Kuracje odmładzające włosy

25
fot. Pexels

Upływ czasu zdradza nie tylko siwizna, ale również kondycja naszych włosów. Z wiekiem maleje ich witalność, zwalnia tempo wzrostu. Włosy stają się matowe i cienkie oraz podatne na uszkodzenia. Korzystając jednak z możliwości jakie daje współczesna trychologia możemy skutecznie odmładzać włosy, stosując kuracje anti – agingowe. Zdrowe włosy są jednym z wyznaczników młodego i promiennego wyglądu. Dodają cerze blasku, potrafią odciągnąć uwagę od małych defektów urody. Niestety również z wiekiem podlegają procesowi starzenia. Dodatkowo, jeśli są zniszczone na przykład nieprawidłową pielęgnacją czy nadużywaniem stylizacji, potrafią spowodować, że nasza twarz sprawia wrażenie zmęczonej i ziemistej. Zadaniem kuracji odmładzających, które mogą być realizowane zarówno dla skóry głowy, mieszków włosowych i samych włosów jest ich mocna i głęboko regeneracja. Niezbędne jest także dostarczanie włosom antyoksydantów, jak również aminokwasów i minerałów, szczególnie miedzi, cynku i żelaza. Składniki, które można wykorzystać w terapii anti-aging to: perła, puder diamentowy i kawior z myślą o regeneracji i odmładzaniu włosów.

W gabinetowych kuracjach anti – aging dla włosów można efektywnie wykorzystać puder z japońskiej, czarnej perły, puder diamentowy oraz ekstrakt z zielonego kawioru, czyli luksusowe składniki bogate w substancje odżywcze i głęboko regenerujące. Puder perłowy jest uzyskiwany z autentycznych czarnych pereł japońskich, pochodzących z naturalnych, niehodowlanych ostryg lub małży u wybrzeży Japonii, które nie nadają się na wyrób jubilerski, gdyż nie mają regularnego okrągłego kształtu. Ma on właściwości regenerujące. Zawiera m.in. proteinę perłową zwaną conchiolin, która według wzoru strukturalnego odpowiada dokładnie ludzkiej keratynie i pozwala dokładnie regenerować łodygę włosa. W preparatach trychologicznych występuje nie większy niż 3 mikrony, dzięki czemu ma właściwości wnikania w najgłębsze struktury włosa i umożliwia skuteczną regenerację. Nadaje on włosom gładkości i jedwabistości oraz tworzy delikatny biofilm poprzez uzupełnienie ubytków w łuskach łodygi włosa. Co ważne proces regeneracji jest długotrwały. W kuracjach anti – aging dla włosów stosuje się również puder diamentowy, który powstaje w wyniku mikronizacji wyselekcjonowanych diamentów o sprecyzowanym szlifie i nacięciu. Promienie światła padające na strukturę włosów uzupełnione pudrem diamentowym pochłaniają dwa i pół razy wolniej światło w różnych kierunkach, co powoduje że na włosach pojawia się olśniewający refleks i włosy błyszczą. Wysoką skuteczność w terapiach anti-agingowych zarówno dla skóry i włosów wykazuje także ekstrakt z zielonego kawioru, zwany „perłą alg”. Posiada on higroskopijne właściwości, co zapewnia włosom idealne nawodnienie, nawilżenie i utrzymanie hydratacji. Zielony kawior zawiera także dużą ilość witamin i minerałów, które chronią łodygę włosa przed szkodliwym promieniowaniem UV pełniąc funkcję fotoprotekcyjną.

(……………………………………………………………………………………………………)
Jeśli chcesz przeczytać więcej zamów egzemplarz lub prenumeratę art of BEAUTY >>>

mgr Anna Mackojć
Trycholog. Biotechnolog. Adiunct w World Trichology Society USA. Założyciel Instytutu Trychologii. Wykładowca akademicki Diagnostyki Trychologicznej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.