Relacja z terapii fenotypowej cz. V

21
wpis V: 17.04.2013 

Wczoraj – konsultacja lekarska i dietetyczna. Raz jeszcze przeanalizowaliśmy i omówiliśmy wyniki wszystkich badań. Pani Doktor przepisała mi furagin, aby wspomóc odporność nerek i probiotyk Lacidofil. Jak wspominałam mam niewielki kamień w nerce i ta 20 dniowa kuracja ma pomóc w oczyszczeniu nerki. Kolejne kroki mojej terapii to rozpoczęcie diety oczyszczającej – 3 tygodniowej, zakończoną 4-dniową procedurą naturalnego oczyszczania wątroby i dróg żółciowych. Postanowiłam ją zacząć dopiero po urlopie czyli 6 maja. Potem już dieta właściwa i zabiegi. 

Zalecone zabiegi to: tlenoterapia hiperbaryczna oraz stymulacja endodermiczna. Tlenoterapia hiperbaryczna ma działanie odmładzające – dotlenia wszystkie komórki, sprzyja regeneracji i poprawia kondycję organizmu, wspomaga odchudzanie oraz przywraca siły witalne. Co ciekawe, aż 8-krotnie zwiększa liczbę komórek macierzystych w organizmie! Z kolei stymulacja endodermiczna jest szczególną formą masażu limfatycznego, który oprócz usunięcia nadmiaru wody z przestrzeni międzykomórkowych, zapewnia bezbolesny sposób na uelastycznienie i ujędrnienie skóry, wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. Ponadto redukuje I, II i III stadium cellulitu i powstrzymuje rozwój tej choroby. Po serii zabiegów kontynuacja diety. Kolejne badania składu ciała, termografii kontaktowej, spirometria już po diecie 100 dni. 

Spotkanie z Panią Dietetyk trwało prawie godzinę. Omówiliśmy szczegółowo przygotowaną dietę oczyszczającą. Bazuje ona głównie na zupach kremach, surówkach warzywnych, koktajlach i sokach oraz surowych warzywach. W sumie 4 posiłki, ilość warzyw bez ograniczeń. Przyprawy dozwolone, za wyjątkiem soli. 

W sumie nie wygląda to źle: zupy mogę przygotować na tydzień – trzy smaki i zapasteryzować, aby nie było codziennego uciążliwego gotowania. Na szczęście zupy kremy uwielbiam. 

Zapomniałam: woda – 2 litry dziennie, herbata zielona i biała. 

W sumie dobrze, że do rozpoczęcia diety mam jeszcze chwilę – będę się mogła przygotować mentalnie, a co najważniejsze logistycznie.

Redaktor
DSD de Luxe