MaxMedik – jakość, styl, piękno

83

 

 

MaxMedik, producent urządzeń marki Medika, w ciągu ostatniego roku stał się coraz lepiej rozpoznawana marka na polskim rynku.

O filozofii marki, korzyściach ze współpracy i specyfice rynku rozmawiamy z Łukaszem Chabrosem, właścicielem firmy MaxMedik

 

art of BEAUTY: MaxMedik oferuje bardzo szeroki zakres urządzeń. Czym kierujecie się w doborze sprzętu do Waszej oferty?

Łukasz Chabros: Kierujemy się przede wszystkim potrzebami klientów. Bezustannie obserwujemy rynek i wiemy czego brakuje, a czego jest zbyt dużo. Musimy jednak przewidywać i prognozować, ponieważ cały proces badań, projektowania i tworzenia urządzenia zajmuje określoną ilość czasu.

Jakie korzyści oferujecie Waszym klientom? Dlaczego warto wybrać MaxMedik jako dostawcę?
ŁC: Tak jak wspomniałem w poprzednim pytaniu, skrupulatnie obserwujemy rynek i staramy się tworzyć urządzenia ulepszone – takie, których nie ma jeszcze na rynku. Klienci w naszych urządzeniach zawsze mogą znaleźć coś czego brakowało im w starszym sprzęcie. Poza podstawowymi elementami: polski język w menu, jeszcze bardziej intuicyjna obsługa, certyfikacja medyczna dla karboksyterapii, zastosowaliśmy udogodnienia takie jak: bezobsługowy system chłodzenia w laserach, system jednego kabla (Plug&Play) w urządzeniach wielofunkcyjnych Premium, aż po innowacyjne, autorskie rozwiązania i programy dla jeszcze lepszych efektów zabiegowych: Vacuum Control zastosowany w mikrodermabrazji i dermomasażu, McT (Microcurrent Therapy) w peelingu kawitacyjnym, CNS (autorski program Cellular Nutri System) w mezoterapii bezigłowej czy dodatkowa długość fali 940 nm w lipolaserze, fale radiowe wzmocnione długością fali 650 nm.

Przede wszystkim jednak jako dostawca zapewniamy swoim Klientom przewagi konkurencyjne: idealny stosunek jakości do ceny, wciąż oferujemy nowe rozwiązania (autorskie programy, udogodnienia, urzadzenia-obecnie nowością jest Kombajn Basic i  HIFU, a już planujemy kolejne), ciągłość pracy-zawsze mamy dostępne części eksploatacyjne do naszych urządzeń, ekonomiczne aspekty – niskie koszty eksploatacji i 30 miesięczna gwarancja oraz dostęp do serwisu i części po okresie gwarancji nawet po długim czasie.

Jakie urządzenia są Państwa zdaniem najbardziej popularne i zdają egzamin na przestrzeni dłuższego czasu?
ŁC: Rynek wciąż ewoluuje i czasowo odczuwalne są tzw. mody na dany typ zabiegów, zwyczajnie pojawiają się nowe technologie, nowe rozwiązania, nowe badania, które umożliwiają producentom urządzeń pracę nad nowinkami lub dopracowywaniem już oferowanych. Niektóre z nich uznane są za złote standardy, które zwyczajnie z uwagi na fizyczne aspekty danej technologii i odpowiedź biologiczną struktur tkankowych są niezastąpione. Tak jak np.: lasery mają znaczna przewagę nad innymi metodami walki z niechcianym owłosieniem po prostu z uwagi na ich fizyczna właściwość. Popularność, a właściwie możliwość oferowania konkretnych zabiegów zależy również od pory roku tzw. sezonowość niektórych z nich. W naszej ofercie ostatnio największym zainteresowaniem całorocznym cieszy się urządzenie Carboxytherapy Medika – medyczny sprzęt do karboksyterapii, który mogą nabyć także kosmetyczki oraz Plasma ARC Medika do nieoperacyjnego liftingu twarzy. Nieustanną popularnością cieszą się nasze urządzenia wielofunkcyjne, gdzie można dobrać samodzielnie ilość funkcji w jednym urządzeniu. Naszym zdaniem takie urządzenie to podstawa w gabinetach piękności, ponieważ są tam takie moduły jak fale radiowe, mikrodemabrazja diamentowa, analizer skóry, liposukcja ultradźwiękowa itp.

Nasze najnowsze urządzenie jakim jest maszynka do makijażu permanentnego, cieszy się także dużą popularnością, ponieważ gdy tylko sprzedaliśmy pierwszą partię, już mieliśmy zamówienia na kolejne egzemplarze. PERMANENT MAKE-UP wyróżnia się przede wszystkim systemem PIC (ang. Precise Injection Counting), który nieustannie liczy ilość precyzyjnych wkłuć oraz bardzo wygodną głowicą, która nie szarpie skóry, ale także dużym wyświetlaczem, łatwym w obsłudze menu oraz niepowtarzalnym designem.

Klienci często nabywają także Laser 808 do usuwania owłosienia, w którym nie trzeba uzupełniać wody do chłodzenia urządzenia oraz Lipolaser czy ThermCell, do zamykania naczynek.

Generalnie ciężko jest wybrać, które urządzenia zdają egzamin na przestrzeni dłuższego czasu. Wydaje mi się, że wszystkie urządzenia przynoszą właścicielom gabinetów i klinik medycyny estetycznej bardzo duże profity. A które urządzenie wybierają zależy od specyfiki gabinetu, profilu działalności i założeń biznesowych jakimi kierują się właściciele. Dlatego zawsze poza rozmowami o samych urządzeniach rozmawiamy z naszymi Klientami również o tych aspektach, by ułatwić im najtrafniejszy wybór.

Co jest Państwa zdaniem najważniejsze w doborze sprzętu do salonu i na co warto postawić?
ŁC:
Najważniejsze są efekty jakie dają konkretne urządzenia, czyli to czy sprzęt faktycznie działa. Zawsze polecałbym też sprawdzić na ile informacje, które przedstawiają producenci są prawdziwe.

Trzeba także, a może przede wszystkim, zbadać rynek i grupę docelową. To znaczy jeśli prowadzi się salon piękności lepiej zainwestować w podstawowe sprzęty takie jak urządzenia wielofunkcyjne czy laser do epilacji. Natomiast jeśli ktoś prowadzi klinikę medycyny estetycznej, wtedy już bardziej będzie opłacało się nabyć droższe urządzenia, które przyniosą relatywnie więcej zysku, ponieważ zabiegi są bardziej inwazyjne, a efekty bardziej spektakularne. Niezmiernie ważnym aspektem są również koszty eksploatacji i możliwość ciągłości pracy. Inaczej mówiąc koszt na zabieg oraz dostępność wszelkich potrzebnych materiałów do pracy u sprzedającego, ewentualny serwis. Obsługa posprzedażowa jest niezmiernie istotna czym z cała pewnością możemy się pochwalić z uwagi na produkcję, która odbywa się w Polsce i wszystkie niezbędne materiały mamy dostępne od ręki.

Jakie jest Wasze osiągniecie z ostatniego roku, którym chcielibyście się pochwalić?
ŁC: Nie wiem od czego zacząć! Tak poważnie, rok 2016 jak i początek 2017 były dla nas niezwykle owocne. Rozwijamy naszą markę bardzo dynamicznie, czego efektem jest główna nagroda w konkursie Inspiracje Roku 2017 (Beauty Inspiration) za urządzenie Carboxytherapy Medika. Ponadto jesteśmy laureatami konkursu „Polska Jakość”, otrzymaliśmy godło „Dobra Marka 2017” oraz „Odkrycie Roku 2016”.
Zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy i najbardziej satysfakcjonującym sukcesem, którym chcemy się pochwalić jest certyfikat medyczny dla urządzenia Carboxytherapy Medika. To urządzenie jako jedyne polskie urządzenie posiada certyfikację medyczną co oznacza, że zostało niezwykle skrupulatnie przebadane przez niezależnych specjalistów. Certyfikacja to ciężki proces, który trwał ponad rok, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że podołaliśmy wszystkim wymaganiom. Według wielu opinii jest to obecnie najlepsze urządzenie do karboksyterapii na rynku.

Muszę przyznać, że marka Medika, którą tworzymy jest bardzo dobrze odbierana w Polsce i w Europie. Niewątpliwym osiągnięciem jest także nawiązanie współpracy z partnerami w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Ukrainie, Słowacji i wciąż grono naszych dystrybutorów rośnie. Nie ukrywam, że szykujemy się na przyszłość z wielkimi planami.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim naszym klientom oraz naszym pracownikom, bez których żaden sukces nie miałby miejsca. Dziękuję!

https://maxmedik.pl/

DSD de Luxe