I Kongres Mikropigmentacji Estetycznej – ESTELINE 2015

443

17 maja 2015 r. odbył się  Kongres Mikropigmentacji Estetycznej – ESTELINE

Kongres był okazją do zapoznania z najważniejszymi zagadnieniami i trendami dotyczącymi mikropigmentacji estetycznej, technikami, zasadami zarówno jako makijażu upiększającego jak i korekcyjnego. Jego zadaniem było przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy potrzebnej w zawodzie linergisty w dążeniu do tworzenia idealnych kształtów i barw. Kongres był wydarzeniem niezależnym.  Kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

W pierwszym wykładzie Pani Monika Wiśniewska (Linel) przedstawiła pigmentację medyczną jako formę kamuflażu i retuszu niedoskonałości urodowych, pooperacyjnych lub powypadkowych. Zwróciła uwagę na przeciwskazania, wywiad oraz komunikacje z klientem oraz wskazówki zabiegówki.

Pani  Anita Gołębiowska – Mistrz Polski 2010 przedstawiła miękkie aspekty zawodu linergisty warunkujące sukces w tym zawodzie. Podkreśliła wagę ciągłego uczenia się i aktualizacji wiedzy, wewnętrznej motywacji o pozytywnego nastawienia do pracy.

W kolejnym wykładzie Pani Monika Wiśniewska (Linel) omówiła  znaczenie koloru pigmentu przy indywidualnym doborze barwnika w zależności od wieku, karnacji i kondycji skóry. Zwróciła uwagę zmianę koloru barwnika w czasie.

Pani Żaneta Stanisławska, właściciel ogólnopolskiej sieci szkół kosmetycznych Broadway Beauty zaprezentowała nową technikę MICROBLADING – nowatorską technikę mikropigmentacji brwi. To realistyczny sposób na podkreślenie oraz kamuflowanie niedoskonałości naturalnego łuku brwiowego. Podczas wykładu i filmu pokazała podstawowe zasady i style microblading.

Pani Mirosława Tumkiewicz, (Elitarna Akademii Mikropigmentacji MaestRia, szkoła kosmetyczna MaestRia) omówiła szczegółowo krok po kroku mikropigmentację ust i starała się odpowiedzieć na pytanie dlaczego  pigmentacja ust nie jest prosta?

Nie zabrakło również tematu wpadek w makijażu permanentnym. Temat ten zaprezentowała Pani Monika Wiśniewska (Linel). Przykładom najczęstszym błędów towarzyszyła podpowiedź jak można je skorygować. Błędy wynikają z braku umiejętności, ale również ze ślepego wykonywania żądań klientów.

Podczas kongresu nie zabrakło tematów biznesowych.

Pani  Iwona Galacka, (IG-Conswel) omówiła temat i wagę prawidłowej komunikacji z klientem w kontekście prawidłowej realizacji wyobrażeń klienta i komunikacji jako przewagi konkurencyjnej.

Pani Mecenas Marzena Zaleska, (Partner w Adwokackiej Spółce Partnerskiej Wodo i Partnerzy Pustelnik-Jaźwiec, Śmigielski, Wodo-Zacharek, Zacharek i Zaleska).

Zaprezentowała w praktyczny sposób aspekty prawne w procesie nieudanej pigmentacji – czy i w jaki sposób można domagać się zadośćuczynienia za szpecącą  pigmentację? Przebieg zabiegu pod kątem prawnym, zgoda klienta, aspekty niezależne od linergisty (skóra, słońce, złuszczanie itp.) i aspekty niezależne od klienta (zbyt głęboka pigmentacja czyli tatuaż, kształt inny niż rysunek wstępny, użycie barwników bez atestów i wynikające z tego odbarwienia i konieczność chemicznego usunięcia itp.). Po wykładzie uczestnicy wzięli aktywnie udział w sesji pytań i odpowiedzi.

Ostatni wykład przeprowadziła Barbara Lisiak, licencjonowany doradca ubezpieczeniowy, z 23 letnim doświadczeniem. Dotyczył on możliwości zabezpieczenia się przed roszczeniami klientów w postaci policy OC.

Podobnie jak temat prawny zakończył się sesja pytań i odpowiedzi i wzbudził wiele emocji

Kongres zakończyło losowanie upominków wśród uczestników kongresu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające uczestnictwo.

Uczestnicy Kongresu Mikropigmentacji Estetycznej – ESTELINE  ocenili program merytoryczny na  4,6 pkt, a poziom organizacyjny na 4,7. (na 5 możliwych).

PARTNER:

WSPÓŁPRACA:

        

STOISKO:

    

PATRONAT MEDIALNY:

    NAJWSPANIALSZE