Ratunek dla podrażnionej skóry

29
26.08.2013 

kosmetyki detaliczne

Podrażniona skóra jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykamy się na co dzień. Wynika to z ogromnej powszechności oraz różnorodności środków chemicznych, fizycznych, biologicznych, które działają drażniąco na skórę. Podrażnienia skóry mogą być następstwem zabiegów kosmetycznych lub zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej jak depilacja, zabiegi laserowe, mikrodermabrazja, peelingi lub uszkodzenia skóry wywołane wykonywaniem makijażu permanentnego, wypełnień kwasem hialuronowym czy mezoterapią) 

Dla kogo przeznaczony jest Zinalfat? 

Zinalfat to dostępny w aptece krem o właściwościach kojąco-regenerujących, zawierający w swoim składzie unikalne połączenie takich składników, jak: sukralfat, alantoina oraz związki miedzi i cynku. 

Zinalfat polecany jest w każdym przypadku, gdy doszło do podrażnienia skóry. Ze względu na brak substancji zapachowych, barwników i konserwantów, preparat może być stosowany przez osoby o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych. Najczęstsze zastosowanie stanowi pielęgnacja i ochrona skóry w przypadku: 
– podrażnień po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej 
– zabiegi laserowe, mikrodermabrazja, peelingi lub uszkodzenia skóry wywołane wykonywaniem makijażu permanentnego, wypełnień kwasem hialuronowym czy mezoterapią 
– objawów miejscowych zmian zapalnych 
– otarć naskórka, pękania nabłonka warg 

Co to jest Zinalfat 

Zinalfat to dostępny w aptece krem o właściwościach kojąco-regenerujących, zawierający w swoim składzie unikalne połączenie takich składników, jak: sukralfat, alantoina oraz związki miedzi i cynku. 

Sukralfat to sól glinowa siarczanu sacharozy znana z właściwości gojących wykorzystywanych w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Alantoina przyspiesza gojenie skaleczeń, otarć naskórka i odparzeń oraz zmiękcza naskórek, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Związki miedzi i cynku przyspieszają regenerację naskórka, a ponieważ posiadają właściwości antybakteryjne, zabezpieczają skórę przed nadkażeniami. 

Zinalfat skutecznie łagodzi objawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, pieczenie, nadmierne złuszczanie), przyspiesza i ułatwia regenerację naskórka oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia. 

Jak stosować Zinalfat? 

Zinalfat należy stosować 1-2 razy dziennie na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę. Dzięki delikatnej konsystencji krem łatwo się rozsmarowuje, a aplikacja niewielkiej ilości preparatu przynosi oczekiwany efekt. 

Dlaczego warto stosować Zinalfat? 

Zinalfat szybko przynosi ulgę podrażnionej skórze, jest łatwy i przyjemny w stosowaniu. Nie zawiera parabenów. 

Zinalfat może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6-go miesiąca życia. 

Cena ok. 43 zł/ 50 ml dostępny w aptece

DSD de Luxe