Szkolenia trychologiczne na miarę

40
Martyna Pobuta, Trichopartner
Martyna Pobuta, Trichopartner

Zdobycie wiedzy z zakresu trychologii to żmudne i czasochłonne zadanie. Jego istotą jest dotarcie do ekspertów oferujących ściśle określony zakres merytoryczny. Gdzie szukać takich szkoleń?

Pani Martyno, jest Pani cenionym ekspertem w dziedzinie trychologii. Chętnie dzieli się Pani swoimi doświadczeniami w prasie branżowej, audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych. Z ramienia firmy Trichopartner prowadzi Pani szkolenia trychologiczne, dlaczego obrała Pani taki kierunek rozwoju?

Moim marzeniem od dawna było opracowanie szkoleń trychologicznych na wysokim poziomie. Pamiętam, kiedy ja poszukiwałam wiedzy z dziedziny trychologii. Uczestniczyłam wtedy w wielu wydarzeniach, takich jak sesje wykładowe podczas targów i kongresów, szkolenia grupowe i indywidualne u osób, które mi imponowały i imponują po dziś dzień. Droga nabywania wiedzy specjalistycznej była długa i zawiła. Wszystkie szkolenia, które odbyłam były dla mnie cenne. Ale to, co w moim przypadku przedłożyło się na zauważalny wzrost moich umiejętności to praca z ekspertami w dziedzinie trychologii. Z ekspertami, którzy byli i są moimi mentorami. Dziś rynek trychologiczny jest zdecydowanie inny. Jako lider w trychologii chcemy dzielić się naszym doświadczeniem. Celem moim i firmy Trichopartner było opracowanie szkoleń, które będą oparte na kwintesencji trychologii, czyli TRICHOSKOPII.

Czym jest Trichoskopia w pracy trychologia i dlaczego jest ona tak ważna?

Uważa się, że trichoskopia to nowoczesna metoda badania skóry głowy i włosów. Dla mnie to coś więcej… to „zaglądanie” w organizm człowieka. W profesjonalnej kamerze trichoskopowej jesteśmy w stanie ocenić ogólny stan skóry głowy, ewentualne patologiczne stany zapalne wynikające z przewlekłych lub okresowych schorzeń. Dodatkowo jesteśmy w stanie przeanalizować charakterystyczne cechy okołomieszkowe jak np. black dots. Cecha ta jest charakterystyczna m.in. dla łysienia plackowatego lub Trichotillomanii, ale jak odróżnić te dwa schorzenia w obrazie? – o tym właśnie rozmawiamy! Zaawansowane obiektywy trichoskopowe są wyposażone w specjalistyczne światła pozwalające ocenić np. warstwę stratum corneum lub sieć naczyń krwionośnych. Ponadto używając opatentowanego urządzenia Hair Polariser od KC Scopes mamy możliwość sprawdzić fazę wzrostu włosa oraz kształt korzenia włosa. Jest to tylko kilka z niezbędnych narzędzi wykorzystywanych podczas badania trichospokowego – to tylko kilka rzeczy, które robimy podczas treningów. Swoim podopiecznym podczas szkoleń zawsze podkreślam, że pracę trychologa rozpoczynamy od właściwego rozpoznania problemu. To stanowi powodzenie 80% kuracji trychologicznych. Efekty pracy moich kursantów są tego znakomitym przykładem!

Co jest najważniejszym elementem szkolenia trychologicznego i jak wybrać to najlepsze?

W trakcie szkoleń trychologicznych Trichopartner kładę nacisk na wdrożenie odpowiednich procedur trichoskopowych. Zajęcia przesycone są zdjęciami schorzeń trychologicznych z profesjonalnej kamery trichoskopowej. W trakcie jednego szkolenia oglądamy blisko 200 zdjęć! To bardzo dużo! Starannie wybieram zdjęcia pokazujące dane schorzenie w różnych stadiach np. początkowe cechy łysienia androgenowego, zaawansowane łysienie androgenowe, zdjęcia przed terapią i po terapii, zdjęcia schorzeń charakteryzujących się podobnymi cechami okołomieszkowymi oraz co najważniejsze, zdjęcia przypadków u których występuje kilka schorzeń jednocześnie. Podsumowując, każdą jednostkę trychologiczną przerabiamy od A do Z wraz z dokładnym opisem etiopatogenezy schorzenia oraz możliwościami terapeutycznymi – tymi mniej i bardziej skutecznymi, ponieważ wyznaję zasadę, że lepiej mieć zarysowane pełne spektrum zagadnienia. Czemy to tak ważne? Na to właśnie składa się to 80% procent terapii zakończonych sukcesem wśród moich kursantów.

Trichopartner wraz ze swoją kompleksową ofertą trychologiczną jest obecny w branży od początku. Czy Państwa doświadczenie wpłynęło na sformułowanie oferty szkoleniowej?

Szkolenia w Trichopartner zostały podzielone na tematyczne bloki specjalistyczne. Oznacza to, że w trakcie jednego bloku przerabiamy tematykę np. z zakresu łysień i różnych powiązań między jednostkami charakteryzującymi się utratom włosów. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza, ponieważ kursanci mogą wybrać sobie tematykę, z której chcą zyskać biegłość oraz mogą uzupełnić posiadaną już widzę o szczegółowe informację z tego zakresu. Nie przerabiamy tematyki „na szybko” skacząc z tematu na temat. A wiadomo, że schorzeń trychologicznych jest coraz więcej! Omawiamy rzetelnie każdy wątek, po to, żeby mieć szeroką i dogłębną wiedzę o procesach i mechanizmach danych schorzeń trychologicznych.

Co daje Pani doświadczenie bycia trenerem trychologicznym?

Możliwość prowadzenia szkoleń trychologicznych jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Wiem, że trycholodzy, którzy chcą czerpać ode mnie widzę pokładają w tych szkleniach duże nadzieję i często od tego zależy ich pozycja na rynku usług trychologicznych. Jestem duma i szczerze kibicuję każdemu kursantowi Trichopartner. Mam nadzieję, że nieustannie będziemy się spotykać, aby wymieniać się doświadczeniami i doskonalić nasz lokalny, polski rynek usług trychologicznych. Zróbmy to razem!

Martyna Pobuta
Trycholog. Psycholog. Specjalista od wypadania włosów na tle psychicznym. Czołowa w Polsce specjalistka w zaburzeniach dysmorficznych, trichodynii oraz trichotillomanii. Doceniona w wielu publikacjach branżowych oraz lifestylowych. Cytowana na łamach magazynów o tematyce psychologicznej, kosmetologicznej oraz trychologicznej. Ekspert wielu audycji radiowych poświęconych tematyce synergii psychologii z trychologią. Propagatorka najnowocześniejszych rozwiązań w trychologii. Z dużą skutecznością wdrożyła swoje autorskie rozwiązania w wielu klinikach trychologicznych, tym samym podnosząc efektywność terapii, a finalnie pomagając szerokiemu gronu osób borykającym się z wypadaniem włosów na tle psychicznym.