Modelowanie sylwetki w stylu slow

55
fot. Pexels

Współczesne kanony piękna odwołują się do zgrabnej symetrycznej sylwetki. Jest to dla wielu osób niedoścignione marzenie. W projekcie ,,Piękno w stylu slow” jest jedna nadrzędna zasada, że piękno płynie z wnętrza, a zatem modelowanie sylwetki w stylu slow to zintegrowany, zindywidualizowany proces we własnym czasie i rytmie.

Modelowanie sylwetki w stylu slow to przede wszystkim proces mający na celu edukowanie dotyczące wielu płaszczyzn.

Najważniejszą i kluczowa rzeczą jest to, że jest to osobisty kontrakt z samym sobą. Zdobyta wiedza będzie kluczem, wyborem, drogą i drogowskazem. Wiedza da przestrzeń na doposażenie organizmu, na wsłuchanie się w swoje potrzeby. Pozwoli dostrzec różnorodność sposobów odżywiania, a także na próby i niepospieszne zmiany w stylu slow. Edukacja poprowadzi człowieka do dodatkowej diagnostyki, do przemyślanych rozwiązań i niepospiesznego doposażenia organizmu jakim jest np. zasiedlenie mikroorganizmów w naszych jelitach. To jest moment kiedy okazuje się, że człowiek jest złożony z bilionów mikroorganizmów, że tak naprawdę żyje ich życiem i to od ich harmonii zależy homeostaza człowieka. To dzięki nim śmieje się i płacze, dzięki nim żyje każdego dnia.

„Modelowaniu sylwetki w stylu slow” to proces zmian wielopłaszczyznowych:

  • stworzenie miłości bezwarunkowej do siebie, pokochanie siebie
  • zdobycie potrzebnej wiedzy dotyczącej odżywiania, diagnostyki i suplementacji
  • wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego krajobrazu
  • zawarcie ze sobą kontraktu i nastawienie się na dojście do celu w stylu slow
  • systematyczne i trwałe rezultaty zbudowane na zmianach w stylu slow, będących stylem życia człowieka świadomego
  • nowy styl życia w stylu slow to – slow flow

Warto wiedzieć

  • żuj pokarm co najmniej 32 razy. Trawienie zaczyna się w jamie ustnej
  • wiedz, że kolorowa tęcza na talerzu to zdrowie
  • je się oczami, zatem zwracaj uwagę jaki kolor przyciąga uwagę na początku dnia
  • kąpiel leśna pomaga dogadać się ze sobą nawet jeśli chodzi o odżywianie.

Warto mieć intencje, mapę marzeń.

Pisz swoje złote myśli.

 „Modelowanie sylwetki w stylu slow” to naturalny sposób łączący wiele aspektów .To pokazywanie drogi, w której relacja z sobą samym i swoim ciałem jest tak naprawdę najważniejsza. Nie stosuje się żadnej specjalnej diety, ale uczy się obserwacji własnego ciała, jego reakcji oraz wsłuchania się w jego potrzeby. Podążamy za intuicją – wsłuchując się w wewnętrzne sygnały łaknienia i nasycenia. Pokarm dobieramy do wewnętrznych potrzeb naszego organizmu, a nie wyobrażeń o jego „szkodliwości” czy „pożyteczności”.

Nasze ciało posiada pierwotną mądrość, która została zakłócona, kiedy byliśmy małymi dziećmi. Jeżeli przywrócimy mu tzw. „ustawienia fabryczne” damy możliwość wybierania pokarmu, zrozumienia własnych potrzeb i zatrzymania się gdy odczujemy sytość, to wtedy osiągniemy nasz cel nawet nie wiedząc kiedy, bez pośpiechu, każdy w swoim tempie, w rytmie slow.

Jeśli połączy się to wszystko z intuicyjnym ruchem, ale co istotne z ruchem, który sprawia radość, podnosi poziom endorfin i pasuje indywidualnie – ruchem w przestrzeni natury gdzie można się zrelaksować i naładować swoje baterie, czerpiąc z towarzystwa drzew, śpiewu ptaków – to bycie w tym procesie spowoduje, że rezultat jaki pragnie się osiągnąć pojawi się bardzo naturalnie.

Edukacja w zakresie odżywiana jest istotna, poznawanie nowych smaków i uczenie się przygotowywania potraw, wybierania produktów wspierających nasze zdrowie poprzez uczestnictwo w warsztatach kulinarnych, w towarzystwie innych osób, które podobnie jak my pragną zmiany będzie dla nas dodatkowym wsparciem i motywacją. Kolory na talerzu pomogą odzyskać radość z przygotowywania posiłków i będą korzystnie wpływały na psychikę.

Rada

Pisz listy do swojego ciała, wybierając tą część w której odczuwasz napięcie lub niezadowolenie, obserwuj uczucia, które pojawiają się podczas pisania. Napisz jak się czujesz z tą częścią ciała, czego oczekujesz, ale również spróbuj napisać list do siebie z perspektywy tej właśnie części ciała. Podziękuj ciału za to że jest z Tobą, to Twój najlepszy przyjaciel, z którym jeśli znajdziesz wspólny język wszystko będzie takie jak ma być.

Dobre wieści

Każdy człowiek jest indywidualny jak odciska palca, każdy inaczej postrzega siebie i otaczający świat, inaczej myśli. Wszystko jest bardzo zindywidualizowane i wiadomo, że nie wszystko jest dla każdego.

Złoty środek czy taki jest?

Tak. Tym złotem jest człowiek stojący w centrum Wszechświata. Wsłuchany w siebie, zorientowany na swój własny system naprowadzania. To człowiek wdzięczny, z marzeniami, z emocjami w tej różnorodności, z całym system osobistej nawigacji. Człowiek w naturze, ale także z niej czerpiący pełnymi garściami, tyle ile trzeba, żeby być w równowadze. Człowiek doceniający siebie każdego dnia za wszystko co robi.

Człowiek – po prostu wspaniała istota, doskonała i piękna.

 

Beata Bruś-Spyra
Specjalistka w zakresie holistycznego podejścia do życia, edukatorka i propagatorka sylwoterapii, pasjonatka medycyny św. Hildegardy z Bingen, certyfikowana instruktorka slow joggingu, prelegentka Akademii Slow Joggingu. Współtwórczyni projektu „Piękno w stylu slow”. www.krajobrazyzdrowia.pl

 

Marzena Skowron
Kosmetolog, psychodietetyk i pedagog, a przede wszystkim promotor zdrowia. Poprzez fachowe kursy i szkolenia pomaga kobietom przywrócić naturalne piękno, pełnię zdrowia oraz sprawność fizyczną. Absolwentka prestiżowego szkolenia Mentoringu Witalnego, wiceprezes Fundacji Prowitalni.