Lekarstwo na probemy ze skórą

27
21.09.2013 
Rozszerzone naczynka, zaczerwienienie i suchość skóry to problemy, które nasilają się w okresie jesienno – zimowym. W pielęgnacji skór problemowych ważne są odpowiednie nawyki oraz styl życia, ale przede wszystkim właściwy dobór kosmetyków. 

Marka Lirene prezentuje dwie odmienione linie Lirene Cera Naczynkowa oraz Lirene Cera Sucha. Nowe receptury kosmetyków, zawierające m.in. diosminę, żurawinę, ceramidy i emolienty, mają na celu niwelowanie 7 przyczyn i objawów przesuszenia skóry i rozszerzania naczynek. 

Nie jest łatwo mieć cerę problemową. Pieczenie, uczucie ściągnięcia i nadwrażliwość lub rozszerzone naczynka i rumień to problemy, które dotyczą wielu kobiet. A jesień i zima zdecydowanie nie sprzyjają kondycji skóry. W warunkach domowych mamy do czynienia z ciepłym i przesuszonym powietrzem – w bliskim sąsiedztwie kaloryferów czy kominków temperatura powietrza może wynosić nawet 30 – 40 stopni Celsjusza, podczas gdy na zewnątrz spada poniżej zera. Skutkuje to naprzemiennym rozszerzaniem i zwężaniem naczyń skórnych oraz zwiększoną przeznaskórkową utratą wody. Takie warunki klimatyczne są szczególnie niekorzystne dla osób, u których występuje problem skóry suchej, wrażliwej bądź naczynkowej. U nich w okresie zimy skóra sucha staje się szorstka, wiotka i mało elastyczna. Przesuszona i podrażniona, zaczyna się łuszczyć i swędzieć. Często też dochodzi do pękania naczynek. 

CERA NACZYNKOWA 

Skłonność do „pajączków” na twarzy może być dziedziczna – już u małych dzieci widzimy, że skóra jest cienka, delikatna, a naczynia płytko położone, jakby prześwitujące przez skórę. Z drugiej zaś strony, niebagatelną rolę w rozwoju skóry naczynkowej przypisuje się czynnikom środowiskowym, w szczególności działaniu słońca. Duża wrażliwość skóry naczynkowej na środowisko wymaga wypracowania odpowiednich nawyków pielęgnacyjnych. Najważniejsza jest ochrona przed słońcem – zarówno w lecie jak i zimą. Niezmiernie istotne jest też unikanie solariów oraz sauny i długich gorących kąpieli. 

Pielęgnując skórę naczynkową, warto zwrócić uwagę na właściwe wykonywanie podstawowych zabiegów higienicznych. Do oczyszczania twarzy zaleca się tu stosowanie łagodnych mleczek lub żeli myjących, które należy spłukiwać z twarzy letnią (nigdy gorącą) wodą i nie należy myć skóry bezpośrednio przed wyjściem na dwór. Jeśli peeling, to tylko łagodny peeling enzymatyczny. Ponieważ skóra naczynkowa to skóra wrażliwa, kosmetyki do jej pielęgnacji powinny być delikatne. 

Duże znaczenie przy problemach z naczynkami ma też odpowiednia dieta. Warto z niej wykluczyć gorące pokarmy, alkohol, kawę i ostre przyprawy. Pojawienie się widocznych naczynek jest też ściśle uzależnione od wszelkich sytuacji stresujących. 

Nowa linia kosmetyków Lirene Cera Naczynkowa kompleksowo pielęgnuje skórę, mając na celu niwelowanie 7 przyczyn i objawów rozszerzania naczynek: 
1. Redukcja zaczerwienienia 
2. Zmniejszenie widoczności naczynek 
3. Wzmocnienie osłabionych ścian naczyń 
4. Łagodzenie podrażnień 
5. Wzmocnienie bariery naskórkowej 
6. Poprawa kolorytu cery 
7. Ochrona przed niekorzystnym działaniem warunków zewnętrznych. 

W nowych formułach kosmetyków znajdują się składniki takie jak diosmina, wyciąg z żurawiny i ekstrakt z arniki, które wzmacniają i uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych oraz przywracają im odpowiednie napięcie, dzięki czemu naczynka stają się mniej widoczne. Ponadto, substancje aktywne takie jak masło shea, wyciąg z kukurydzy, czy proteiny z migdałów pozwalają wzmocnić barierę naskórkową, utrzymać odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry oraz ukoić jej podrażnienia. Nowe formuły zachwycają pięknymi zapachami i przyjemnymi konsystencjami. 

KOSMETYKI LIRENE CERA NACZYNKOWA 

""Lirene Cera Naczynkowa Płyn micelarny 3 w 1 

Kosmetyk skutecznie oczyszcza, tonizuje i pomaga redukować zaczerwienienia dzięki cząstkom micelarnym i nawilżającemu wyciągowi z kukurydzy, zaś zawarta w formule żurawina wzmacnia ścianki naczyń, zapobiegając ich nadmiernemu rozszerzaniu. 

Efekty stosowania: 
– skuteczne oczyszczenie twarzy z makijażu i zanieczyszczeń, 
– redukcja zaczerwienień i poprawa kolorytu cery, 
– przywrócenie fizjologicznego pH skóry. 

Poj.: 200 ml Rekomendowana cena detaliczna: 14,99 PLN 

Lirene Cera Naczynkowa Wzmacniające mleczko do demakijażu twarzy i oczu 

Formuła mleczka zawiera aktywny kompleks trzech ziół (arnika, kokoryczka, cyprys), który pobudza procesy odnowy naskórka i działa przeciwzapalnie, zaś dzięki połączeniu diosminy i żurawiny, kosmetyk wzmacnia ścianki naczyń, zapobiegając ich nadmiernemu rozszerzaniu oraz zmniejsza widoczność drobnych rozszerzonych naczynek. 

Efekty stosowania: 
– skuteczne oczyszczenie twarzy z makijażu i zanieczyszczeń, 
– redukcja zaczerwienień i poprawa kolorytu cery, 
– łagodzenie podrażnień. 

Poj.: 200 ml Rekomendowana cena detaliczna: 14,49 PLN 

Lirene Cera Naczynkowa Nawilżający krem wzmacniający na dzień SPF 20 

Zawarte w kremie diosmina i żurawina to składniki, które wzmacniają i zmniejszają widoczność rozszerzonych naczynek i zaczerwienień. Zamknięta w specjalnych fosfolipidowych otoczkach witamina C jednocześnie wygładza i, wraz z witaminą E, neutralizuje wolne rodniki, pomagając zabezpieczyć skórę przed przedwczesnym starzeniem. Wosk ze skórki cytryny długotrwale nawilża, likwidując uczucie nadmiernego napięcia naskórka. Zielony kolor kremu dodatkowo optycznie zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek. 

Efekty stosowania:
– intensywne nawilżenie i wygładzenie, 
– zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek, 
– redukcja zaczerwienień i rumienia, złagodzenie podrażnień skóry, 
– ochrona przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. 

Poj.: 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 20,99 PLN 

Lirene Cera Naczynkowa Odżywczy krem łagodzący na dzień i na noc 

Krem, dzięki działaniu wzmacniającej naczynka diosminy z żurawiną i kojącego masła Shea, łagodzi i odżywia skórę. Formuła zawiera bogaty witaminę C wyciąg z wiśni z Barbados, który stymuluje produkcję kolagenu, wyraźnie wygładza i delikatnie rozjaśnia cerę. Glicerol stabilizuje poziom nawilżenia w przestrzeniach międzykomórkowych naskórka. 

Efekty stosowania: 
– intensywne odżywienie, 
– łagodzenie podrażnień, 
– zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek, 
– redukcja zaczerwienień i rumienia, w
– wygładzenie skóry. 

Poj.: 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 19,49 PLN 

Lirene Cera Naczynkowa Liftingujący krem przeciwzmarszczkowy na dzień 

Formuła kosmetyku oparta została na składnikach aktywnych – proteinach z migdałów, które wyraźnie poprawiają napięcie skóry, a także diosminie i żurawinie, które wzmacniają ścianki naczyń, zapobiegając ich nadmiernemu rozszerzaniu oraz zmniejszają widoczność drobnych rozszerzonych naczynek. Ekstrakt z arniki górskiej uszczelnia rozszerzone naczynka, podczas gdy wyciąg z kukurydzy pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, regulując jej gospodarkę wodną. 

Efekty stosowania: 
– zwiększenie napięcia i jędrności, 
– wygładzenie skory ze spłyceniem zmarszczek, 
– zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek, 
– redukcja zaczerwienień i rumienia, 
– regeneracja skóry. 

Poj.: 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 20,49 PLN 

Lirene Cera Naczynkowa Krem regenerująco – przeciwzmarszczkowy na noc 

Krem widocznie regeneruje skórę i zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek dzięki zwartości wyciągu z pestek dyni, który pobudza odnowę kolagenowych włókien podporowych, a także wzmacniających ścianki naczyń – diosminy i żurawiny. Zawarte w kremie masło Shea, w połączeniu z glicerolem, intensywnie nawilża i łagodzi, przynosząc ulgę podrażnionej, zaczerwienionej skórze. 

Efekty stosowania: 
– wygładzenie skóry i spłycenie zmarszczek, 
– zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek, 
– zwiększenie napięcia i jędrności, 
– regeneracja skóry, redukcja zaczerwienień. 

Poj.: 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN 

SKÓRA SUCHA 

Problem suchej cery dotyczy niezwykle dużej grupy osób. U niektórych stanowi przejściową dolegliwość, najczęściej jednak pojawia się w pewnym wieku i pozostaje już na stałe dominującą cechą. 

Cera sucha jest cienka, na ogół dość jasna lub prześwitują przez nią naczynią krwionośne, nadając jej lekko zaróżowiony kolor. Jest matowa, pory skóry są zamknięte i niewidoczne. Może być tak silnie napięta, że jej dodatkowe podrażnienie, np. przez mydło, powoduje silne uczucie ściągania. Z czasem, w miejscach najbardziej wrażliwych, np. na policzkach, mogą tworzyć się teleangiektazie, czyli trwale poszerzone naczynka włosowate. Sucha skóra w dotyku wydaje się być chropowata i szorstka. Dość szybko powstają na niej zmarszczki. Z wiekiem tworzą one na twarzy sieć drobnych linii, ale rzadko dochodzi do powstawania głębokich bruzd, jak ma to miejsce w przypadku grubszej cery tłustej. 

Powodem suchości skóry jest obniżenie prawidłowego poziomu nawilżenia naskórka, który powinien zawierać od 10% do 15% wody. Nawet niewielkie obniżenie tych wartości doprowadza do widocznych zmian. Ucieczka wody z naskórka może wystąpić na skutek uszkodzenia oraz zaburzeń w funkcjonowaniu bariery ochronnej naskórka, np. po działaniu czynników zewnętrznych. Niedostateczne nawilżenie może być też następstwem zaburzeń procesów rogowacenia naskórka, np. w przebiegu niektórych chorób, takich jak łuszczyca. 

Prawidłowa pielęgnacja cery suchej powinna polegać na nawilżaniu skóry oraz odbudowie (wzmocnieniu) ochronnego płaszcza lipidowego. Niebagatelne znaczenie w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia naskórka mają substancje działające na zasadzie okluzji, które tworzą na powierzchni skóry nieprzepuszczalną "zaporę" hamującą ucieczkę wody z naskórka. Do grupy tej zaliczamy np. woski, wazelinę, parafinę. Natomiast odbudowa uszkodzeń płaszcza lipidowego odbywa się dzięki obecności w kosmetykach substancji o dużym powinowactwie do lipidów skórnych. Ich najważniejszą cechą jest zdolność do przenikania i wiązania się z cementem międzykomórkowym warstwy rogowej. Najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane to ceramidy, kwasy tłuszczowe i fosfolipidy. 

Nowa linia kosmetyków Lirene Cera Sucha niweluje 7 przyczyn i objawów przesuszenia skóry: 
8. Likwidacja uczucia „ściągnięcia” i napięcia skóry 
9. Redukcja zaczerwienienia 
10. Niwelacja szorstkości 
11. Zmniejszenie swędzenia i pieczenia skóry 
12. Wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej 
13. Powstrzymanie procesu łuszczenia się skóry 
14. Zmniejszenie spierzchnięcia i chropowatości 

Wśród składników aktywnych znajdziemy kompleks lipidów (ceramidy, wosk pszczeli), który naśladuje składem i strukturą naturalny płaszcz lipidowy skóry, pomagając w ten sposób uzupełnić braki w tej naturalnej warstwie ochronnej. Klasyczne substancje, takie jak glicerol oraz nawilżające wyciągi roślinne, np. wyciąg z trawy azjatyckiej, niwelują szorstkość i uczucie ściągnięcia. Ponadto, receptury kosmetyków zostały wzbogacone o peptyd naprawczy, który pobudza naturalny mechanizm regeneracji uszkodzeń komórkowych. 

NOWE KOSMETYKI LIRENE CERA SUCHA: 

Lirene Cera Sucha Odżywcze mleczko do demakijażu twarzy i oczu 

Formuła mleczka oparta została na kompleksie regenerujących lipidów, które wygładzają i zmiękczają skórę, przywracając jej właściwą jędrność i elastyczność, zaś ceramidy stymulują procesy odnowy i pomagają uzupełnić braki w naturalnej lipidowej warstwie ochronnej skóry. 

Efekty stosowania: 
– skuteczne oczyszczenie twarzy z makijażu i zanieczyszczeń, 
– intensywne i głębokie nawilżenie, 
– redukcja szorstkości i napięcia skóry. 

Poj.: 200 ml Rekomendowana cena detaliczna: 13,99 PLN 

Lirene Cera Sucha Przeciwzmarszczkowy krem odżywczy na dzień 

Dzięki połączeniu lipidów migdałowych, emolientów i ceramidów, kosmetyk wyraźnie wygładza, dostarcza odpowiednią ilość składników odżywczych i zabezpiecza skórę przed transepidermalną utratą wody. Kojące i przeciwzapalne właściwości wyciągu z arniki górskiej wyciszają rumień, łagodzą podrażnienia i poprawiają koloryt cery. Wyciąg z trawy azjatyckiej wraz z woskiem pszczelim nawilżają oraz tworzą na powierzchni skóry film ochronny zapobiegający wysuszaniu naskórka. 

Efekty stosowania: 
– wygładzenie zmarszczek, 
– poprawa sprężystości i elastyczności, 
– intensywne nawilżenie, 
– likwidacja uczucia napięcia i szorstkości, łagodzenie podrażnień. 

Poj.: 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 18,99 PLN 

Lirene Cera Sucha Regenerująco-nawilżający krem odżywczy na dzień i na noc 

Kosmetyk skutecznie regeneruje oraz zabezpiecza naturalny zapas wilgoci, chroniąc przed przesuszeniem. Formuła kremu zawiera naprawczy peptyd, który pobudza naturalny mechanizm regeneracji uszkodzeń komórkowych, a także emolienty i ceramidy, które stymulują procesy odnowy i pomagają uzupełnić braki w naturalnej lipidowej warstwie ochronnej. Wykorzystana w recepturze witamina E skutecznie neutralizuje szkodliwe wolne rodniki i hamuje proces starzenia. Wyciąg z trawy azjatyckiej i gliceryna pomagają przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia. 

Efekty stosowania: 
– odżywienie i regeneracja skóry, 
– intensywne, długotrwałe nawilżenie, 
– poprawa jędrności i elastyczności, 
– likwidacja uczucia napięcia i pieczenia, 
– redukcja szorstkości i łuszczenia się skóry. 

Poj.: 50 ml Rekomendowana cena detaliczna: 17,99 PLN 

Więcej informacji na www.Lirene.com
DSD de Luxe