Kongres POKONAJ MENOPAUZĘ – zaproszenie

97

Zapraszamy serdecznie do udziału w kongresie POKONAJ MENOPAUZĘ.
Kongres organizowany jest przez magazyn art of BEAUTY.
Kongres zorganizowany jest w formule e-learning. Wykłady będą dostępne dla Uczestników na platformie elektronicznej przez 6 miesięcy, dzięki czemu będą oni mieli możliwość wysłuchać ich wielokrotnie w najdogodniejszym dla siebie czasie.
Dodatkowo wszyscy Uczestnicy otrzymają e-booki z prezentacjami wykładów oraz interaktywnymi linkami do stron www, profili fb, oraz filmików.

Celem kongresu jest zapoznanie uczestników z problematyką szeroko pojętą menopauzą.
Tematyka kongresu obejmuje interdyscyplinarną wiedzę z zakresu zdrowia, kosmetologii, psychologii. Kongres ma za zadanie podniesienie poziomu wiedzy kosmetologów i kobiet na temat wszystkich objawów menopauzy i kompleksowego radzenia sobie z nimi.

Kongres POKONAJ MENOPAUZĘ

Menopauza dotyka coraz młodszych kobiet. Ciągle jest tematem tabu i powodem wstydu. Wg raportu „Menopauza bez tabu” zrealizowanego przez Kulczyk Foundation 71% Polek przed menopauzą ma trudność z określeniem swojego stanu wiedzy nt. menopauzy lub określa go jako zły. 82% Polek obawia się objawów menopauzy.
W badaniu jakościowym mocno wybrzmiało, że problemem w kontakcie z lekarzami/lekarkami jest brak możliwości uzyskania wyczerpujących informacji, a nieraz obcesowe traktowanie pacjentek przez lekarzy mężczyzn jak również niechęć do zlecania pacjentkom często bardzo podstawowych badań.
Jednocześnie ponad 70% kobiet i 60% mężczyzn jest zdania, że o menopauzie należy mówić publicznie.
Konieczność prowadzenia badań towarzyszących zastępczej terapii hormonalnej oraz potrzeba zebrania pogłębionego wywiadu przed jej zastosowaniem, jest doskonałym przykładem na to jak ważne jest holistyczne podejście do kobiety w wieku menopauzalnym.
52% Polek przed menopauzą obawia się, że wpłynie ona negatywnie na ich wygląd. Kobiety nie chcą już myśleć o menopauzie jako o końcu swoich możliwości. W ogóle, okres sprawności i aktywności w różnych sferach życia przesuwa się trochę na bardziej zaawansowany wiek. Dlatego w dzisiejszych czasach nikt o 50-latce, łącznie z nią samą, nie myśli jak o matronie. To jest również kwestia większej świadomości dotyczącej stanu zdrowia i troski o siebie.
Menopauza to niewątpliwie ważny, ale często też trudny, choćby z powodu licznych nieprzyjemnych dolegliwości, moment w życiu kobiety. Niektóre z badanych, które mają ten okres za sobą, podkreślają, że czas menopauzy, to okres, w którym kobieta staje się bardziej świadoma, pewna siebie.

87% kobiet deklaruje potrzebę dostępu do rzetelnej wiedzy na temat menopauzy.

Podczas kongresu zajmiemy się wszystkimi zagadnieniami związanymi z menopauzą, zarówno zdrowotnymi, społecznymi, psychologicznymi jak i urodowymi.

Kongres będzie przygotowany w 2 wersjach: dla kobiet (b2c) i dla kosmetologów (b2b), aby mogły wspierać swoje klientki.

Kongresowi będzie towarzyszyć publikacja w druku i w formie pdf, z kodami QR.

ADRESACI KONFERENCJI
Kongres będzie przygotowany w 2 wersjach: dla kobiet (b2c) i dla kosmetologów (b2b).

TERMIN
Kongres będzie dostępny dla Uczestników w listopadzie 2023.

WIECEJ INFORMACJI
Ewa Cesarz
e.cesarz@esteticapolska.pl
601 620 455