Co zrobić żeby włosy szybciej rosły?

20
fot. Pexels

Częściej zwracamy uwagę na to, aby włosy szybko rosły niż były w dobrej kondycji. Mało kto jednak wie, że ich porost zależy również od prawidłowej pielęgnacji. Potrzeba czasu i odpowiednio o nie zadbać aby były dobrej jakości. Oto kilka sprawdzonych sposobów na które należy zwrócić uwagę.

Mitem jest podcinanie włosów. Szczególną uwagę przy zapuszczaniu włosów powinniśmy zwrócić na ich prawidłową pielęgnację, dietę oraz suplementację, które powodują że włosy przestają się łamać co wpływa na ich wzrost.

W cyklu życiowym włosa wyróżnia się 3 fazy. Anagen – faza wzrostu włosa, która trwa od 2 do 7 lat. Katagen – faza przejściowa trwająca od 7 do 21 dni oraz telogen – faza spoczynku i wypadania trwająca od 1 do 3 miesięcy. Przebieg cyklu włosowego mamy zaprogramowany genetycznie. Stąd też, jeśli czas trwania anagenu u zdrowej osoby, genetycznie został zaprogramowany na 5 lat, to nie jesteśmy w stanie go wydłużyć. Faza anagenu może ulec jednak skróceniu poprzez szkodliwe czynniki takie jak na przykład: niewłaściwa dieta czy nadmierny stres. Wówczas cebulka włosowa będzie słabsza, włosy będą cieńsze, słabsze oraz zaczną szybciej wypadać. Nowym odkryciem, dzięki któremu możemy przywrócić prawidłowy czas anagenu ze skróconego do prawidłowego czasu trwania jest terapia polegająca na regularnej suplementacji kompleksem Marilex® zawierającym w składzie proteoglikany. W biotechnologii wyróżnia się trzy języki – język DNA, język białek oraz język proteoglikanów. O ile o dwóch pierwszych każdy z nas słyszał, o tyle z proteoglikanami niewiele osób poza środowiskiem biotechnologicznym miało okazję się spotkać. Przełomowym odkryciem okazała się obecność proteoglikanów w mieszku włosowym, ale tylko w fazie anagenu. Jak udowodniono naukowo wzrost włosów jest związany z obecnością proteoglikanów w mieszku włosowym, a u osób borykających się z łysieniem lub wypadaniem włosów kuracja kompleksem Marilex® zawierającym w swoim składzie proteoglikany może być doskonałą terapią. Badania wykazały, iż suplementacja kompleksem Marilex® zawierająca w składzie proteoglikany jest nową skuteczną terapią w przypadku problemu wypadania włosów. Warto mieć świadomość, że kondycja naszych włosów jest ściśle powiązana z funkcjonowaniem całego organizmu. Jeśli występują w nim nieprawidłowości, włosy są pierwszym elementem, do którego przestają być dostarczane substancje odżywcze. Niestety o właściwej pielęgnacji przypominamy sobie dopiero, gdy włosy stają się słabe i łamliwe.

(……………………………………………………………………………………………………)
Jeśli chcesz przeczytać więcej zamów egzemplarz lub prenumeratę art of BEAUTY >>>

mgr Anna Mackojć
Trycholog. Biotechnolog. Adiunct w World Trichology Society USA. Założyciel Instytutu Trychologii. Wykładowca akademicki Diagnostyki Trychologicznej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.