Zadbaj o ciało w rytmie księżyca

19
07.07.2013 

Nie jest tajemnicą, że Księżyc jest tajemniczy! Księżyc jest najbliższym Ziemi ciałem niebieskim i swoją energią silnie na nią oddziałuje. Ten naturalny satelita Ziemi działa też mocno na ludzi, zwierzęta i rośliny 

Już starożytni odkryli, że Księżyc ma ogromny wpływ na nasze życie. Fazy Księżyca wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, na nasze emocje i nastroje. 

Nie są to tylko nasze odczucia, również naukowcy uważają, że Księżyc reguluje wiele naszych procesów życiowych. Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach zdania są podzielone i jedni twierdzą, że fazy Księżyca w jakiś sposób regulują nasz metabolizm, płodność czy emocje, a inni stanowczo się temu sprzeciwiają. A jednak… 

Coś na rzeczy musi być, skoro czasami z niewyjaśnionych powodów bywamy bardziej rozdrażnieni czy przygnębieni albo wprost przeciwnie. Tak samo na pewno wielu z nas zauważyło, że choć stale chodzimy do tego samego fryzjera i kosmetyczki to efekty ich działań bywają różne, raz jesteśmy super ostrzyżeni, włosy same się układają, a zabieg kosmetyczny dał widoczne efekty. Innym razem przeciwnie, nie wiadomo dlaczego, trudno się uczesać, zabieg nie był tak efektywny jak poprzednio. Dlaczego? A to właśnie nasz przyjaciel Księżyc sprawia takie niespodzianki. 

Pamiętam, kiedy pierwszy raz wpadł mi w ręce kalendarz księżycowy, czytałam z niedowierzaniem o tych wszystkich przypadkach wpływu Księżyca na nasze codzienne życie i postanowiłam to sprawdzić na własnej skórze. Zaczęłam od fryzjera – działało, następne było odchudzanie – działało !!! 

Pozytywne efekty przyjaźni z Księżycem spowodowały, że zaczęłam coraz bardziej żyć w rytmie jego faz. Okazało się, że poświęcając troszkę czasu można uniknąć wielu problemów. 

Dlatego chciałabym pokrótce opisać działania poszczególnych faz Księżyca i wskazać jak wykorzystać moc Księżyca i dostosować się do jego cyklu z korzyścią dla naszego zdrowia i urody. 

Uwzględniając fazy Księżyca łatwo możemy uniknąć problemów w codziennym życiu wiedząc że: 

W czasie nowiu wyraźnie daje się odczuć spadek energii, ospałość, spada ciśnienie i maleje odporność organizmu, odczuwamy wewnętrzny niepokój, a w skrajnych przypadkach depresję. 

Gdy Księżyc zaczyna rosnąć wzrasta też optymizm i chęć do życia, chce się działać, rodzą się nowe pomysły i plany, nabieramy energii. 

Okres pełni to wzrost energii prowadzący czasem do agresji. To również czas aktywnej pracy hormonów, problemy z koncentracją i snem. 

Gdy Księżyc zaczyna maleć następuje oddawanie zgromadzonej energii, pozbywanie się tego co zbędne i przeszkadza. 

Tak więc, wiedząc nieco o naszym stanie psychofizycznym w cyklu księżycowym możemy dostosować do niego nasze działania związane ze zdrowiem i urodą. I tak: 

W czasie nowiu organizm najlepiej się oczyszcza, to najlepszy moment na rzucanie nałogów na zabiegi zamykania naczynek krwionośnych oraz usuwania narośli, maleje wrażliwość na ból i ryzyko tworzenia się blizn. 

Wzrost Księżyca to dobry czas na rekonwalescencję i odnowę. Wskazane jest odwiedzenie fryzjera – włosy dobrze przyjmują farbę i dobrze rosną, ścięte kilka dni po nowiu będą szybko i zdrowo odrastać. To też doskonały czas na zabiegi i kuracje kosmetyczne, które będą wyjątkowo skuteczne i przyniosą rewelacyjne efekty. Jest to okres wzrostu naszego potencjału seksualnego, czujemy się bardziej atrakcyjni i odczuwamy większą chęć do intymnych zbliżeń. 

Im bliżej pełni tym silniej oddziałuje grawitacja i mogą się pojawić lub nasilić problemy migrenowe, oraz dolegliwości brzuszne jak np. bóle jelitowe, ataki wyrostka robaczkowego czy woreczka żółciowego. 

Pełnia – to czas wzmożonej energii, który najlepiej przeczekać odpoczywając. Z uwagi na występującą w tym okresie nerwowość i problemy z koncentracją zaobserwowano wzrost liczby wypadków. Wzrasta też intensywność krążenia i jesteśmy bardziej narażeni na wylewy. Organizm zatrzymuje dużo wody, rozszerzają się naczynia krwionośne dlatego nie należy w tym czasie poddawać się zabiegom i operacjom chirurgicznym z uwagi na niską krzepliwość krwi i ryzyko krwawień. 

Gdy Księżyca ubywa zaczynamy czuć się lepiej. Organizm pozbywa się wody, znikają obrzęki, spada apetyt. Ubywanie Księżyca to najlepsza pora by zacząć odchudzanie, wówczas przy mniejszym wysiłku utrata wagi jest szybsza. To również pora na obcinane włosów i depilacje, włosy będą wolniej odrastały. To czas na rwanie zębów, operacje i zabiegi chirurgiczne, rany goją się lepiej i jesteśmy bardziej odporni na ból. To też czas na uzupełnienie witamin ponieważ są wówczas najlepiej przyswajane. 

Trzeba jednak wiedzieć, że nie tylko faza Księżyca jest ważna ale również to w jakim znaku zodiaku aktualnie znajduje się Księżyc. Dla przykładu, wiemy już, że obcinać włosy najlepiej kiedy Księżyca ubywa, ale jednocześnie Księżyc powinien przebywać wówczas w odpowiednim dla tych czynności znaku zodiaku, czyli w Lwie, Pannie, Wodniku lub Bliźniętach. Ścinanie włosów w czasie, gdy Księżyc jest w znaku Raka lub Ryb to kłopoty z układaniem, sztywność włosów, a także powstawanie łupieżu. 

Podsumowując, Księżyc może być naszym doskonałym doradcą w sprawach dbałości o zdrowie i urodę. Zachęcam więc by DBAĆ O CIAŁO W KSIĘŻYCOWYM RYTMIE i wizyty w salonach kosmetycznych, spa czy fryzjerskich planować zgodnie z fazami Księżyca zawsze sprawdzając w jakim położeniu znajduje się Księżyc. Informacje o tym w jakim znaku zodiaku aktualnie przebywa Księżyc można znaleźć na stronie www.czary.pl/kalendarzksiezycowy lub kupić sobie kalendarz księżycowy na bieżący rok. Są tam wszystkie niezbędne informacje i zalecenia. 

Przedstawiłam tylko pewne podstawowe wiadomości i wskazówki aby zainteresować i zachęcić do zwrócenia uwagi na to, że jesteśmy częścią środowiska naturalnego i nie powinniśmy działać ignorując jego prawa. Żyjąc w zgodzie z prawami natury, respektując jej siły, będzie nam łatwiej żyć, będziemy zdrowsi i bardziej szczęśliwi. 

Grażyna Jagodzińska
DSD de Luxe