Piękne dłonie w każdym wieku

25

08.10.2012

Redakcja

Skóra dłoni pokryta jest niezwykle cienką warstwą tkanki tłuszczowej. Naruszenie tej powłoki skutkuje nieodwracalnymi i mało estetycznymi zmianami. A to właśnie ta delikatna część ciała jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie słońca, mrozu oraz różnego rodzaju środków chemicznych. Codzienne prace domowe, takie jak mycie naczyń, czy pranie mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry, która z czasem staje się przesuszona i szorstka. W związku z tym warto zawsze pamiętać o zakładaniu ochronnych rękawic, a po ich zdjęciu o użyciu nawilżającego kremu. Na wygląd naszych dłoni negatywny wpływ mają również warunki atmosferyczne – mróz, wiatry oraz silne promienie słoneczne. Jesienią i zimą nie powinniśmy wychodzić z domu bez ciepłych rękawiczek. Konsekwencją odmrożenia dłoni jest, bowiem nie tylko nieprzyjemny, piekący ból i mało estetyczny wygląd, ale również trwałe uszkodzenie delikatnej skóry. Latem z kolei szkodliwa może okazać się nadmierna ekspozycja na słońce. Powstające na skutek opalania przebarwienia posłoneczne z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne. 


Domowe sposoby pielęgnacji 

Podstawową troska o skórę dłoni jest codzienna pielęgnacja w domu. Aby utrzymać dłonie w dobrej kondycji, wystarczy poświęcić im każdego dnia kilka chwil. Istotnym nawykiem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do rąk. Krem powinno się zmieniać w zależności od pory roku – zimą stosować bardziej tłusty, natomiast latem nieco lżejszy, ale z filtrem UV. Raz w tygodniu warto też zastosować złuszczający peeling, a następnie nałożyć odżywczą maseczkę. Do pielęgnacji dłoni z powodzeniem możemy wykorzystywać sprawdzone, domowe sposoby. Szybką regenerację skóry zapewni kompres z kilku łyżek podgrzanej oliwy wymieszanej z miodem. Mieszanką smarujemy dłonie, następnie nakładamy na nie foliowe rękawiczki i po 20 minutach dokładnie spłukujemy. Dzięki temu skóra będzie bardziej odżywiona, gładka i przyjemna w dotyku. 

Innowacyjne zabiegi 

Z biegiem lat, kiedy dłonie tracą swoją naturalną elastyczność, codzienna pielęgnacja okazuje się niewystarczającym sposobem na zachowanie zdrowego ich wyglądu. Warto wtedy skorzystać z nieinwazyjnych metod poprawy kondycji skóry, oferowanych przez medycynę estetyczną. – W celu wyraźniej poprawy kondycji skóry dłoni przeprowadza się kompleksowy zabieg ReFirme™, z wykorzystaniem technologii elos. Umożliwia on połączenie działania światła oraz bipolarnego prądu RF, dzięki czemu w ramach jednego zabiegu usuwane są przebarwienia i popękane naczynka, a jednocześnie zwiększa się również napięcie skóry dłoni – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. 
Unikalna procedura regeneracji struktury skóry ReFirme™ powoduje przemodelowanie kolagenu, czego efektem jest poprawa stanu skóry polegająca na ujędrnieniu i wygładzeniu. Zabieg wykonywany jest za pomocą aplikatora ST, emitującego światło podczerwone o bardzo szerokim spektrum, które w złożeniu z energią bipolarnego prądu RF, mocno nagrzewa skórę na odpowiedniej głębokości. W ten sposób, nie działając szkodliwie na naskórek, możliwe jest skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe. Procedura ReFirme™ jest zabiegiem umożliwiającym usuwanie skutków starzenia się skóry na całym ciele. Metoda jest unikalna oraz bezpieczna, za sprawą specjalnie opracowanych parametrów nie powoduje skutków ubocznych. 
Dłonie powinny być naszą najlepszą wizytówką niezależnie od wieku. Pomimo częstej oraz intensywnej eksploatacji możemy zachować ich piękno. Codzienna pielęgnacja w domu, ochrona przed detergentami oraz warunkami atmosferycznymi to pierwszy krok do zadbanych i gładkich dłoni. Jeśli dodatkowo zastosujemy innowacyjne zabiegi, które pozwolą nam wyeliminować przebarwienia i plamki będziemy mogli zachować ich piękno na długie lata.
DSD de Luxe