Światowe trendy i nasze doświadczenia pokazują jasno, że najskuteczniejsza medycyna estetyczna to taka, która łączy poszczególne technologie i pojedyncze zabiegi w strategie, skoncentrowane na konkretnych potrzebach.

 

Łączenie zabiegów jest skuteczne, ponieważ wykorzystuje zjawisko synergii w medycynie estetycznej, którą najkrócej opisuje równanie 1+1=3. Fankami takiej urodowej matematyki są m. in.: Linda Evangelista, Demi Moore czy Sandra Bulock

Urodowe problemy nierzadko mają złożone podstawy, dlatego zdarza się, że zastosowanie jednej metody może po prostu nie zadziała tak efektywnie, jak sobie tego życzymy, szczególnie jeśli decydujemy się tylko na jeden zabieg. Skuteczność wymaga wiedzy i doświadczenia lekarza, który potrafi tak skomponować zabiegi i zaplanować je w czasie, żeby efekty były nie tylko satysfakcjonujące, ale wręcz zaskakujące i zachwycające! Umożliwia to zastosowanie efektu synergii. W medycynie estetycznej polega on na tym, że odpowiednio dobrane zabiegi planujemy w czasie, często wykonując je równocześnie lub w bardzo krótkich odstępach czasu. To sprawia, że poszczególne zabiegi wzajemnie podnoszą swoją efektywność.

Warunki konieczne
Rezultat terapii łączonej jest znacznie lepszy, niż efekty poszczególnych zabiegów, ale żeby skuteczność zabiegów estetycznych rosła geometrycznie, terapia powinna spełniać trzy warunki:

  • Zabiegi powinny być wykonywane w seriach, w ściśle określonych odstępach czasu,
  • Dobieramy i łączymy różne rodzaje zabiegów, układając je w takiej kolejności, która potęguje pożądany efekt,
  • Część zabiegów wykonujemy równocześnie (tzw. terapie skojarzone).

Pakiety czyli jakie są korzyści z terapii łączonych
W swoich gabinetach – propagując światowe trendy w medycynie estetycznej – rekomenduję wykonywanie intensywnych terapii w formie pakietów. Jestem wielką fanką takich terapii łączonych. Zaprojektowane przeze mnie programy to odpowiedź na pytania moich pacjentek: jak być piękną i skutecznie rozprawić się z problemem. Co więcej synergia się opłaca zarówno dla urody, jak i portfela, ponieważ zabiegi wykonywane oddzielnie nie tylko nie są tak skuteczne, ale kosztują dużo więcej.

Przegląd terapii łączonych stosowanych w gabinetach WellDerm

Seria zabiegów estetycznych dla poprawienia owalu i kondycji skóry
To ponad dwumiesięczna praca nad poprawą jakości skóry, jej ujędrnieniem, uniesieniem rysów twarzy i odmłodzeniem. A do tego ujednolicenie kolorytu i intensywne nawilżenie. Bez wypełniaczy i botoksu, czyli kompozycja nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, które mogą być oczywiście przygotowaniem skóry do finalnej pracy na bazie wypełniaczy. Na terapię składa się cykl dwóch termoliftingów Zaffiro, które widocznie unoszą rysy twarzy i dają długofalowe pobudzenie produkcji kolagenu w skórze, przeplatanych dwoma zabiegami hydroabrazji z nowoczesnym peelingiem Ferulac C Peel – zabiegiem, który pobudza skórę do regeneracji, wzmacnia ją i wzmaga produkcję kolagenu uruchomioną przez działanie Zaffiro. Terapia zwieńczona jest silnie napinającą, rozjaśniającą i głęboko nawilżającą mezoterapią igłową.

CENA: 2500 zł / oddzielnie 3080 zł.

Peelingi i mezoterapie – klasyczny duet w odpowiedniej liczbie i intensywności powtórzeń
To moja wersja standardu dbania o jakość skóry. Peelingi i mezoterapie to podstawa profesjonalnej pielęgnacji i gwarancja zachowania młodego wyglądu skóry na lata. Wiadomo, że najlepiej działają w seriach, a jeśli do tego są wykonywane ściśle z harmonogramem i w określonym tempie, ich efekt jest zaskakujący! Moje doświadczenia w pracy ze skórą pokazały, że najlepiej sprawdza się cykl sześciu zabiegów: wykonywanych naprzemiennie peelingów chemicznych, dobranych indywidualnie do potrzeb skóry i mezoterapii igłowych koktajlem na bazie kwasu hialuronowego, witamin i antyoksydantów.

CENA: 2300 zł / oddzielnie 2850 zł.

Zabiegi łączone na piękne włosy
Problemy z włosami zwykle chcemy wyleczyć odpowiednimi preparatami do mycia i tonizowania skóry. Niestety w przypadku poważnych problemów taka strategia nie działa. Poprawa kondycji włosów i skóry głowy wymaga zdecydowanego działania. Badania już dawno pokazały, że świetne wynikli w terapii łysienia i poprawy stanu włosów ma na koncie osocze bogatopłytkowe. Zabiegi mezoterapii osoczem odpowiednio zaplanowane w czasie dodatkowo połączone z mezoterapią koktajlem witamin, dają naprawdę dobre efekty: ograniczenie wypadanie włosów i łysienia, wspomaganie odrastania włosów i regeneracji cebulek włosowych. Stosujemy ją także, jeśli pacjentowi zależy na zwiększeniu gęstości i grubości włosów. Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

CENA: 2700 zł / odrębnie 3450 zł.

Strategia na cienie pod oczami
Cienie pod oczami to jeden z najczęstszych mankamentów urody, a jednocześnie trudny do zniwelowania. Dobór zabiegów na tę okolicę wymaga nie tylko skuteczności, ale przede wszystkim ostrożności. Moja wiedza i doświadczenie pozwoliły mi opracować program, który kompleksowo zajmuje się problemem. To odpowiednio zmiksowane zabiegi ultra delikatnych peelingów Mandelac T i specjalistycznych mezoterapii igłowych Dermaheal Dark Circle Solution. Zabiegi przeprowadzam naprzemiennie co 10-14 dni. Po serii 6 zabiegów, których celem jest delikatne złuszczenie i odświeżenie okolicy oka (peeling) oraz nawilżenie, uelastycznienie i zmniejszenie przepuklin tłuszczowych (mezoterapia), przeprowadzam ostatni zabieg. Jest nim Teosyal Redensity II – to preparat na bazie kwasu hialuronowego, dedykowanym precyzyjnemu wypełnianiu zapadniętych obszarów pod oczami, które dają efekt podkrążonych oczu. Zastosowany w nim delikatnie usieciowany kwas hialuronowy o niskiej higroskopijności (chroniony patentem), wywołuje optymalny nacisk na tkanki, bez ryzyka obrzęku.

CENA: 2550 zł / odrębnie 3300 zł.

Pakiet anty-rozstępy, bo liczy się skuteczność
Redukcja rozstępów od pacjentów wymaga cierpliwości, od lekarza umiejętnego doboru zabiegów i odpowiedniego zaplanowania ich w czasie. Zaprojektowany przeze mnie pakiet na rozstępy to 3 miesiące nakłuwania i mobilizowania skóry do przebudowy przy pomocy najskuteczniejszych technologii i preparatów. Ta terapia to połączenie sił jednej z najskuteczniejszych broni przeciwko rozstępom – lasera frakcyjnego Palomar Lux 1540, wspartego zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i mezoterapii igłowej preparatem Conjoctyl na bazie krzemionki organicznej. Proponuję pacjentom 3 serie zabiegu laserowego przeprowadzonego jednocześnie z osoczem bogatopłytkowym, przeplatane mezoterapią igłową na dwa tygodnie po duecie laser+osocze. Chodzi o to, by maksymalnie wykorzystać uruchomiony proces naprawczy skóry!

CENA: 3500 zł / oddzielnie 6150 zł.

Zabiegi na blizny potrądzikowe
Skuteczna walka z potrądzikowymi bliznami wymaga kompozycji zabiegów o najwyższej skuteczności w przebudowie skóry. Punktem wyjścia opracowanej przeze mnie terapii łączonej jest seria peelingów TCA, która złuszczając wyrównuje nierówności skóry i pobudza ją do regeneracji. Po trzech peelingach pacjent przechodzi serię zabiegów mikronakłuwania Dermapenem połączonych z mezoterapią koktajlem czynników aktywnych (Conjoctyl) i serię zabiegów laserem frakcyjnym wspartych osoczem bogatopłytkowym – dla jeszcze silniejszej przebudowy. Pacjent przechodzi łącznie 15 zabiegów podczas 9 wizyt w gabinecie – cała terapia trwa 13 tygodni. W ten sposób osiągam najwyższą skuteczność w walce z bliznami po trądziku.

CENA: 3500 zł / odrębnie 6300 zł.

Spakietowane terapie łączone to przeciwieństwo wciąż niestety popularnego trendu przypadkowego korzystania z zabiegów medycyny estetycznej pod wpływem mody i nastroju. Pakiety to rewelacyjny efekt, u którego podstaw leży odpowiednio dobrany zestaw zabiegów, systematyczność i regularność. Po stronie pacjenta jest podjęcie świadomej decyzji i… sumienne zgłaszanie się na wizyty.

dr Agnieszka BliżanowskaAgnieszka Bliżanowska – specjalista dermatolog i członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.  Ekspert medycyny estetycznej o wieloletniej praktyce zabiegowej z zakresu odmładzania i korekcji rysów twarzy. Wykonuje najtrudniejsze zabiegi estetyczne i specjalizuje się w terapiach łączonych, którymi osiąga najlepsze, synergiczne efekty. Ekspert takich marek jak Skinceuticals, Vichy, La Roche-Posay, Bioderma, Avène. Założycielka centrów Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm w Warszawie i Wrocławiu.
www.wellderm.pl

DSD de Luxe