Neumond – pachnący dotyk ciepła

19
19.08.2013 

Nie bez powodu dziecko, które dopiero co przyszło na świat, jest przytulane przez matkę. Ten pierwszy dotyk nagiej skóry noworodka i jego mamy wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i na zdrowie malucha. Jednym z głównych zmysłów, którym niemowlę poznaje świat jest dotyk. Nieporadne, bezbronne i uzależnione od dorosłych dziecko, zazwyczaj uspokaja się po przytuleniu i kołysaniu. Fizyczny kontakt z mamą daje mu poczucie bliskości. Maluch słyszy jej bicie serca, czuje ciepło, słyszy znajomy głos. Doznaje wszystkich bodźców, które składały się na jego świat przed narodzeniem. Czuje się wtedy bezpiecznie. 

Każdy dotyk matki sprawia dziecku radość. Doskonałym pomysłem na urozmaicenie kontaktu z niemowlęciem jest masaż z użyciem olejków. Wykonując go, pamiętajmy, że skóra malucha jest bardzo wrażliwa i nie tak napięta, jak u dorosłego. Wszystkie ruchy wykonujmy ostrożnie. 

Pamiętajmy, że efektywność masażu zależy nie tylko od jego prawidłowego wykonania, ale i doboru olejków, którymi się posłużymy. Podczas masażu oddziałują one na ciało nie tylko poprzez skórę, ale i zapach. Dostają się więc do organizmu przez układ krwionośny i limfatyczny oraz drogą oddechową. Przykładowo, zapach mandarynki lekko pobudza i rozluźnia. Dzieci bardzo go lubią. Soczysty i rześki aromat wprawia w optymistyczny nastrój. Podobne cechy wykazuje aromat dzikiej róży, który łagodzi napięcie nerwowe. Rozmaryn, podobnie jak mięta pobudza i dodaje energii. Bergamotka poprawia apetyt i łagodzi napięcie mięśniowe. Wanilia wprawia w nastrój spokoju i wywołuje poczucie bezpieczeństwa. Pomaga wyzwolić kreatywność, przywraca dobry humor i podnosi pewność siebie. Podobnie jak jaśmin i lawenda pomaga na problemy z zasypianiem. 

Pamiętajmy, że olejki eteryczne to silnie skoncentrowane substancje, które przed użyciem należy rozcieńczyć. Poniżej przedstawiamy listę naturalnych produktów firmy Neumond stworzonych z myślą o dzieciach. Opis masażu dołączamy do zakupu: 
1. Olejek z dzikiej róży bazujący głównie na olejku jojoba i z pestkach owocu dzikiej róży, ale i delikatnych olejkach pelargonii i wanilii. 
2. Olejek eteryczny mandarynkowy w stuprocentach naturalny, wytwarzany z roślin pochodzących z naturalnych upraw. 
3. Olejek aromatyczny „przyjemnych snów" to kojąca kompozycja z lawendy, dziurawca, zerwonej mandarynki i bergamotki. 
4. Kompozycja olejków eterycznych „dziecięce marzenia" dzięki połączeniu aromatu pomarańczy, mandarynki, palmarosy, pelargonii i sandałowca odpręża i wycisza. 
5. Olejek „waniliowy sen" również bazuje na rozluźniającej mieszance, w skład której wchodzą wanilia, styraks, bergamotka i drzewo sandałowe. 

Producent: Neumond Charakterystyka: Olejki roślinne i eteryczne z upraw ekologicznych 
Dystrybucja i sprzedaż detaliczna: minejo cosmetics

DSD de Luxe