I Kongres Kosmetologii Estetycznej 2013

220

1 grudnia odbył się I Kongres Kosmetologii Estetycznej. Wzięło w nim udział ponad 170 osób.

Kongres miał za zadanie przybliżenie tematyki kosmetologii estetycznej – kosmetologom, którzy chcą lub w praktyce wykonują już te zabiegi – aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, jak również bezpieczeństwo pacjentów i zapewnić działanie zgodne z prawem.

Ta nowa dziedzina rozwija się bardzo dynamicznie i staje się powoli obowiązkową pozycją w cenniku renomowanych obiektów.

Kongres został zorganizowany przy współpracy z nowopowstałym Stowarzyszeniem Kosmetologii Estetycznej, którego celem jest krzewienie wiedzy, tworzenie standardów – misja edukacyjna w środowisku kosmetologów – ukierunkowanie ich na prawidłowe założenia kosmetologii estetycznej.

Podczas kongresu został zdefiniowany zakres kosmetologii estetycznej, przedstawione zabiegi, jakie mogą wykonywać kosmetyczki, komponenty zabiegowe, substancje używane w mezoterapii igłowej, aspekty prawne tej działalności.

Wykładowcy Kongresu bardzo mocno akcentowali kwestie etyki i uczciwości osób wykonujących zabiegi w stosunku do pacjentów.

Gość Specjalny Kongresu Pan Dott. Andrea Allesandrini przedstawił koncepcję Biorewolumetrii – zabiegu, który wykorzystuje usieciowany kwas hialuronowy oraz kwas hialuronowy nieusieciowany. Przy zastosowaniu autorskiej metody podawania kwasu, za pomocą kaniuli uzyskuje się efekt wypełnienia i regeneracji. Zabieg utrzymuje się dłużej niż standardowe wypełnienie, dzięki pobudzeniu procesów autoregeneracyjnych.

Pani Magdalena Komasińska, pomysłodawczyni oraz założycielka Stowarzyszenia usystematyzowała pojęcia związane z kosmetologią estetyczną, sklasyfikowała rodzaje zabiegów oraz omówiła uwarunkowania prawne.

Pani Dr Urszula Brumer, praktyk medycyny młodości przedstawiła i porównała zastosowanie DMAE toksyny botulinowej. Rzadziej stosowana DMAE może w wielu przypadkach zastąpić toksynę botulinową.

Pani Agnieszka Gontarz-Kasprzak, praktyk i wykładowca przedstawiła szczegółowo substancje stosowane w lipolizie iniekcyjnej w podziale na zabiegi, które dedykowane są do wykonania lekarzom, a zabiegi które mogą wykonywać kosmetolodzy. Omówiła również terapie skojarzone, wspierające działanie lipolizy iniekcyjnej. Zwróciła uwagę na aspekty bezpieczeństwa i zagrożeń przy wykonywaniu zabiegów lipolizy iniekcyjnej.

Pan Doktor Zbigniew Leśniowski z Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej przedstawił szerokie zastosowanie kwasu hialuronowego, możliwe do uzyskania efekty. Zwracał też uwagę na wybór produktów zabiegowych – aby wybierać produkty, już długo obecne na rynku, przetestowane w praktyce i przestrzegał przed produktami niewiadomego pochodzenia, ale o wyraźnie niższej cenie.

Pani Aneta Kondrzycka-Dąda przedstawiła nowoczesne komponenty zabiegowe wykorzystywane w technikach iniekcyjnych.

Pani Joanna Klonowska z Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzanie omówiła formalne aspekty świadczenia usług kosmetologii estetycznej w salonie takie jak: prowadzenie kart zabiegowych, prowadzenie dokumentacji medycznej w salonach kosmetycznych oraz aspekty bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów, jak i osób wykonujących zabieg.

Pani Róża Detmer z Kosmetologii Praktycznej przedstawiła witaminy używane w mezoterapii igłowej w celu rewitalizacji i odmłodzeniu skóry. Szczegółowo omówiła zastosowanie poszczególnych witamin w kosmetologii.

Nie zabrakło również tematu marketingowego – jak sprzedawać usługi ekskluzywne, jak tworzyć pakiety zabiegowe, jak obsługiwać klienta który decyduje się na droższe zabiegi. Temat ten przedstawiła Pani Iwona Galacka z IG Conswel. Podczas wykładu została szczegółowa przestawiona typologia klientów oraz sposób obsługi poszczególnych typów.

Kongresowi towarzyszyły ożywione rozmowy w kuluarach, kongres był okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Uczestnicy Kongresu Kosmetologii Estetycznej ocenili program merytoryczny na 4,42 pkt., a poziom organizacyjny na. 4,7 pkt. (na 5 możliwych).

PARTNER:

PARTNER MERYTORYCZNY:
        

STOISKA: