Zdrowe, proste, idealnie gładkie

22

08.10.2012

Redakcja

Zbyt częste poddawanie włosów zabiegom z użyciem suszarki czy prostownicy albo utrwalanie fryzury za pomocą środków stylizacyjnych, uszkadza je. Po pewnym czasie, tracą połysk, stają się łamliwe, trudne do ułożenia, rozdwajają się na końcach. Na szczęście jednak istnieją zabiegi, dzięki którym możemy włosy nie tylko wyprostować, ale także zrekonstruować i zregenerować. 


„Terapia keratynowa jest zabiegiem opartym na skoncentrowanej, czystej keratynie wzbogaconej w składniki odżywcze, która ma za zadanie przeniknąć do wewnętrznej struktury włosa, uzupełnić ubytki keratyny w jego wnętrzu, zlikwidować mikro załamania i zapobiegać dalszym uszkodzeniom włókna włosa. Taka kuracja nie modyfikuje i nie niszczy naturalnej struktury włosów, dlatego jest w 100% bezpieczna” mówi Małgorzata Czapska, przedstawicielka marki Renee Blanche w Polsce. „Sama terapia keratynowa nie tylko w naturalny sposób głęboko odżywia włosy i je odbudowuje, ale także skutecznie je prostuje” dodaje Aneta Dur, koordynator szkoleń i sprzedaży produktów True Keratin. 

Terapia keratynowa została stworzona głównie z myślą o klientach o naturalnie kręconych lub puszących się włosach. „Ze względu na silne działanie regenerujące i znakomite właściwości pielęgnacyjne keratyny, kurację można też wykonywać na włosach mocno zniszczonych i uszkodzonych, np. farbowaniem” mówi Tamara Mazourkevich, dyrektor ds. marketingu w firmie Tenex. Przy niektórych metodach przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być włosy silnie rozjaśnione lub przedłużane. W przypadku włosów farbowanych zabieg można bezpiecznie wykonać po upływie dwóch tygodni od koloryzacji. 

Zabieg keratynowy składa się z trzech podstawowych części. W pierwszym etapie, mającym na celu przygotowanie włosów do zabiegu, myje się głowę specjalnym szamponem, który usuwa nadmiar pozostałości środków do stylizacji oraz zanieczyszczeń i otwiera łuskę włosa, aby umożliwić głębszą penetrację wewnątrz włosa substancjom odżywczym zawartym w preparatach używanych podczas zabiegu. Kolejny etap to już właściwy zabieg z użyciem specyfiku keratynowego, który nakłada się pędzelkiem na cienkie pasma. Po zaaplikowaniu preparatu, włosy najczęściej suszy się suszarką, aby keratyna, witaminy i odżywcze ekstrakty wniknęły głębiej w strukturę włosa. Ostatni etap ma za zadanie utrwalić efekt zabiegu poprzez zamknięcie łuski włosa. Uzyskuje się go na ogół za pomocą temperatury – prostując każde pasmo prostownicą rozgrzaną w zależności od grubości i rodzaju włosów do temperatury od 200°C do 230°C. Czasami terapia kończy się także nałożeniem specjalnej maski, która zamyka łuski włosa. Czas wykonania zabiegu zależy od kondycji oraz długości włosów i mieści się w przedziale od 1,5 do 3 godzin. Cena zabiegu wynosi od 300 zł do 800 zł. 

Po zabiegu włosy są gładkie, lśniące, łatwe do ułożenia, nie puszą się. Efekt utrzymuje się do 12 tygodni, w zależności od rodzaju włosów i pielęgnacji po zabiegu. Ponowni zabieg można wykonać po upływie minimum 6 tygodni. 

""


DSD de Luxe