Obraz do salonu kosmetycznego – poznaj dekorację, która błyskawicznie odmieni wystrój

150

Jeśli chcemy odmienić dotychczasowy wygląd salonu piękności czy salonu SPA, sięgnijmy po efektowny obraz. Ale nie ograniczajmy się tylko do jednego płótna. Wybierzmy dwa, a nawet trzy, tworząc z nich efektowną kompozycję, i sprawmy, by pomieszczenie nabrało całkiem nowej prezencji – idealnej do relaksu podczas upiększających zabiegów.

Czym musi się odznaczać dobry salon piękności? Z pewnością najnowocześniejszym sprzętem, wykwalifikowanym personelem i wysokiej jakości produktami kosmetycznymi. To jednak nie wszystko. Warto pod uwagę wziąć także wygląd wnętrza, bo to właśnie aranżacja przestrzeni zrobi pierwsze wrażenie na kliencie. Naszym priorytetem powinno być stworzenie stylizacji, która będzie sprzyjać relaksowi. Możemy postawić na łagodną paletę kolorystyczną, malownicze leśne widoki, dzięki którym zbliżymy się do świata natury, lub typograficzne obrazy z pogodnymi napisami. Ważne jest to, by zachować spójność w wystroju, dlatego gdy zdecydujemy się na jeden motyw dekoracyjny, bądźmy mu wierni. To nam zagwarantuje, że nasz salon będzie się doskonale prezentował.

Sztuka w wielkim formacie

W salonach kosmetycznych szukamy piękna, dlatego sztuka z pewnością powinna się znaleźć wśród akcentów dekoracyjnych, które rozważamy. Co może się pojawić na takim płótnie? Naszą propozycją jest abstrakcja – oderwana od rzeczywistości kompozycja, której siła oddziaływania polega na ekspresyjnej formie. Mogą to być geometryczne wzory lub po prostu plamy farby, najważniejsze jest to, by wzór od razu przyciągał wzrok. Znane powiedzenie w świecie aranżacji wnętrz brzmi „mniej znaczy więcej”. Inspirując się tym mottem, możemy zawiesić na ścianie przedstawienie, na którym znajdzie się zaledwie jedno pociągnięcie pędzla zanurzonego w czarnej farbie. Taki czarno-biały wzór będzie się doskonale prezentował w nowocześnie urządzonym salonie piękności. Jeśli natomiast dysponujemy przestronnym wnętrzem, zdecydujmy się na poliptyk, czyli kompozycję zaprezentowaną na kilku płótnach. To świetny sposób na to, by duże pomieszczenie nabrało bardziej przytulnego charakteru. Zaletą takich nowoczesnych przedstawień jest to, że nie musimy ich oprawić w ramę, by dobrze wyglądały na ścianie.

Paprotki lub egzotyczne palmy

https://redro.pl/obrazy/tematy/natura/

Trendem, który bryluje w świecie aranżacji wnętrz już od kilku sezonów, i z pewnością będzie jeszcze gościł w naszych wnętrzach przez kolejne lata, to bujne, zielone rośliny doniczkowe. Im więcej, tym lepiej, bo dzięki nim możemy poczuć prawdziwą bliskość natury, nawet gdy za oknami gabinetu kosmetycznego rozciąga się miejska dżungla. Fikusy, monstery czy paprotki niech rozgoszczą się w przestrzeni salonu na efektownych dekoracyjnych kwietnikach. Takie zielone otoczenie nasi klienci z pewnością będą zachwalać. Idealnym uzupełnieniem takiej małej dżungli będzie obraz, na którym znajdzie się przedstawienie soczystych roślin. W zależności od tego, czy chcemy zachować lokalny klimat, czy wprowadzić egzotyczny nastrój, do wyboru mamy inny obraz: z leśnymi paprotkami lub tropikalnymi palmami. Taka ścienna dekoracja będzie nie tylko pasować do naszych roślin doniczkowych. Sprawi także, że nasz gabinet stanie się prawdziwą oazą spokoju.

Leśny  klimat w centrum miasta

Zielone motywy roślinne zaprowadziły nas do kolejnego pomysłu, który warto rozważyć, gdy chcemy, by przyroda wypełniła nasz gabinet. Jaką propozycję przygotowaliśmy? Leśny obraz z naturą. Na płótnie może się pojawić widok lasu z lotu ptaka lub porośnięte drzewami pagórki, które spowija nastrojowa mgła. Każdy z tych wzorów będzie się zachwycająco prezentował w dużym formacie. To jednak nie koniec pomysłów. Bardzo efektownym rozwiązaniem są także kompozycje z wizerunkami leśnych zwierząt. Czy to motyw dekoracyjny, który pasuje do salonu kosmetycznego? Z pewnością nie jest to nasze pierwsze skojarzenie, ale gwarantujemy, że wystrój bazujący na zielonych kolorach, gdzie na ścianach pojawi się na przykład jeleń o majestatycznym porożu, sowa skrywająca się w dziupli lub uroczy lis, przeniesie klientów do całkiem innej rzeczywistości. Na szczególną uwagę zasługują takie przedstawienia, które utrzymane są w stylu retro. Ich ciepła kolorystyka sprawi, że wystrój będzie jeszcze bardziej przytulny.

Dekoracja, która dobrze nastraja

https://redro.pl/obrazy/

W świecie aranżacji wnętrz dużą popularnością cieszą się obrazy typograficzne, dlatego warto je wykorzystać nie tylko do dekoracji domowego zacisza, ale i w salonie kosmetycznym. Są to wzory, na których znajdują się różnego rodzaju napisy – cytaty lub pogodne hasła. Zaletą takich ściennych dekoracji jest to, że nie tylko ozdobią wnętrze, ale i pozytywnie wpłyną na nastrój i samopoczucie przebywających w nim osób. Do wyboru są nie tylko płótna, na których napis jest jedynym elementem przedstawienia. Większym zainteresowaniem cieszą się takie obrazy, na których tekstowi towarzyszy dekoracyjny ornament lub malowniczy widok. Może to być górski pejzaż z hasłem „Explore the world” lub „Collect moments not things”. Taki obraz warto zawiesić w miejscu, które wita wchodzących do gabinetu klientów. Dzięki temu już od progu nasz salon będzie wywoływał pozytywne emocje.

Czego szukamy w salonach kosmetycznych? Poprawy naszego wyglądu oraz chwili wypoczynku. Właśnie dlatego ważne jest, by odwiedzający nasz gabinet klienci byli nie tylko otoczeni profesjonalną obsługą, która zaoferuje im najwyższej jakości zabiegi. Istotne jest również to, by znaleźli się w przestrzeni, w której się zrelaksują. Efektowny wystrój wnętrza z pewnością im w tym pomoże.