Relaks – jeden ze sposobów na długowieczność

22
Manor House
Manor House

Wydłuża się długość naszego życia i mamy coraz większy apetyt na „longevity”, czyli życie w pełni sił przez jak najdłuższy czas. Nic dziwnego, że w modzie stało się świadome życie, w równowadze, w którym mamy czas również na odpoczynek, relaks i przyjemności.

Im szybciej żyjemy, im większa presja obowiązków, im więcej bodźców i informacji, tym bardziej marzymy o ciszy i spokoju, wypoczynku, głębokim oddechu i błogim relaksie. Są miejsca, gdzie łatwiej oderwać się od codziennego zabiegania, oczyścić głowę z natłoku myśli, zaopiekować się ciałem, zregenerować siły, za co organizm będzie nam wdzięczny. Jednym z nich jest Polskie Centrum Biowitalności w mazowieckim kompleksie hotelowym Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****.

Redukuj stres

Eksperci od dobrostanu z Manor House SPA zalecają holistyczne podejście, harmonię ciała, umysłu i duszy, relaks na łonie natury, odstresowanie w strefie SPA&Wellness, zdrowe odżywianie i drobne przyjemności. Gdy dbamy o siebie na każdym poziomie, zwalniamy tempo życia, jesteśmy bardziej uważni na swoje potrzeby i sygnały, jakie daje nam ciało, pamiętamy o higienie snu (jakość, długość snu i regulacja rytmu dobowego), ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu, świadomym oddechu i umiarkowanych kąpielach słonecznych, łatwiej odgonić stres, utrzymać dobrą kondycję psychofizyczną i tym samym żyć dłużej i lepiej.

Manor House

Bądź blisko natury

Nieocenione korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia ma kontakt z naturą. Przepiękny, zabytkowy park Manor House SPA daje wiele możliwości relaksu: spacery w otoczeniu zachwycającej przyrody i przy akompaniamencie śpiewu ptaków, chodzenie boso po trawie (uziemianie, czyli earthing lub grounding), przytulanie do drzew (silwoterapia i kąpiele leśne), budzenie energii życiowej w Ogrodzie Medytacji, który tworzą: Kamienny Krąg Mocy, Ogród Zen, Piramida Horusa, energetyczne spirala i labirynt. Dzięki pozytywnym energiom, których siła sięga do 30.000 j. Bovisa (neutralny poziom dla zdrowego organizmu to 6.500 Bovisów) przebywanie na terenie Manor House SPA wzmacnia siły witalne. Można zaszyć się w urokliwym zakątku, poczytać na hamaku, wyciągnąć twarz ku słońcu relaksując się na leżakach czy napić się dobrej kawy w cieniu ogrodowych altan, a w ciepłe weekendy w Witalnej Wiosce SPA oddać się słowiańskim rytuałom zdrowia, które niosą błogi relaks i wiele prozdrowotnych korzyści dla zestresowanego organizmu.

Manor HouseManor House

Zrelaksuj się w SPA

Hotel Manor House szczyci się najlepszym od lat holistycznym SPA. W Łaźniach Rzymskich można wziąć udział w seansach saunowych w płótnach, a w wybranych terminach także w sesjach nocnego saunowania. Polecamy kąpiele w bezchlorowym basenie z ożywioną wodą, która pielęgnuje skórę, nawet tę wrażliwą, a w Gabinetach Bioodnowy: masaże, zabiegi pielęgnacyjne i terapie energetyczne oraz autorski program odmładzający Alchemia Zdrowia®, który pobudza naturalną umiejętność organizmu do samoleczenia i ma doskonałe efekty anti-aging. Warto też wziąć udział w warsztatach nt. profilaktyki zdrowia, urody i długowieczności, koncertów na gongi i misy tybetańskie oraz koncertów na kamertony w mantrowaniem w basenie.

(……………………………………………….)
Artykuł ukazał się w wydaniu 2/2024 art of BEAUTY
Jeśli chcesz przeczytać więcej zamów egzemplarz lub prenumeratę art of BEAUTY >>>

www.manorhouse.pl