Sezon na młodość

27

dr Izabella Jeleńska-Draim 

lekarz medycyny estetycznej SkinClinic Medical Day SPA
ekspert w zakresie nowoczesnych metod anti-agingowych 

Cera zmęczona i wysuszona intensywnością wakacyjnych doświadczeń potrzebuje mocnego wsparcia w postaci składników silnie nawadniających i odżywiających. Jednak zanim przystąpimy do właściwej kuracji polegającej na dostarczaniu skórze odżywczego koktajlu, należy odpowiednio ją przygotować. Odpowiedni peeling i złuszczenie pomoże prawidłowo ją oczyścić, usunąć martwe komórki i przygotować na prawidłowe wykorzystanie substancji odbudowujących. 

Wspomnienia na skórze 

Do skutecznego pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości złuszczającego się naskórka możemy wykorzystać technologię łączącą strumień soli fizjologicznej i powietrza. To Jetpeelnieinwazyjny zabieg pozwalający wykonać peeling na różnych głębokościach skóry i usunąć stare zrogowaciałe warstwy. Może być stosowany zarówno w zabiegach obejmujących twarz jak i ciało. Specjalna głowica przykładana jest do partii ciała poddawanej zabiegowi, ale jej nie dotyka – lekarz utrzymuje ją w określonej odległości od powierzchni naskórka. Urządzenie wytwarza strumień wody i gazu, który przenikając przez warstwy skóry penetruje ją i usuwa zniszczone komórki. W momencie kontaktu ze skórą powstaje niewielkie zagłębienie, na dnie, którego ma miejsce proces erozji, a następnie dochodzi do wypłukania zniszczonych fragmentów naskórka – i tak uzyskujemy efekt peelingu. Ciśnienie statyczne i zimne powietrze otaczające strumień zapewniają całkowitą bezbolesność zabiegu. Odczuwa się jedynie przyjemny powiew chłodu na skórze. 

Morze nawilżenia 

Dzięki głębokiemu oczyszczeniu skóra szybciej i łatwiej aktywuje procesy samoregenerujące, staje się odrodzona, świeża i gotowa na przyjęcie dawki składników aktywnych. Oceniając jej kondycję lekarz może zalecić odpowiednią terapię – głębokie nawodnienie lub optymalne nawilżenie wspierające naturalne procesy regeneracji. Kiedy skóra staje się wiotka, wygląda na zmęczoną, a zmarszczki i bruzdy pogłębiają się, to oznacza, że jest bardzo odwodniona. Zniwelowanie tych objawów jest możliwe jedynie poprzez nawodnienie głębokich warstw skóry – to klucz do jej młodości. W takiej sytuacji najbardziej wskazany jest zabieg hydroliftingu Juvéderm® Hydrate stworzony na bazie kwasu hialuronowego przeprowadzany metodą iniekcji bezpośredniej. Za sprawą takiej kuracji skóra odzyskuje zdrowy wygląd i świeżość, staje się bardziej sprężysta, jędrna i aksamitna w dotyku. Drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne. Kwas hialuronowy jest substancją naturalną, która potrafi najefektywniej wiązać wodę w skórze, dzięki czemu rezultat nawilżenia utrzymuje się długo po przeprowadzeniu zabiegu. 

Drugą propozycją zabiegową wykorzystującą właściwości kwasu hialurnowego jest infuzja tlenowa Intraceuticals. Skuteczność metody zapewnia zastosowanie dwóch postaci kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowego, który przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi oraz wielkocząsteczkowego, którego zadaniem jest wiązać wilgoć z otoczenia i utrzymywać w skórze wilgoć zgromadzoną za sprawą kwasu niskocząsteczkowego. W przypadku kuracji Intraceuticals Opulence, której zadaniem jest redukcja przebarwień substancjami aktywnymi jest między innymi alfa-arbutyna, która blokuje biosyntezę melaniny w naskórku, stabilizowana witamina C posiadająca właściwości wybielające oraz botaniczny kompleks rozjaśniający. Poza tym aktywnie działa wyciąg ze szczawiu kędzierzawego, który hamuje produkcję melaniny oraz stabilizuje witaminę C przedłużając i nasilając jej działanie oraz japońska zielona herbata, której zadaniem jest opóźnianie starzenia skóry, głębokie nawilżanie i zapobieganie zwężaniu się naczyń krwionośnych. Polecanym przez ekspertów rozwiązaniem są również nici hialuronowe – to metoda polegająca na podawaniu kwasu hialuronowego w taki sposób aby utworzyć specjalne "rusztowanie" dla skóry poprzez wprowadzenie preparatu do wybranych obszarów i przywrócenie im harmonijnych kształtów. Kwas hialuronowy ma silnie działanie nawilżające i zatrzymujące wodę w naskórku. Wypełnia braki w objętości tkanki, podnosi i uwypukla skórę. Przywraca jędrność, napięcie i elastyczność. Skóra na długo pozostaje nawilżona a efekty pod postacią napięcia i liftingu są widoczne zaraz po wykonaniu zabiegu. Zabieg jednocześnie niesie ze sobą odmłodzenie i odbudowę kształtu twarzy: unosi kąciki brwi, oczu i ust, poprawia objętość policzków, wyszczupla i przywraca owal oraz zmniejsza głębokość bruzd i zmarszczek. 

Anti-aging last minute 

W momencie, gdy skóra wymaga bardziej intensywnego i natychmiastowego odmłodzenia musimy sięgnąć po bardziej zaawansowane metody bazujące na nowoczesnych technologiach estetycznych. Jednym z najnowszych rozwiązań w tym zakresie jest Ulthera – zabieg nieinwazyjnego liftingu twarzy, którego rezultaty porównuje się z zabiegami chirurgicznymi. Metoda ta polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości, co skutkuje znaczącym liftingiem i ujędrnieniem skóry. Ulthera przeciwdziała siłom grawitacji, zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia. Rezultatem zabiegu obejmującego okolicę czoła i oczu jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyrazu i wyglądu. Efekt liftingu w postaci podniesienia i napięcia skóry można także osiągnąć w innych newralgicznych obszarach, które wpływają wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi takich jak: policzki, linia żuchwy czy podbródek. Skoncentrowana energia ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Wyjątkowość technologii Ulthera polega na naturze tych strumieni, które są łagodne dla tkanek, a oddziałują dopiero w punkcie ogniskowej, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe. Dzięki temu, zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, a płaszczyzny położone głębiej poddane są działaniu skoncentrowanej dawki energii. Punkty koagulacji termalnej, które powstają dzięki miejscowemu zdeponowaniu energii, inicjują naturalną odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu, a w efekcie skutkują stopniowym podniesieniem skóry, ujędrnieniem, poprawą jej napięcia i przywróceniem jej sił witalnych. 

Eye Contour Emulsion Bioline Jato 

Żel przeznaczony do pielęgnacji skóry wokół oczu. Ma lekką, nietłustą formułę. Chroni przed utratą wody, intensywnie nawilża powierzchniowo i dogłębnie. Poprawia mikro-krążenie i utrzymuje integralność włókien kolagenu i elastyny, skutecznie redukując opuchliznę i ciemne kręgi pod oczami. Wygładza i zmniejsza przekrwienie skóry, nadaje jej wypoczęty i promienny wygląd. Składniki aktywne: kwas hialuronowy, otręby ryżowe, peptydy sojowe, wyciągi z oczaru i nagietka. 
DSD de Luxe