Depilacja IPL w warunkach domowych

87
BabylissPRO

 

Usuwanie zbędnego owłosienia nie kojarzy się zbyt dobrze. Golenie trzeba często powtarzać, usuwanie włosów woskiem jest bolesne, a zabieg z użyciem lasera jest drogi, mało przyjemny i wymaga planowania wizyt w gabinecie kosmetycznym. Sposobem na ominięcie tych niedogodności jest domowa depilacja IPL.

IPL, co to takiego?
IPL (Intense Pulsed Light) to bezbolesna metoda depilacji, która umożliwia pozbycie się niechcianych włosów na wiele lat.  Jak to działa? IPL opiera się na technologii intensywnych impulsów świetlnych, a dokładniej na zasadzie selektywnej fototermolizy. Depilatory IPL emitują promienie świetlne o różnej długości fal. Fale wnikają pod skórę, trafiają do mieszka włosa, a tam napotykając na melaninę zamieniają się w energię cieplną. Energia ta niszczy mieszek włosowy odpowiadający za wyrastanie nowych włosków. Cały zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.

Domowa depilacja IPL, a inne formy depilacji
Domowa depilacja IPL to dziś najwygodniejsza metoda pozbywania się niechcianych włosów: szybka, bezbolesna, zapewniająca długotrwałe efekty. Inne sposoby depilacji również mają swoje zalety, ale też długą listę wad. Golenie jest szybkie i tanie, ale mało skuteczne. Po goleniu włosy szybko odrastają, w dodatku ciemniejsze i twardsze. Regularne depilowanie włosów woskiem osłabia je, ale sam zabieg jest bolesny, przyczynia się do wrastania włosów i trzeba go powtarzać co ok. 4 tygodnie. Laser umożliwia pozbycie się włosów nawet na kilka lat, ale to kosztowne i mało przyjemne rozwiązanie. Z uwagi na sposób usuwania włosów, polegający na usuwaniu każdego włoska oddzielnie, zabiegi są bolesne, czasochłonne, mogą też powodować przebarwienia na skórze. Łączą się też z koniecznością planowania wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Domowa depilacja IPL omija te niedogodności. Nie wymaga wizyt w profesjonalnym gabinecie, jest bezpieczna, bezbolesna i zapewnia długotrwałe efekty. Zdaniem dr Łukasza Preibisza, znanego dermatologa, eksperta BaByliss ds. IPL, lista zalet domowej depilacji IPL jest długa. „Taka metoda usuwania włosów nie podrażnia skóry, poleca się ją osobom, u których pojawiają się zaczerwienienia na skórze po innych sposobach depilacji. Nie powoduje też przebarwień skóry, przeciwnie, często usuwa zmiany, które powstały wcześniej. IPL posiada też właściwości zamykania drobnych naczynek na twarzy lub na nogach. W dzisiejszym zabieganym świecie, ważnym aspektem tej metody depilacji jest również to, że można ją wykonywać samodzielnie, w domu, bez konieczności umawiania się na wizytę u lekarza lub kosmetyczki”.   

Jak długo czeka się na efekty?
Już po 11 sesjach pozbędziemy się włosów na okres od 2 do 8 lat, ale efekt zauważymy znacznie wcześniej. Depilatory IPL usuwają nawet 20% niechcianych włosów już w czasie pierwszej depilacji. Konieczność powtarzania zabiegów IPL wynika z naturalnego cyklu rozwoju włosa. Nie wszystkie bowiem włosy znajdują się w tej samej fazie wzrostu i nie wszystkie poddają się zabiegowi jednocześnie.

Ile trwa zabieg i jakie części ciała można depilować?
W czasie 1 zabiegu potrzebujemy zaledwie 15 minut na nogi, 2 minut na bikini i 1 minutę na pachy. Na początku zabiegi wykonuje się w dwutygodniowych odstępach, a następnie miesięcznych. Cały cykl szacuje na około 11 zabiegów.

Bezpieczeństwo
Wiele osób nie decyduje się na zakup domowego depilatora IPL, w obawie przed komplikacjami wynikającymi z nieumiejętnego stosowania tego rodzaju urządzeń. Tymczasem, jeśli zdecydujemy się na depilator z oferty BaByliss Paris, to możemy być pewni, że jest to w pełni bezpieczne urządzenie, wyposażone w cały szereg filtrów, nakładek oraz funkcji, które nie podrażniają skóry i umożliwiają emisję impulsów światła tylko wtedy, gdy prawidłowo z niego korzystamy. Przykładem takiego depilatora, który dodatkowo pełni funkcję osobistego instruktora, jest najnowszy model o nazwie BaByliss Homelight Connected G946E.

Smartfon wszystko Ci podpowie
Modele depilatorów IPL są nie tylko bezpieczne, ale też bardzo nowoczesne. Na polskim rynku istnieje już domowy depilator IPL, który komunikuje się ze smartfonem poprzez Bluetooth, a następnie poprzez mobilną aplikacją pomaga w pełni spersonalizować zabieg depilacji w warunkach domowych. Aplikacja krok po kroku przeprowadza użytkownika przez cały proces depilacji: pomaga zdefiniować fototyp skóry, dobrać właściwe dla niego natężenie światła, układa kalendarz depilacji, a nawet przypomina o kolejnych zabiegach. Jeden z najnowocześniejszych modeli depilatorów IPL posiada nowoczesną, długowieczną lampę Quartz Lifetime, która jest w stanie wygenerować aż 300 tys. błysków. W praktyce, przekłada się to na możliwość usuwania włosów z całego ciała przez dobre 45 lat! Za sprawą dużego ekranu emitującego światło i pracy w trybie seryjnym (36 błysków/min.), depilator szybko usuwa włosy. Z nogami upora się w 15 minut, z bikini w 2 minuty, a pachą w 1 minutę. Średnia cena depilatora IPL to 1499 zł, czyli wielokrotnie mniej, niż podobne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Warto wiedzieć, że IPL to nie tylko sposób dobry na skuteczne pozbycie się niechcianych włosów. To także technologia, której używa się w medycynie estetycznej. Stosuje się ją, by pozbyć się zmian naczyniowych na nogach lub odmłodzić skórę. Fotoodmładzanie za pomocą IPL stymuluje komórki skóry do regeneracji i produkcji kolagenu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu tkanek w ciele człowieka. Warto zatem pomyśleć o tym rozwiązaniu!

Łukasz Preibisz

 

dr Łukasz Preibisz
Ekspert BaByliss Homelight ds. IPL, specjalista dermatolog z wieloletnim doświadczeniem. Szczególnie zainteresowany dermatologią estetyczną, medycyną przeciwstarzeniową oraz dermatochirurgią. Od kilkunastu lat związany zawodowo z najlepszymi klinikami dermatologii, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej  w Warszawie.
www.babyliss-totallook.pl

DSD de Luxe