„Gdy byłem kimś innym” – francuski bestseller już dostępny dla polskich czytelników!

41

Pasjonujące śledztwo i jednocześnie zapis duchowego zdrowienia – kolejna książka, rodzaj osobistego świadectwa Stéphane’a Allixa, trafiła do sprzedaży nakładem wydawnictwa Co-libris.

„Gdy byłem kimś innym” – książka Stéphane’a Allixa właśnie została wprowadzona na polski rynek przez wydawnictwo Co-libris. Jest to osobisty zapis poszukiwania drogi do zrozumienia samego siebie, do świadomego i pełnego życia poprzez duchowe zdrowienie.

Aby zrobić bilans swego życia, Stéphane Allix, francuski dziennikarz śledczy, udaje się do amazońskiej dżungli na medytacyjne odosobnienie. W czasie jednej z medytacji ma wizję, niczym sen na jawie: widzi żołnierza II wojny światowej, esesmana, który umiera, trafiony w gardło odłamkiem pocisku. Jednocześnie w jego umyśle pojawiają się inne obrazy i informacje: imię, nazwisko, stopień wojskowy. Doświadczenie to bardzo go porusza, czuje bowiem dziwne pokrewieństwo z tym żołnierzem. Więcej: czuje, jakby sam był tym żołnierzem. Gdy po powrocie do kraju, odkrywa, że ten człowiek rzeczywiście istniał, rozpoczyna swe prywatne, emocjonujące śledztwo.

Na łamach książki autor zastanawia się co zrobić w sytuacji, gdy sami doświadczamy mocno czegoś, co odrzuca nasz logiczny umysł, a jednocześnie w głębi duszy czujemy, że to jest prawdziwe. Stawia pytania: Co jest prawdą, co iluzją? Jak odkryć sens tego, co nam się przydarza? A wszystko podane w tak ciekawy sposób, że książkę czyta się jednym tchem.

DLACZEGO WYBRAŁAM TĘ KSIĄŻKĘ? – OD TŁUMACZKI I WYDAWCY

– Kilka lat temu przeczytałam „Test. Dowód na życie po śmierci” Stéphane’a Allixa, francuskiego dziennikarza śledczego. Urzekła mnie wówczas nie tyle sama tematyka, ale sposób, w jaki się do niej zabrał autor, badając bardzo analitycznym, logicznym umysłem zjawiska, które się zwykle naszej logice wymykają. Uderzyła mnie wówczas wręcz naukowa dociekliwość Allixa z ogromną intelektualną uczciwością badająca zjawiska, które określamy paranormalnymi, jak np. komunikowanie się ze zmarłymi – mówi Joanna Wójcik-Géhin z wydawnictwa Co-libris i dodaje: – Z ciekawością nabyłam jego kolejną książkę, „Gdy byłem kimś innym”. Nie przypuszczałam, że będzie mnie trzymać w napięciu od początku do końca, i że przeczytam ją w czasie jednej nocy (450 stron!). Również i ta książka oparta jest na autentycznych zdarzeniach, na własnym doświadczeniu autora, który stara się rozwikłać zagadkę swego związku z obcym człowiekiem. Pragnie także zrozumieć, co sprawiło, że ten został esesmanem.

Odkrywanie szczegółów z życia Obersturmführera Alexandra Hermanna konfrontuje go z jego własnym lękiem, gniewem i wstydem. Konfrontuje go z jego własnym „cieniem”.  Jest to powieść– ostrzeżenie, a zarazem pasjonująca historia dochodzenia do prawdy i duchowego zdrowienia. Ważna książka na czas zamętu.

Stéphane Allix jest byłym reporterem wojennym, dziennikarzem śledczym i autorem bestsellera „Test. Dowód na życie po śmierci”. Założył INREES, instytut badań zjawisk nadprzyrodzonych oraz czasopismo Inexploré. Stworzył i prowadzi telewizyjną serię dokumentalną Enquêtes extraordinaires.

KILKA CYTATÓW

„Stawiać sobie pytania to ryzykować odpowiedzi. Bo te mogą zakwestionować nasz dotychczasowy styl życia. Dlatego też wiele osób tego unika. Lub też robi to tylko wtedy, gdy są do tego zmuszone. Większość przechodzi przez życie beztrosko, spychając wciąż na później zbadanie największych tajemnic egzystencjalnych. To zadziwiające, gdy się nad tym zastanowić, ale tak zostaliśmy uwarunkowani w ramach procesu wychowania. Jesteśmy istotami lękliwymi, bojącymi się wolności.”

„Na Ziemi czas płynie od przeszłości ku przyszłości. Ponadto, gdy jesteśmy w jednym miejscu, nie możemy być jednocześnie w drugim. Jesteśmy więźniami czasu i przestrzeni. Nawet jeśli zdaje się to przeczyć logice, te dwa parametry – czas i przestrzeń – znikają
po śmierci. Ci na przykład, którzy mieli doświadczenia z pogranicza śmierci, mówią o zadziwiającej zdolności przemieszczania się z prędkością myśli. Inni zaś postrzegali czas, jakby znajdowali się na zewnątrz, obserwując przeszłość i przyszłość tak, jak ogląda się film, który można przesuwać do wybranej sceny. Gdy do znudzenia wypytywałem media o świat duchowy, wszystkie te osoby mówiły o innym wymiarze, gdzie nasze prawa fizyki nie mają zastosowania. Myślę, że ta rzeczywistość jest nieosiągalna dla naszego umysłu. (..). Nie jesteśmy w stanie pojąć tej rzeczywistości jedynie mocą myśli. Skąd ślepiec mógłby wiedzieć, czym jest światło słoneczne?”

„Melancholia sączy się wszystkimi szparami, przygniatają mnie mroki rzeczywistości. Wiadomości ze świata są straszne, złowieszczo współgrają z dokumentami o nazistowskich Niemczech, które zbieram w ramach swoich badań. Aż strach pomyśleć, z jaką łatwością jeden z najbardziej cywilizowanych krajów Europy dał się wciągnąć w samobójcze szaleństwo III Rzeszy. Jak człowiek taki jak Hitler mógł zostać wybrany przez miliony Niemców, którzy widzieli w nim rozwiązanie swoich problemów?”

więcej na: www.co-libris.pl

*kupując książkę wspierasz PAH , 1 książka = 100l wody dla Afryki

Co-Libris to jednoosobowe wydawnictwo, które założyła Joanna Wójcik-Géhin – adeptka jogi i medytacji Vipassana, humanistka kochająca matematykę, absolwentka UJ i Sorbony, tłumaczka i wydawca. Wydawnictwo jest odpowiedzią na poszukiwanie sensu po wielu latach intensywnej pracy w biznesie na linii Francja-Polska, jest też sposobem na dzielenie się książkowymi fascynacjami oraz indywidualnym spojrzeniem na świat poprzez książki. Co-libris wystartowało w 2018 roku z pierwszą książką pt. ”Powiedz mi, co Cię boli – powiem Ci, dlaczego” Michela Odoula.