Tak bardzo kobieca…

42

Jaki powinien być profesjonalny pedicure? Przede wszystkim higieniczny, dokładny, odprężający… i bardzo kobiecy. 


Irena Glińska | 04.10.2012

Pedicure to zabieg kosmetyczny obejmujący ocenę stanu skóry stóp, paznokci, zmian skórnych. Prawidłowy zabieg składa się z diagnostyki, oczyszczania i pielęgnacji skóry, najlepiej przy użyciu frezarki, korekcji paznokci oraz relaksującego masażu, który rozluźnia stopy, a przez to cały organizm. Warto podkreślić, że nieustannie rozwija się dziedzina pedicure Spa. To, co niegdyś było zwykłym pedicure z tradycyjnym wycinaniem skórek i piłowaniem paznokci, dziś – zmienia się w ceremonię łączącą kąpiel stóp i luksusową pielęgnację z masażem. Równolegle bardzo dynamicznie rozwija się pedicure leczniczy. Cena zabiegu pedicure podstawowego to 50 zł – oczyszczenie wału wokół paznokcia, opiłowanie płytki, usunięcie zrogowaceń i skórek, zmiękczenie wygładzenie i nawilżenie skóry podeszwy. Pedicure podstawowy z malowaniem kosztuje od 60 zł. W cięższych przypadkach ceny są ustalane indywidualnie. 

Jak mówi Agnieszka Niewiadomska, stylistka stóp z Salonu Ellite Nail Look Day Spa przy ul. Fieldorfa 41 w Warszawie: Dbałość o skórę stóp jest bardzo ważna dla ich zdrowia, szczególnie ze względu na znaczne obciążenia, na jakie skóra ta jest narażona. Codzienna aktywność wymaga odporności na uszkodzenia, wytrzymałości, elastyczności. Skóra na „podeszwach” stóp jest dwukrotnie grubsza niż w innych okolicach ciała i posiada wsparcie w postaci poduszki tłuszczowej chroniącej kostne struktury przed uszkodzeniem. Jednak każde uszkodzenie w tej okolicy, takie jak odciski, pęcherze lub pęknięcia, mogą wywołać ból albo doprowadzić do infekcji a nawet powstania groźnych ran. Pedicure leczniczy to zabieg rozwiązujący problemy odcisków, nagniotków, pęknięć na piach, wrastających paznokci, modzeli itp. obejmujący czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym rozszerzony o usunięcie tych dolegliwości. 

Piękne stopy to przede wszystkim stopy zadbane. – dodaje Małgorzata Gromek z Laboratorium Kosmetycznego dr Ireny Eris. – Aby zawsze były naszą wizytówką, należy dbać o nie codziennie. Dobrze jest raz na jakiś czas oddać się w ręce specjalisty, aby wykonał profesjonalny pedicure w gabinecie kosmetycznym. Bo profesjonalny pedicure to w efekcie piękne i zdrowe stopy a także gwarancja bezpieczeństwa jego wykonania. Do profesjonalnego zabiegu używane są narzędzia jednorazowe lub dezynfekowane i sterylizowane w specjalnych aparatach – autoklawach. Profesjonalny pedicure to zabieg obejmujący pielęgnację płytki paznokciowej oraz pielęgnację skóry stóp i masaż. Na początku zabiegu kosmetyczka nada odpowiedni kształt paznokciom, usunie – jeżeli zachodzi taka konieczność – „skórki” wokół paznokcia używając do tego celu specjalnych profesjonalnych preparatów. W dalszej części wykonywana jest kąpiel w celu odświeżenia stóp. Następnie kosmetyczka usuwa zrogowaciały naskórek z podeszwy stóp. Do tego celu najlepiej, jeżeli użyje specjalnej frezarki z jednorazową końcówką – efektem będzie idealnie gładka skóra. Aby dopełnić tego efektu, zostanie wykonany peeling, który dodatkowo nawilży stopy. Zakończenie profesjonalnego pedicure to wmasowanie odpowiedniego kremu i relaksujący masaż, który przyniesie ulgę zmęczonym stopom, a także wpłynie na relaks psycho-fizyczny. Dopełnieniem profesjonalnego zabiegu będzie odżywienie płytki paznokciowej i pomalowanie paznokci na wybrany przez nas kolor. Zabieg profesjonalnego pedicure trwa ok. 1 h. Dodatkowo można go wzbogacić o intensywnie regenerujący zabieg na stopy, dobrany indywidualnie do aktualnych potrzeb i wskazań, a nawet pory roku.
DSD de Luxe