Odmładzamy dłonie

27

Ewa Cesarz 


Dlaczego dłonie szybciej się starzeją? 

Skóra dłoni nie zawiera gruczołów łojowych i ma bardzo cienką tkankę tłuszczową. W związku z tym jest pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco-nawilżającej, co przyczynia się do jej szybszego starzenia. Jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne, temperatura, mróz, suche powietrze, kontakt z chlorowaną wodą, środkami czystości i detergentami. Efektem oddziaływania tych czynników jest przyspieszone starzenie skóry. Poważnym problemem starzejących się dłoni jest często utrata objętości tkanki podskórnej, co skutkuje utratą rusztowania wspierającego skórę i oddzielającego ją od aparatu ścięgnisto-mięśniowego oraz naczyń. Proces ten powoduje uwidocznienie ścięgien oraz naczyń w obrębie dłoni, wyraźnie dostrzegalnych przez cienką, wiotką skórę. 
Dawniej dostępne zabiegi kosmetyczne oraz pielęgnacyjne w niewielkim stopniu wpływały na powierzchowne warstwy skóry, nieznacznie poprawiając jej wygląd poprzez nawilżanie i odżywianie. Obecnie medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, które poprawiają wygląd dłoni, a nawet są w stanie cofnąć działanie czasu. Najważniejsze w zabiegach odmładzających jest odtworzenie naturalnej „młodzieńczej" objętości tkanek podskórnych, co daje efekt nie tylko przywrócenia młodszego wyglądu, ale również stymuluje regenerację skóry, przywracając jej sprężystość i jędrność. Rozwiązaniem problemu są również zabiegi wolumetryczne, pozwalające przywrócić objętość tkanki podskórnej. 

Skleroterapia 

Metoda wykorzystywana uprzednio do zamykania żył w nogach. Sprawdza się również w przypadku rąk. W efekcie można pozbyć się nieestetycznych, sinych linii i zmniejszyć obrzęki dłoni. Na czym polega? W wystającą ponad powierzchnię skóry żyłę wstrzykuje się lek, który obkurcza i skleja jej ścianki. Naczynko zanika w ciągu kilku miesięcy. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Mogą pojawić się obrzęki i małe zasinienia. Przez pięć dni należy owijać dłonie bandażem elastycznym. Cena: ok. 500 zł. 

Mezoterapia 

Zabieg ten doskonale ujędrnia i wygładza skórę dłoni oraz dotlenia ją i nawilża. Poprawia się koloryt naskórka, a włókna kolagenowe stają się bardziej sprężyste. Zabieg polega na wstrzyknięciu w naskórek substancji regenerujących (witaminy, krzemionki, kwas hialuronowy lub własne osocze odpowiednio reaktywowane – Regeneris). Najlepsze rezultaty uzyskuje się w przypadku powtarzania zabiegów raz w miesiącu. Widoczne efekty pojawiają się po około trzech zabiegach. Jedna sesja kosztuje ok. 300 – 500 zł. 

Fotoodmładzanie 

Laser pomaga pozbyć się przebarwień i plam, które są zmorą kobiet po 50. roku życia. 

Wypełnianie kwasem hialuronowym 

Wypełnianie kwasem hialuronowym; nowatorski zabieg, przywracający dłoniom z objawami starzenia ich wcześniejszą objętość. Wypełnienie tkanki podskórnej za pomocą kwasu hialuronowego powoduje, że dłonie wyglądają dużo młodziej. Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, w związku z czym jest prawie bezbolesny. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około roku. Uzupełnienie objętości dłoni z użyciem kwasu hialuronowego wpływa również na stan skóry. Skóra staje się bardziej nawilżona, ma ładniejszy koloryt, jest bardziej elastyczna. 
Taki zabieg należy powtarzać po około dwóch latach, ponieważ kwas hialuronowy ulega wchłonięciu. Wchłanianie preparatu powoduje długotrwałe odżywienie tkanek i skóry, zatrzymując procesy starzenia. 

Wolumetryczna regeneracja skóry – zabiegi z użyciem preparatu Macrolane 

Macrolane to innowacyjny zabieg spektakularnej odbudowy objętości dłoni przy użyciu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Zabieg jest krótką i prostą procedurą, wykonywaną w ciągu kilkunastu minut w znieczuleniu miejscowym. W nowej technice wykorzystuje się Macrolane™ – naturalny wypełniacz na bazie opatentowanej technologii NASHA™. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga hospitalizacji. Powrót do codziennych czynności jest natychmiastowy. 

Dobre adresy:

Centrum Medyczne Vita Med, Chotomów: www.cmvitamed.pl 
Instytut DermaMed, Wrocław: www.dermamed.com.pl 
Melitus, Warszawa: www.melitus.pl 
Sharley, Warszawa: www.sharley.pl 

Polecane produkty: 

Dibi – Professional Hands 

Pierwszy profesjonalny technologicznie zaawansowany zabieg przeznaczony do skóry dłoni z działaniem anti-age. Za sprawą innowacyjnych składników aktywnych: kwasu hialuronowego, biotechnologicznych ekstraktów roślinnych oraz unikalnych glikoprotein znalezionej na Antarktyce pierwsze oznaki starzenia się skóry zostają zredukowane, poprawia się elastyczność, a dłonie stają się idealnie odżywione i jedwabiste w dotyku. 

Migdałowy krem do rąk i paznokci Farmona 

Wyjątkowy kosmetyk o delikatnej, aksamitnej konsystencji i fascynującym słodkim zapachu został stworzony z myślą o tym, by rozpieszczać zmysły i ciało. Powstał na bazie słodkich trufli i migdałów, dzięki czemu zapewnia doskonałą pielęgnację skóry rąk i paznokci. Intensywnie nawilża, wygładza i regeneruje skórę oraz łagodzi podrażnienia, likwidując szorstkość naskórka. Dodatkowo wyjątkowo apetyczny, zniewalająco słodki zapach, zapewnia doskonały nastój i uczucie komfortu. 

Regenerujący krem ochronny do rąk Pharmaceris A 

Dzięki specjalistycznemu połączeniu wosku pszczelego i D-pantenolu krem tworzy na skórze ochronną warstwę powierzchniową, zabezpieczając dłonie przed wysuszeniem oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Innowacyjna receptura oparta na Glicerynie łagodzi podrażnienia, nawilża i przywraca skórze miękkość. Formuła wzbogacona Witaminą A wzmacnia funkcje ochronne kremu, przyspiesza cykl odnowy naskórka i zabezpiecza przed utratą wody z powierzchniowych warstw skóry.
DSD de Luxe