Mentoring witalny – relacja uczestnika projektu

59
Joanna Beata Król

Wypowiedź Joanny Beaty Król:

Jestem założycielką i właścicielką Instytut New Life, posiadam ponad 18 letnie doświadczenie w dziedzinie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i przeciwstarzeniowej.

Obecnie większość ludzi goni za karierą, za wyższym i lepszym standardem życia i nie zdają sobie sprawy, że żyją w ciągłym stresie. Doprowadzają swój organizm do wielu chorób, złej kondycji fizycznej i psychicznej co w konsekwencji przedkłada się na ich wygląd, jakość skóry i szybszy proces starzenia. Wychodząc naprzeciw temu zagadnieniu od dłuższego czasu propaguje w swoim gabinecie holistyczne podejście do zdrowia i urody.

Na ten projekt trafiłam dzięki Ani Ryczek, która jest ambasadorką metody Buteyki w Polsce. Ponad 1,5 roku temu ukończyłam kurs instruktorski prawidłowego oddechu metodą Buteyki, który ona organizowała. W ten sposób poszerzyłam swoją ofertę o pracę z oddechem. Nie zdawałam sobie sprawy z tego jak prawidłowy oddech może wpłynąć na poprawę kondycji skóry moich podopiecznych.

Ideą mojej pracy jest pomaganie ludziom w odkrywaniu ukrytego piękna, wewnętrznej harmonii a przede wszystkim zdrowego stylu życia. Podchodząc profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem do mojej pracy, podnoszę nieustannie swoje kwalifikacje. W ten sposób mogę sprostać wymaganiom i oczekiwaniom dzisiejszego potencjalnego klienta.

W dotychczasowej pracy brakowało mi wiedzy i umiejętności technicznych z zakresu ruchu. Dlatego też zdecydowałam się na udział w tym kursie „Mentor witalny. Praca na Tu i Teraz”. Jest to wyjątkowy program, który może pomóc zmienić świat na lepszy, i ja chciałabym w tym aktywnie uczestniczyć. Projekt obejmuje 4 filary: racjonalna dieta, umiarkowany ruch, regenerujący sen i regularny relaks. Wszystkie te filary są ściśle ze sobą powiązane i one wpływają na jakość i długość naszego życia, a tym samym na piękną i zdrową skórę, która może nam zapewnić młody wygląd. Program jest poparty badaniami naukowymi w zakresie zmiany stylu życia i witalność organizmu co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Dzięki odpowiednim technikom i ćwiczeniom, które otrzymaliśmy możemy podnieś poziom witalności, radości i zadowolenia z życia naszym podopiecznym, ale także samym sobie.

Wszystkie zagadnienia w tym kursie były precyzyjnie dobrane. Począwszy od zajęć:

– z prawidłowego oddechu,
– właściwej i racjonalnej diety, którą zapewnił nam diet coaching,
– poprzez odpowiednie techniki zmian nawyków, które są istotą naszej przemiany,
– prawidłowego snu, który zapewnia regenerację całego organizmu,
– oraz ruchu, który zwiększa kondycję fizyczną a zarazem psychiczną.

Uczestnicząc w tym kursie zyskałam nie tylko możliwość powiększenia swojej oferty w gabinecie, ale też pogłębiłam wiedzę z zakresu odżywiania, z technik dotyczących zmian nawyków, mindfulness i zdrowego snu. Dla mnie najważniejsze zajęcia i wiedzę jaka otrzymałam dotyczą slow joggingu, aktywności codziennej i pracy z tętnem.

Jestem przekonana, ze slow jogging czyli japońska technika wolnego biegania jest jedną z najlepszych form ruchu, aktywnością która pozwala schudnąć, wzmocnić odporność, poprawić samopoczucie. Łączy pożyteczny wysiłek z prawdziwą przyjemnością. W slow joggingu odnalazłam spokój i poczucie harmonii ze swoim ciałem. Ta forma ruchu bardzo mi odpowiada, jest to rodzaj aktywności, który napędza mnie do działania i propagowania zdrowego stylu życia z większym zaangażowaniem. Jestem przekonana, ze przede mną mnóstwo pracy, jednak pierwsze kroki za mną i czuję, że warto było uczestniczyć w tym kursie.

Dziękuję wszystkim wykładowcom za wiedzę jaką nam przekazali. Wiedza, która służy dbaniu o ciało, umysł i ducha.