Laureaci Konkursu art of BEAUTY Prestige Awards 2024

109

Konkurs art of BEAUTY Prestige Awards ma na celu wyróżnienie wybitnych osobistości w branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce, docenienie najlepszych marek, firm i wydarzeń, osiągających sukcesy na rynku oraz produktów, zabiegów i aparatury, które odznaczają się wyjątkową innowacyjnością i skutecznością. Chcemy, aby konkurs wspierał rozwój branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce. Podczas tegorocznej, V edycji konkursu Kapituła przyznała 10 nagród. Poznajmy Laureatów.

Olga Szemley

Człowiek Roku
Olga Szemley
za pionierskie działanie na rzecz rozwoju jogi twarzy w Polsce,
bogatą działalność społeczną i edukacyjną

Olga Szemley jest pionierką jogi twarzy w Polsce, autorką książek, publikacji i wystąpień w TV. Wykształciła pokolenie instruktorek. Rewolucjonizuje nasze podejście do urody ku afirmacji różnorodności i dojrzałego piękna.
Nowatorskie ćwiczenia twarzy i automasaże mają poważne implikacje terapeutyczne: bezinwazyjne leczenie bruksizmu, chronicznych napięć, niedowładów mięśni i zaburzenia unerwienia twarzy.
Prowadzi bogatą działalność pro-bono i demokratyzuje autopielęgnację: jakość na każdą kieszeń.
https://jogatwarzy.com/


 

Marka Roku
Guinot Institut Paris
B&M Professional

za ponad 25 lat obecności na rynku polskim, stworzenie alternatywy dla zabiegów
medycyny estetycznej, innowacyjność, stworzenie sieci salonów partnerskich

Wiodąca francuska marka profesjonalna założona w 1963 roku, ciesząca się doskonałą rozpoznawalnością na świecie dzięki luksusowej pielęgnacji anti-aging opartej na wiarygodnych i natychmiast widocznych rezultatach potwierdzonych badaniami naukowymi oraz testami klinicznymi. Oferuje partnerom kompletny model współpracy oraz klientom bezinwazyjne zabiegi manualne i aparaturowe, które są realną alternatywę dla procedur medycyny estetycznej lub kojarzone w ramach różnych techniki  łączonych w kosmetologii i medycynie estetycznej.
https://www.guinot.pl/pl


 

Salon Kosmetyczny Roku
Podologia & Chirurgia Teresa Agnieszka Klimczak
za innowacje, profesjonalizm, personalizacje i skuteczność

Istniejemy kilkanaście lat. Nasze gabinety podologiczne to synonim innowacji i ekspertyzy, gdzie czwórka wybitnych specjalistów pracuje, aby zapewnić stopom najlepszą możliwą opiekę. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i włoski sprzęt najwyższej klasy, jesteśmy w stanie diagnozować, leczyć i zapobiegać szerokiemu spektrum schorzeń stóp z niezrównaną precyzją i skutecznością.
Wyposażeni jesteśmy  w zaawansowane urządzenia diagnostyczne, które umożliwiają szczegółową analizę stopy, identyfikując potencjalne problemy, zanim staną się one poważne.
Nasi podolodzy na czele z T.A.Klimczak to pasjonaci, którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. To zapewnia, że nasze metody leczenia są nie tylko skuteczne, ale również oparte na najnowszych badaniach i trendach w dziedzinie podologii.
Każdy pacjent traktowany jest z indywidualnym podejściem, a plan leczenia jest dostosowany do jego unikalnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w leczeniu przewlekłej dolegliwości, czy po prostu chcesz zapewnić swoim stopom najlepszą możliwą pielęgnację, nasi eksperci są i pomagają.
www.podiatria.pl


Innowacyjna Koncepcja Salonu Trychologicznego
Skinline Clinic
za innowacyjną, kompleksową koncepcję salonu trychologicznego,
łączącą naukę z praktyką

Nowoczesna klinika, która stawia sobie za cel holistyczne podejście do każdego klienta. Znajdziemy tutaj takich specjalistów jak trycholog, kosmetolog, dermatolog, endokrynolog, lekarz medycyny estetycznej, dietetyk kliniczny czy fizjoterapeuta. Oferuje zabiegi w oparciu o przełomowe osiągnięcia naukowe oraz zapewnia certyfikowane preparaty i urządzenia, a także indywidualne podejście do każdego pacjenta – także w trakcie terapii onkologicznej. Hasłem przewodnim Skinline Clinic jest „Zdrowa skóra zaczyna się właśnie tutaj…”.
https://skinlineclinic.pl/


Klinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'ExpertaKlinika L'Experta

Holistyczna Klinika Piękna
Klinika L’experta
za innowacyjność, holistykę, kompleksowość i bezpieczeństwo

Klinika L’experta to wyjątkowe centrum health&beauty na mapie Warszawy, w którym w holistyczny sposób dbamy o wspaniałą urodę, piękny, zdrowy uśmiech, relaks duszy i ciała oraz znakomite samopoczucie naszych Pacjentów, oferując im najnowocześniejsze zabiegi i terapie.
Na naszą unikalność składa się perfekcyjne połączenie Inteligentnej medycyny estetycznej  „by Marek Wasiluk”, nowoczesnej  ortodoncji i stomatologii „by Kamila Wasiluk”, zaawansowanej kosmetologii Hi-tech oraz wyjątkowego Mental SPA.
Klinika L’experta to miejsce, w którym Pacjent traktowany jest wyjątkowo, w którym na jego problemy spogląda się kompleksowo, oferując optymalne, bezpieczne i bardzo nowoczesne rozwiązania zabiegowe, często unikalne na skalę światową.
Sukcesu nie udałoby się osiągnąć bez planowej, świadomej wieloletniej pracy budowania kompetencji oraz mądrego doboru i szkolenia osób współpracujących – bo to one sprawiają, że klinika L’experta jest wyjątkowa. Nasz zespół stanowią bowiem doświadczeni profesjonaliści, którzy zostali „zarażeni” filozofią założycieli dra. Marka Wasiluka i dr Kamili Wasiluk.
Dla Klientów L’experta opracowujemy wspólnie holistyczne, szyte na miarę programy terapii, poprzedzone wnikliwą, rzetelną i pogłębioną diagnozą, tak aby rezultaty podejmowanych działań były jak najlepsze. Wykorzystujemy w tym celu światowe techniki i najnowocześniejsze urządzenia oraz preparaty.
Najbardziej rozpoznawalną cechą kliniki L’experta jest skuteczność terapeutyczna. Ma ona źródło w wielu drobnych aspektach, które mądrze połączone tworzą unikalność trudną do skopiowania. Dzięki nowoczesnej technologii, a także komplementarnym metodom i autorskim parametrom leczenia specjaliści kliniki L’experta radzą sobie z najpoważniejszymi problemami estetycznymi, a dr Marek Wasiluk nie bez powodu jest nazywany „lekarzem od trudnych przypadków”.
Podchodząc holistycznie do dbania o naszych Pacjentów, wypoczynkowi w klinice L’experta poświęcamy specjalne miejsce. Wiemy jak ważny dla utrzymania organizmu w dobrej kondycji jest relaks. Jest to nieodzowny element ludzkiej regeneracji. W tym celu stworzyliśmy  niezwykle wygodną strefę SPA i relaksu, która pozwala dopełnić efekt innych naszych terapii i dać odpocząć ciału oraz duszy w myśl filozofii well being.
Sprawiamy, że nasi pacjenci są w pełni zaopiekowani, stają się piękniejsi, ale z zachowaniem naturalnych cech i funkcji.
A to wszystko w niezwykle przyjemnej atmosferze i wspaniałych wnętrzach.
Dzięki nam poczujesz się cudownie! Staniesz się piękniejszy, zdrowszy i w pełni zrelaksowany.
https://lexperta.pl/


Program Szkoleniowy Roku
Kurs profesjonalnej jogi twarzy – metoda Yogatwarzy
Yogattractive

za unikalną i skuteczną metodę o implikacjach terapeutycznych

Pionierski kurs metody Yogatwarzy obejmuje niemal całość dostępnej wiedzy na temat treningu twarzy: obok bogatych treści autorskich wykorzystuje osiągnięcia metod z całego świata.
Od poziomu podstawowego aż po ekspercki to 80 godzin nauki, obejmujących anatomię, aż 15 technik automasażu i ponad 50 ćwiczeń, kosmetykę i zasady prowadzenia działalności w branży beauty.
Certyfikat ukończenia kursu metody Yogatwarzy od lat jest synonimem jakości. Program Partnerski dla instruktorek jest w 100% bezpłatny.
https://jogatwarzy.com/


Zabieg na twarz
Barrier Skin Therapy Bielenda Professional
za unikalną koncepcję zabiegu, bezpieczny dla skóry skład i skuteczność

Wielofunkcyjna procedura zabiegowa opracowana przez zespół ekspertów Bielenda Professional. Przy jej zastosowaniu można przeprowadzać różne, zaawansowane pro-immuno terapie kosmetologiczne o działaniu naprawczym, wzmacniających i ochronnym.
Jedna linia Barrier Skin Therapy pozwala przeprowadzać trzy różne terapie pielęgnacyjne:
1. Terapię wielowymiarowej regeneracji skóry – rekomendowana przed lub po inwazyjnych procedurach estetycznych.
Procedura wielowymiarowej regeneracji Barrier Skin Therapy zapewnia równowagę i prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej. Rekomendowana jest m.in. przed rozpoczęciem inwazyjnych procedur, takich jak laseroterapia czy peelingi chemiczne. Barrier Skin Therapy pozwala też uzyskiwać doskonałe efekty w terapiach odnawiających barierę hydrolipidową oraz wspierających mikrobiom skóry.
2. Terapię enzymatyczną o działaniu biostymulującym, detoksykującym i liftingującym.
Procedura enzymatyczna Barrier Skin Therapy to zabieg biostymulujący, detoksykujący i liftingujący. Jego szczególnym wyróżnikiem jest innowacyjna maska enzymatyczna z efektem cytoplazmatycznym. Jest on widoczny w postaci sieci rozszerzonych naczyń, które pojawiają się w wyniku ciśnienia wywołanego przez maskę. Enzymy (lipaza, proteaza czy ficyn) działają stymulująco na naczynia włosowate. Dzięki temu dochodzi do silnej detoksykacji skóry, zwiększenia jej dotlenienia oraz odżywienia macierzy komórkowej.
3. Terapię wspierającą dla pacjentów w leczeniu onkologicznym – jej celem jest regeneracja, nawilżanie i ochrona skóry, a dzięki temu poprawa komfortu ich życia.
Procedura enzymatyczna Barrier Skin Therapy to zabieg biostymulujący, detoksykujący i liftingujący. Jego szczególnym wyróżnikiem jest innowacyjna maska enzymatyczna z efektem cytoplazmatycznym. Jest on widoczny w postaci sieci rozszerzonych naczyń, które pojawiają się w wyniku ciśnienia wywołanego przez maskę. Enzymy (lipaza, proteaza czy ficyn) działają stymulująco na naczynia włosowate. Dzięki temu dochodzi do silnej detoksykacji skóry, zwiększenia jej dotlenienia oraz odżywienia macierzy komórkowej.
Barrier Skin Therapy został opracowany zgodnie z zasadami onkokosmetyki. Jej celem jest poprawa jakości życia osób, które zmagają się z chorobą nowotworową – są w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji. Zabieg zapewnia ukojenie skórze podrażnionej, ultrawrażliwej i dysfunkcyjnej. Formuły kosmetyków mają wysoki potencjał łagodzący i regenerujący. Elementem procedury jest specjalnie opracowany masaż, który wzmacnia efekty terapii oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie i komfort pacjenta.
Komplementarnymi etapami zabiegów są dwa autorskie masaże, które pozwalają spotęgować efekty procedur pielęgnacyjnych. Pierwszym jest masaż transbukkalny & Gua Sha (do procedury regenerującej i enzymatycznej), a drugi to masaż onkologiczny. Masaż w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją wpływają pozytywnie na skórę jak i na układ nerwowy, łagodzi bóle i przynosi ulgę.
W formułach kosmetyków Barrier Skin Therapy połączony został kompleks bioaktywnych ceramidów NS, NP, AP i EOP, hydrobiotyki, peptydy biomimetyczne, laktoferyna, dysmutaza podtlenkowa, a także wyselekcjonowane enzymy i aminokwasy. Za zwiększenie ich efektywności oraz intensywności działania odpowiadają natomiast kompatybilne z nimi systemy nośnikowe.
Każdą procedurę Barrier Skin Therapy wzmacnia pozabiegowa pielęgnacja domowa. Jej szczególnym wyróżnikiem jest zastosowanie, w formule kosmetyków, lipoaktywnej bazy Lipoactive Base Tech. Zwiększa ona biodostępność zastosowanych substancji aktywnych, które zostały wyselekcjonowane w oparciu o zasadę skin-like. Oznacza to wybór takich składników, które są naturalnie obecne w strukturach skóry.
https://bielendaprofessional.pl/zabiegi-kosmetyczne-na-twarz/barrier-skin-therapy


Zabieg na twarz
Egzosomy ASCEplus, Innmedis
za innowacyjność i skuteczność, sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym

Oryginalne Egzosomy ASCEplus pozyskane za pomocą opatentowanej technologii ExoSCRT™, to pierwsze standaryzowane i w 100% czyste egzosomy dostępne na rynku. Egzosomy to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarach nanometrowych, które są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej i pełnią podwójną funkcję: regeneracji skóry oraz przeciwzapalną. Mikroskopijny rozmiar tej cząsteczki pozwala swobodnie przenikać przez naskórek, skórę właściwą bez konieczności iniekcji – podanie zewnętrzne. To przełomowa i w pełni bezpieczna terapia regeneracyjna i anti-aging potwierdzona licznymi badaniami.
https://asceplus.pl/  


 

Pielęgnacja Domowa Roku – Twarz
CHRISSIE Dynamic Booster
Beauty Management

za bogaty, kompleksowy i skuteczny skład

  • PHYTORETINOLO + MULTIPEPTYDY: Intensywne serum ujędrniające, które wspomaga regenerację komórek, nadaje koloryt i jędrność skórze oraz przyczynia się do redukcji zmarszczek i linii mimicznych, Stymuluje syntezę kolagenu w synergii z działaniem peptydów biomimetycznych, które zwiększają produkcję elastyny i kwasu hialuronowego.
  • CERAMIDY – 5: Intensywna hydrolipidowa kuracja odbudowująca na bazie składników biomimetycznych odtwarzających naturalny skład płaszcza hydrolipidowego. Chroni i wzmacnia integralność bariery skórnej.
  • NIACINAMIDE + VIT.C: Intensywny zabieg udoskonalający skórę, który ożywia cerę i poprawia jej strukturę. Twarz staje się widocznie gładsza i bardziej promienna.
    https://chrissiecosmetics.com.pl/

Pielęgnacja Domowa Roku – Twarz
MesoBoost Linia Ferul Power
za innowacyjne wykorzystanie kwasu ferulowego i szerokie spectrum działania

Marka mesoBoost® wywodzi się z rynku gabinetowego. Linia Ferul Power, oparta na mocy kwasu ferulowego, ma skuteczne działanie antyoksycacyjne i przeciwstarzeniowe. Bogata zawartość kwasu ferulowego reguluje produkcję melaniny, rozjaśnia przebarwienia i pomaga utrzymać równomierny koloryt cery. Linia zawiera jedną z najbardziej skutecznych form witaminy C, która efektywnie wnika w warstwę lipidową skóry, poprawiając jej jędrność i odcień. Dodatkowo wyjątkowe połączenie specjalnie dobranych olejów dostarcza skórze drogocennych witamin, które odżywiają i poprawiają jej kondycję.
https://mesoboost.pl/


KAPITUŁA

Ewa Cesarz

 


EWA CESARZ
Przewodnicząca Kapituły konkursu, redaktor naczelna art of Beauty i Estetica Polska.

 


RENATA BARAŃSKA
Od 12 lat związana z agencją PR KiS Production specjalizującą się w opiece nam markami kosmetycznymi. Miłośniczka prostoty i umiaru, również w pielęgnacji.

 


BEATA BRUŚ-SPYRA
Ukończyła Akademię SPA&Wellness w Warszawie oraz liczne kursy dotyczące: kosmetyki, masażu twarzy i ciała, mikroodżywiania i nowoczesnej probiotykoterapii. Propagatorka kosmetyki naturalnej, slow life, terapii drzewami, sylwoterapii, hortiterapii oraz permakultury.


DOMINIKA CHIREK
Prawnik, ekspert rynku kosmetyków naturalnych i ekologii wokół nas. Uczy, jak być świadomym konsumentem. Punktuje naruszenia prawa kosmetycznego i nieuczciwe deklaracje marketingowe, współpracując z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Prowadzi bloga www.naturalnieproste.com

 


ESTERA GABCZENKO
Właścicielka firmy GAB Media, twórczyni i redaktor naczelna ogólnopolskiego portalu Zatoka Piękna o medycynie estetycznej, kosmetologii, SPA oraz stomatologii. Z branżą medialną związana od ponad 20 lat. Laureatka nagrody Kobieta Sukcesu 2018.

 


KATARZYNA MAREK
Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UW. Specjalistka PR oraz wieloletnia redaktor naczelna, twórczyni i wydawca: Nails trendy oraz Make-UP trendy. Ekspert profesjonalnego rynku beauty. Od 2022 roku promotorka marek osobistych, copywriterka, szkoleniowiec.


DR N. MED. CLAUDIA MUSIAŁ
Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, kosmetolog o specjalności kosmetologia bioestetyczna, trycholog; naukowiec w dziedzinie onkologii eksperymentalnej i biologii molekularnej. Dyrektor naukowy Skinline Clinic. Laureatka nagrody Człowiek Roku art of Beauty Prestige Awards 2023.

 


Marcin Piwecki
MBA, ekspert branżowy z zakresu trychologii oraz wykorzystania zaawansowanych technologii w kosmetyce. Współwłaściciel firmy dystrybucyjnej oraz kliniki leczenia łysienia w Katowicach – powstałej z połączenia Perfect Hair Clinic z ARTAS Klinika (Grupa Angelius).

Julia Trawińska


Julia Trawińska
Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia. Zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab oraz Centrum Medycznym VIMED w Warszawie. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Laureatka nagrody Człowiek Roku art of Beauty Prestige Awards 2023.

Marta Zielińska

 

Marta Zielińska
Kosmetolog i trycholog, ale przede wszystkim pedagog i coach. Na co dzień pracuje z ludźmi, szkoli, tworzy teksty branżowe i wspiera specjalistów, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają swoją zawodową przygodę lub czują, że pogubili się gdzieś po drodze.