III Kongres Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie

767

5  czerwca odbył się III Kongres: Trychologia  w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie Wzięło w nim udział ponad 130  osób. Kongres był największym wydarzeniem poświęconym trychologii w Polsce.

Kongres był zorganizowany przez magazyny  „art of BEAUTY” oraz ESTETICA POLSKA. Podczas kongresu została przedstawiona szeroko pojęta tematyka trychologii, począwszy od diagnostyki, aspekty psychologiczne, aż po leczenie, terapie stymulujące, dobór kosmetyków i pielęgnację domową. Zwrócono także uwagę na współpracę pomiędzy kosmetologiem /fryzjerem a lekarzem.

Tematyka trychologii staje się coraz bardziej popularna oraz staje się nową opłacalną kategorią usług w salonie.  Zawód trychologa dopiero się w Polsce tworzy i bardzo ważne jest określenie kompetencji trychologa oraz umiejscowienie go na mapie specjalizacji zawodów związanych z kosmetologią i zdrowiem.

Kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Kongresowi  towarzyszyła wystawa tematyczna Firm Partnerskich.

Pani Joanna Klonowska, (kosmetolog, Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie)  przedstawiła  Podział kompetencji w trychologii w  diagnostyce, pielęgnacji i leczeniu  schorzeń skóry głowy pomiędzy  trychologa, lekarza oraz fryzjera.

Pokazała możliwą synergię działań. Zdefiniowała kierunki rozwoju trychologii oraz podłoże powstawania tego zawodu.  Natomiast Pani Julitta Małgorzata Siemiątkowska, (Trichomed) zaproponowała kartę  – dokumentacje klienta/pacjenta trychologicznego.

GOŚĆ SPECJALNY KONGRESU  Pan Władysław Tkachov, (lekarz endokrynolog, dermatolog, Vice-prezes stowarzyszenia trychologów w Rosji)  przedstawił profil pacjenta trychologicznego oraz skutki stresu, wpływ psychiki na zdrowie i związane z tym zmiany hormonalne i metody korekcji zmian hormonalnych. Podkreślił rolę trychologa w określeniu czy problem pacjenta jest w głowie czy na głowie.

Pani Dr Barbara Parda-Głomska, (Klinika Medycyny Estetycznej dr Parda) zaprezentowała niechirurgiczny implant włosów PHP MEDICAL, która jest nadzieją na odzyskanie bujnej fryzury

Pani Ewa Cognac,(trycholog) w wykładzie zanim zostaniesz trychologiem – przedstawiła zabiegi przeciwstarzeniowe dla włosów w salonach fryzjerskich i gabinetach kosmetycznych.

Pani Agnieszka Ostapczuk, (psycholog, Trychologiczne Centrum Zdrowych Włosów w Krakowie) omówiła psychologiczne aspekty kontaktu z pacjentem trychologicznym, co ma  ogromną  wagę biorąc pod uwagę rolę psychiki w chorobach skóry głowy.

Pani Dr Halina Derevianko, (dermatolog, trycholog, szkoleniowiec w Trychologicznym Centrum Zdrowych Włosów w Krakowie) omówiła autorską metodę stymulacji terapeutycznej MARMA, łączącej w sobie różne metody począwszy od medycyny chińskiej ale wykorzystujące nawoczesne metody terapeutyczne.

Pan Radosław Czaplejewicz, (Genoscope) przedstawił  Suplementacje Colostrum – jako właściwe wsparcie leczenia i profilaktyka.

Pani Anna Mackojć, (trycholog, biotechnolog, właścicielka Instytutu Trychologii) omówiła aktywne składniki w trychologii.

Pani Marzena Grzejda, (Hairmax) przedstawiła technologia LLLT – laserową terapię przeciw wypadaniu włosów.

Pani Elwira Maj, (trycholog) przedstawiła Uwarunkowania zdrowej skóry głowy oraz zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu oraz dobór kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy. Omówiła składniki naturalne versus chemiczne. Szampony chemiczne a ekologiczne w świetle badań.

Kongres zakończyło losowanie nagród.

Poziom merytoryczny kongresu był oceniony wyżej niż w 2015 roku.

Uczestnicy III Kongresu Trychologia w kosmetologii, medycynie i fryzjerstwie ocenili program merytoryczny na  4,4 pkt ( 2015-4,3 pkt.)

Poziom organizacyjny na 4,7 pkt (- w 2015 – 4,6 pkt ) na 5 możliwych.

PARTNERZY:


WSPÓŁPRACA:


STOISKA:

 


PATRONAT MEDIALNY:

kosmetologia_estetyczna

NAJWSPANIALSZE