Dążenie do naturalnego piękna i zdrowej skóry

73
Klinika 54
Klinika 54

O filozofii „less is more” rozmawiamy z Anną Bulwicką założycielką KLINIKI 54.

Jakie doświadczenia zawodowe sprawiły, że uważasz podejście „less is more” za kluczowe w kosmetologii?

Moje wieloletnie doświadczenie jako kosmetologa wyraźnie pokazało mi, że podejście „less is more” jest niezwykle istotne w kosmetologii. Zawsze byłam zwolenniczką minimalizmu, elegancji i naturalnego piękna. Przez lata obserwowałam skutki różnych podejść do pielęgnacji skóry i zabiegów kosmetycznych. Nie da się nie zauważyć, że wiele osób ma teraz na twarzach „za dużo” – za wiele wypełniaczy, zmienione rysy twarzy, coraz młodsze osoby poddają się zabiegom medycyny estetycznej. Widziałam przypadki, gdzie nadmierne użycie produktów kosmetycznych lub agresywne zabiegi estetyczne prowadziły do przeciążenia, podrażnienia a nawet trwałego uszkodzenia skóry. Dążenie do zachowania naturalnego piękna i zdrowego wyglądu jest o wiele bardziej wartościowe niż gwałtowne zmiany, które mogą prowadzić do niepożądanych efektów.

Podejście „less is more” pozwala skupić się na jakości zabiegów i produktów, które faktycznie przynoszą korzyści skórze. Moim celem jako kosmetologa jest podkreślenie naturalnych atutów klienta i poprawa kondycji skóry, nie zaś całkowita zmiana wyglądu. Widzę, że mniej inwazyjne metody, odpowiednio dobrane produkty oraz skoncentrowane na zdrowiu podejście mają długotrwałe i satysfakcjonujące efekty. Wielka dbałość o naturalny wygląd moich klientów stała się celem i filozofią kliniki, którą prowadzę.

Możesz przybliżyć nam filozofię „less is more” w kontekście pielęgnacji skóry? Jakie są jej główne założenia?

Filozofia „less is more” w kontekście pielęgnacji skóry zakłada, że mniej intensywna i skomplikowana pielęgnacja może przynieść lepsze rezultaty niż przesadna i zbyt agresywna ingerencja. Główne założenia tej filozofii to:

Minimalizacja produktów: zamiast stosować wiele różnych kosmetyków, skup się na podstawowych produktach, takich jak dobrze dobrany produkt myjący, krem nawilżający, krem tonujący, żel, krem z retinolem (w zależności od pory roku oraz kondycji skóry) i krem przeciwsłoneczny.

Składniki o jak najlepszej jakości: wybieraj produkty ze skutecznymi składnikami, które są odpowiednie dla Twojej skóry. Unikaj produktów o słabych składach chemicznych.

Odpowiednia pielęgnacja indywidualna: dopasuj ją do potrzeb swojej skóry. Nie każda skóra potrzebuje tej samej pielęgnacji, dlatego ważne jest odpowiednie rozpoznanie swojego typu skóry i dostosowanie produktów do jej wymagań.

Delikatność i ochrona: unikaj zbyt intensywnych zabiegów, które mogą podrażnić skórę. Skup się na pielęgnacji, która jest delikatna i chroni skórę przed uszkodzeniami i szkodliwym promieniowaniem UV.

Regularność: regularna pielęgnacja skóry jest kluczowa. Codzienne nawyki, takie jak mycie twarzy, nawilżanie i ochrona przed słońcem mają duże znaczenie dla zdrowia skóry. Osoby z konkretnymi problemami, takimi jak trądzik, mogą wymagać bardziej zaawansowanej pielęgnacji.

Po 13 latach pracy jako kosmetolog i szkoleniowiec, jakie zmiany zaobserwowałaś w podejściu klientek do pielęgnacji skóry i urody?

Na przestrzeni lat zauważyłam znaczące zmiany w podejściu klientek do pielęgnacji skóry i dbaniu o urodę. Rośnie akceptacja naturalności oraz dążenie do uzyskania zadbanej skóry i młodego, promiennego wyglądu. Klientki, które korzystają z moich usług, zwracają szczególną uwagę na naturalny wygląd oraz indywidualnie dobraną pielęgnację. Jestem zawsze wyczulona na potrzeby klientek. Rozumiem, że chcą, w sposób naturalny, osiągnąć rezultaty, które są zgodne z ich pragnieniami. To właśnie dlatego stawiam na indywidualne podejście do pielęgnacji. Dążę do tego, aby zabiegi i pielęgnacja domowa były dostosowane również do pory roku, co przynosi niesamowite efekty. Obserwuję, że moje klientki są bardziej skupione na tym, aby pielęgnacja była nie tylko skuteczna, ale również zgodna z ich wartościami i przekonaniami. Właśnie z tego powodu stawiam na kosmetyki i zabiegi, które przynoszą pozytywne a przede wszystkim długofalowe efekty.

Co skłoniło Cię do założenia Kliniki 54? Jakie cele i wyzwania sobie stawiasz w ramach tego przedsięwzięcia?

Decyzja o założeniu Kliniki 54 była wynikiem ponad dziesięcioletniego doświadczenia prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego oraz głębokiego pragnienia stworzenia miejsca, gdzie każda klientka mogłaby zostać potraktowana w sposób holistyczny i indywidualny. To moje marzenie, które przekształciło się w konkretne przedsięwzięcie.

Od samego początku mojej kariery jako kosmetologa zawsze stawiałam na jakość i pełne zaangażowanie w pielęgnację moich klientek. Jednakże, wraz z rozwojem i zdobywanymi doświadczeniami, zrozumiałam, że prawdziwa troska o piękno i zdrowie wymaga wszechstronnego podejścia. Dlatego powstała Klinika 54 – miejsce, gdzie profesjonalizm, wiedza i empatia spotykają się, aby zapewnić naszym klientkom kompleksową opiekę.

W Klinice 54 skupiamy się na tym, aby każda klientka była traktowana jako całość. Nasz zespół, w skład którego wchodzą kosmetolodzy, lekarze oraz pielęgniarki, pracuje wspólnie, aby dostarczyć kompleksowe rozwiązania oparte na najlepszych praktykach z dziedziny urody i pielęgnacji. Klinika 54 to nie tylko piękna przestrzeń w samym centrum Warszawy, ale także miejsce, w którym dbamy o komfort i dobrostan każdego klienta.

Czy możesz podać przykłady konkretnych zabiegów lub produktów, które promują naturalność i minimalistyczne podejście do pielęgnacji skóry?

Oczywiście! W Klinice 54 oferujemy szereg zabiegów i produktów, które promują naturalność i minimalistyczne podejście do pielęgnacji skóry:

Zabiegi nawilżające z masażem Kobido: Kobido to japoński masaż twarzy, który poza relaksem ma na celu poprawę mikrokrążenia i dotlenienie skóry. To subtelny zabieg, który przyczynia się do odżywienia skóry i poprawy jej kondycji, przy jednoczesnym podkreśleniu jej naturalnego piękna.

Mikronakłuwanie z egzosomami: mikronakłuwanie polega na stymulacji skóry poprzez delikatne nakłuwanie. W połączeniu z egzosomami, które zawierają biologicznie aktywne składniki, skóra może się regenerować naturalnie, co przekłada się na zdrowszy i młodszy wygląd.

Mezoterapia igłowa z użyciem pistoletu medycznego: dzięki tej nowoczesnej technologii zabieg mezoterapii igłowej staje się bardziej komfortowy i bezbolesny. Substancje odżywcze wprowadzane są precyzyjnie do skóry, wspomagając jej regenerację i nawilżenie.

Zabiegi laserowe: fotoodmładzanie czy laser frakcyjny, pozwalają na poprawę kondycji skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Efektywnie poprawiają strukturę skóry, przy zachowaniu jej naturalnego wyglądu.

Peelingi chemiczne: usuwają martwe komórki naskórka, pobudzając tym samym regenerację skóry. Stosowane w umiarkowanych ilościach, pomagają uzyskać zdrowszą skórę z naturalnym blaskiem.

Osocze bogatopłytkowe: polega na pobraniu osocza pacjenta i wprowadzeniu go do skóry, co stymuluje procesy regeneracyjne. Efektem jest odmłodzenie skóry bez drastycznych zmian w wyglądzie.

Wszystkie te zabiegi i produkty są skoncentrowane na pielęgnacji skóry w sposób naturalny i subtelny, przy minimalnym zakłócaniu naturalnej równowagi, dzięki czemu efekty są trwałe i harmonijne z naturalnym pięknem.

Od lat szkolisz kosmetologów dzieląc się swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Jakie szkolenia poprowadzisz w najbliższym czasie i jak nasi czytelnicy mogą się na nie zapisać?

Tak, to prawda! Prowadzę szkolenia od 12 lat. W najbliższym czasie planuję intensywne, 3-dniowe szkolenie skierowane do osób początkujących. To niezwykle ważne szkolenie obejmuje tematykę anatomii i możliwych powikłań – to świetny punkt wyjścia dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w branży.

W ramach szkolenia będę omawiać tematykę związaną z mezoterapią mikroigłową, mezoterapią igłową, lipolizą oraz peelingami chemicznymi. Skupiamy się na praktycznych aspektach, dlatego dużo czasu poświęcamy na treningi na modelkach, aby zyskać pewność w praktycznym wykonywaniu procedur. Omówione zostaną również procedury łączone, które mogą przynieść jeszcze lepsze rezultaty. Dzięki temu uczestnicy zyskują wiedzę o kompleksowym podejściu do pielęgnacji skóry.

Więcej informacji:
www.klinika54.pl
FB: @klinika54 i IG:@klinika_54

Klinika 54
Klinika 54