Bardzo wysoki poziom merytoryczny VIII Kongresu Anti-Aging, organizowanego przez art of BEAUTY

493
VIII Kongres Anti-Aging 2019
VIII Kongres Anti-Aging 2019

Kongres odbył się 17 marca. Tematem wspólnym dla większości wystąpień były strategie anti-aging, jako krok konieczny do dobrych, celowych efektów zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej.

Drugim aspektem jest nierozłączność zdrowia i urody.

Była to już ósma edycja.

W tegorocznej edycji położyliśmy akcent na praktyczną stronę kosmetologii. W programie znalazły się wykłady, podczas których praktycy kosmetologii dzielili się z Uczestnikami swoją wiedzą w postaci sprawdzonych i skutecznych procedur i protokołów zabiegowych, łączenia zabiegów. Nie zabrakło też tematów które najczęściej pojawiały się w badaniu gabinetów kosmetologicznych, które zrealizowaliśmy w 2018 roku. Tematyka VIII Kongresu Anto-Aging prezentowała szeroką wiedzę interdyscyplinarną z zakresu anti-aging.

Kongres otworzył Pan Dr n. chem. Sebastian Grzyb, Dziekan Wydziału Inżynierii WSIiZ z wykładem „Biochemiczne/molekularne mechanizmy procesu starzenia – klucz do skutecznych terapii anti-aging i sposoby walki z procesami starzenia się komórek”. Rozpoznanie przyczyn starzenia jest podstawą tworzenia skutecznych terapii anti-aging zarówno biorąc pod uwagę terapie pro-zdrowotne jak i pro-urodowe. Punktem wyjścia staje się utrzymanie równowagi organizmu oraz stworzenie odpowiedniej dla danej osoby strategii anti-aging.

Pan Dr Zbigniew Leśniowski (Centrum Szkoleniowe Kosmetologii Medycznej) w wykładzie „Innowacyjne metody rewitalizacji skóry z zastosowaniem macierzy fibrynowej i komórek macierzystych CD34” przedstawił zastosowanie macierzy fibrynowej oraz różnice w stosunku do zastosowania osocza bogatopłytkowego.

Podczas kolejnego wykładu „Kobido – Sztuka Masażu. Japoński Lifting Twarzy. Alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej” Pan Tomasz Tomasik (Akademia Spa) opowiedział o masażu Kobido, przeprowadził jego pokaz oraz przedstawił korzyści biznesowe z wprowadzenia go do oferty salonu.

Pani mgr Katarzyna Rembelska, Specjalista nauk medycznych ds. zdrowia publicznego podczas wykładu „Polaryzacja błon komórkowych i elektrofurgulacja technologią przyszłości w zabiegach anti aging zaprezentowała możliwości i efekty zastosowania plasmy w terapiach anti-aging zarówno twarzy jak i ciała.

Pani Natalia Pokrywka, Współwłaścicielka CREME Goods Company podczas wykładu „Francuska tradycja botaniczna współcześnie i mezoterapia mikroamperowa MANSARD BioVisage: optymalny lifting rysów twarzy” przeniosła nas do magicznego świata marki MANSARD, który łączy moc natury z nowoczesną technologią.

Pani Iwona Wójcik (kosmetolog, Instytut Piękna) zaprezentowała uczestnikom kongresu praktyczne terapie anti – aging i protokoły zabiegowe dla różnych grup wiekowych , które bazują głównie na biostymulacji skóry w wykładzie „Odnowa biologiczna skóry w wykorzystaniem aminokwasów, osocza bogatopłytkowego i termicznych ablacji skórnych – protokoły zabiegowe dla różnych grup wiekowych”.

Pani Monika Hajdziony (kosmetolog, właściciel Instytutu Kosmetycznego Olimpia Day SPA, Kosmetyczka Roku Bielenda Professional 2017) w swoim wykładzie „Strategia przeciwstarzeniowa w oparciu o wybrane protokoły zabiegowe stosowane w gabinecie kosmetologicznym” przedstawiła kompleksowe strategie anti-aging tworzone w oparciu o dokładna analizę sytuacji klienta, dla osób w różnym wieku.

Pani mgr Małgorzata Frydzyńska, właściciel MJ Beauty Embassy podczas wykładu „Anti-aging i zdrowie. Dlaczego powinny być nierozłączne? Stymulujące zabiegi kosmetologii well-aging” zwróciła uwagę na konieczność długofalowego spojrzenia na stosowane zabiegi anti-aging. Zaproponowała też piramidę żywienia anti-aging oraz przedstawiła czynniki konieczne dla zachowania zdrowia i urody. Apelowała o rozważne podejście do nowości, których wpływ na zdrowie klienta nie jest znany.

Kongres zakończył wykład „Prawne aspekty funkcjonowania salonów kosmetycznych oraz zawodu kosmetologa. Zmiany w prawie kosmetycznym” Pani Żanety Lewańskiej , adwokat, doktorant, Katedra Prawa Międzynarodowego, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski w Warszawie. Pani Mecenas przedstawiła zmiany prawne dla branży w związku z wejściem w życie nowej ustawy.

Kongresowi towarzyszyły ożywione dyskusje, uczestnicy mogli nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami. Kongres zakończył się ocena ankietową oraz losowaniem upominków dla uczestników.

Uczestnicy VIII Kongresu Anti – Aging ocenili program merytoryczny na 4,73 pkt (2018 – 4,6 pkt) przydatność tematów w pracy kosmetologa na 4,9 pkt (2018 – 4,5 pkt), a poziom organizacyjny na 4,6 pkt. (na 5 możliwych).