Fibroblasty a starzenie się skóry

64

25.01.2013

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem wynikającym z upływu czasu i polegającym na zmniejszaniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów odnowy. 


Kluczową rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają fibroblasty. Są to najważniejsze komórki skóry właściwej, odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To one warunkują odpowiednie fizyczne i mechaniczne właściwości skóry. Utworzone z kolagenu i elastyny włókna budują w skórze swoiste rusztowanie, które sprawia, że jest ona elastyczna, zwarta i odporna na rozciągnięcia. Z kolei kwas hialuronowy, który pełni funkcję substancji spajającej włókna, dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Z wiekiem aktywność fibroblastów ulega spowolnieniu. Następuje zmniejszenie ich zdolności metabolicznych i replikacyjnych, przez co proces odnowy komórek ulega osłabieniu. Pogarsza się funkcjonalność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura ulega zniszczeniu. Zmniejsza się także ilość i jakość kwasu hialuronowego. To właśnie osłabienie, zniekształcenie i zanikanie z wiekiem elementów podporowych powoduje, że traci ona sprężystość i naturalną gładkość, staje się cieńsza, sucha i pomarszczona. 

""Rewolucyjne odkrycie polskich i norweskich naukowców na skalę światową 

Aby odwrócić negatywne procesy zachodzące w komórce i przedłużyć aktywne życie fibroblastów w celu wydłużenia biologicznej odnowy skóry Naukowcy z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris opracowali unikalną na skalę światową formułę FGF1 LMSTM z technologią transportu termalnego LIPO-SPHERE

Formuła FGF1 LMSTM – REAKTYWATOR ODNOWY SKÓRY – otrzymane w drodze zaawansowanych technik inżynierii biomedycznej białko o niezwykłej sile działania, które decyduje o zdolności komórek do podziału: warunkuje ich właściwości regeneracyjne i potencjał do samoodnowy, tym samym hamując procesy starzenia się skóry. 

Technologia LIPO-SPHERE – Unikalna technologia transportu dermalnego to unikalny system dostarczania formuły FGF1 LMSTM w głąb skóry poprzez:
• zaabsorbowanie formuły na powierzchni specjalnych sfer lipidowych, które dzięki swojej budowie z łatwością pokonuje barierę naskórka 
• w obrębie żywych tkanek sfery lipidowe kontrolują przenikanie formuły, zapewniając aktywne działanie FGF1 LMSTM na wszystkich poziomach skóry. 

Formuła FGF1 LMSTM + Technologia LIPO-SPHERE = REAKTYWACJA ODNOWY SKÓRY NA 3 POZIOMACH Technologia transportu dermalnego LIPO-SPHERE gwarantuje precyzyjną absorpcję i uaktywnienie formuły FGF1 LMSTM w głębi skóry, uruchamiając silną i długotrwałą reaktywację procesów odnowy skóry na trzech poziomach: 
1. Reaktywacja komórkowa poprzez przedłużenie aktywności metabolicznych i replikacyjnych najważniejszych komórek skóry właściwej – fibroblastów. 
2. Reaktywacja tkankowa poprzez znaczący wzrost produkcji substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. 
3. Reaktywacji funkcji skóry i wyraźnego odmłodzenia jego struktury poprzez redukcję i wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności i odzyskanie właściwego nawilżenia i funkcji ochronnych skóry. 

CLINIC WAY – światowa INNOWACJA w pielęgnacji anti-aging: 

Apteczna seria Dr Irena Eris Clinic Way to światowej rangi innowacja dermokosmetyki estetetycznej, powstała jako wynik wiedzy biotechnologicznej i dermatologiczno – kosmetologicznej, 30 lat doświadczeń w pielęgnacji anti-aging oraz najnowszych osiągnięć naukowych. Produkty oparte na FGF1 LMSTM z technologią LIPO-SPHERE zostały wzbogacone o Aqua Calcis zapewniająca bezpieczną pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej i alergicznej cery w każdym wieku. 

CLINIC WAY – Zgłoszenie patentowe: 

Formuła FGF1 LMSTM z technologią transportu termalnego LIPO-SPHERE skierowana na spowolnienie procesów starzenia się komórek i wydłużenie biologicznej aktywności skóry została zgłoszona do opatentowania w UP RP. 

CLINIC WAY – Kliniczna skuteczność i bezpieczeństwo

Receptury zostały opracowane i przebadane w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris metodą in vitro, na wyizolowanych komórkach skóry, ex vivo, na skórze pełnej grubości i in vivo z udziałem pacjentów. Przy ich opracowaniu i testowaniu brali udział farmaceuci, kosmetolodzy, biolodzy molekularni, alergolodzy i dermatolodzy. Skuteczność i bezpieczeństwo gwarantowane badaniami klinicznymi pod nadzorem zespołu lekarzy oraz badaniami in vivo w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris i w niezależnym Instytucie Badawczym. 

Cztery stopnie procesu starzenia się skóry 

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się początkowo w niewidoczny sposób, około 25-30 roku życia, lecz najbardziej charakterystycznym jego objawem są pojawiające się na twarzy zmarszczki. 

W różnym wieku zmarszczki mają zróżnicowane natężenie i wygląd. Dlatego też w zależności od wieku wyróżnia się 4 typy zmarszczek świadczące o różnym stopniu zaawansowania starzenia się skóry: 

1o stopień starzenia się skóry ok.30 r.ż. – ZMARSZCZKI EKSPRESYJNE 

2o stopień starzenia się skóry ok.40 r.ż.– ZMARSZCZKI ELASTOTYCZNE 

3o stopień starzenia się skóry ok.50 r.ż. – ZMARSZCZKI ATROFICZNE 

4stopień starzenia się skóry o.60 r.ż. – ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE 

CLINIC WAY Cztery stopnie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej 

W zależności od stopnia zaawansowania starzenia się skóry zostały stworzone cztery linie pielęgnacyjne, odpowiadające 4 typom zmarszczek, które uaktywniają się w różnym wieku. Tworzą one czterostopniowy przeciwzmarszczkowy program pielęgnacyjny ze składnikami aktywnymi uwzględniającymi potrzeby skóry w danym wieku: 
1ostopień pielęgnacji dla kobiet od ok.30 roku życia – HIALURONOWE WYGŁADZENIE 
2ostopień pielęgnacji dla kobiet od ok.40 roku życia– REWITALIZCJA RETINOIDALNA 
3stopień pielęgnacji dla kobiet od ok.50 roku życia – ODMŁODZENIE FITOHORMONALNE 
4o stopień pielęgnacji dla kobiet od ok.60 roku życia – LIFTING PEPTYDOWY 

DSD de Luxe