wykonujący przeszczepy rekomendują ten zabieg przed i po transplantacji mieszków włosowych. Dr. Cyj Hair Filler stosowany jest także w przypadku problemów z jakością włosów, zniszczonych przez farbowanie, złą pielęgnację etc. Obserwuję poprawę wyglądu włosów przesuszonych i łamliwych, które stają się nie tylko bardziej gęste, lecz także sprężyste, gładkie i nawilżone. Co ciekawe, kompleks peptydowy powstrzymuje w pewnym stopniu siwienie oraz przywraca pigmentację, co dodatkowo cieszy pacjentów przechodzących terapię peptydową.

Jak wygląda zabieg Dr. Cyj Hair Filler?
Włosy w dniu zabiegu powinny być czyste i nieobciążone kosmetykami do stylizacji. Preparat podawany jest w formie iniekcji w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest mało bolesny i nie wymaga tylu wkłuć co przy tradycyjnej mezoterapii. Nie jest tak odczuwalny także dlatego, że podaje się małe depozyty preparatu. Zwłaszcza pozytywnie oceniają go pacjenci, którzy mają już za sobą doświadczenia z innymi rodzajami zabiegów iniekcyjnych skóry głowy.

Jak kuracja peptydowa działa na włosy?
W pierwszej kolejności zatrzymane zostaje wypadanie włosów na poziomie genów i DNA, co następuje już po pierwszym zabiegu. Pełna terapia wymaga 4 zabiegów w odstępach 2 tygodni, w tym czasie pobudzona zostaje aktywność uśpionych mieszków włosowych, które zaczynają produkować włosy. Pobudzenie wzrostu nowych włosów następuje zwłaszcza w fazie anagenu. Po dwóch miesiącach, tyle bowiem zajmuje pełna terapia, osiągamy pełne nasycenie owłosionej skóry głowy kompleksem peptydowym, a to daje najlepsze efekty rewitalizacyjne. Po 6 miesiącach wskazane jest powtórzenie zabiegu lub zabiegów.

 

 

Dr Monika Kukulska
Lekarz medycyny estetycznej specjalizująca się w peptydowej terapii włosów Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm Wrocław, Warszawa.
www.wellderm.pl 

Serwis komputerowy wawer
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień