III edycja Kongresu Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej – relacja

269

W niedzielę 24 października odbyła się III edycja Kongresu Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej w Warszawie.
Był to jeden z najbardziej udanych kongresów organizowanych przez art of BEAUTY. Wzięło w nim udział blisko 170 osób. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym we współpracę: Prelegentom, Firmom Partnerskim oraz Uczestnikom. To nasz wspólny sukces!

Problematyka skóry problematycznej obok tematyki anti-aging to dwa tematy, które w kosmetologii cieszą się największym zainteresowaniem. Zarówno tryb życia, choroby cywilizacyjne jak i zanieczyszczone środowisko są przyczyną, że nasza skóra odzwierciedla problemy naszego organizmu.

Wykłady rozpoczął Pan Dawid Cukierski (generalny szkoleniowiec marki M’onduniq), który w wykładze HIFU i RF mikroigłowy – terapie łączone w efektywnym działaniu zabiegowym przedstawił efektywny sposób nieinwazyjnego remodellingu owalu twarzy. Firma M’onduniq zorganizowała praktyczne warsztaty podczas kongresu z HIFU.

Pani mgr Małgorzata Frydzyńska (MBA, Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łódź, właściciel MJ Beauty Embassy) w wykładzie Skóra sucha i odwodniona – przyczyny, objawy i powikłania. Problem lekarza czy kosmetologa? omówiła wszystkie aspekty suchej skóry – przyczyny endogenne i egzogenne suchej skóry oraz metody wspomagania regeneracji suchej skóry. Istotnym elementem był problem suchej skóry w chorobach autoimmunologicznych.

Pani dr Elżbieta Luty (Absolwetka Uniwersytetu Przyrodniczego, od 17 lat związana z branżą farmaceutyczną i medyczną) podczas wykładu System kwasu hialuronowego w organizmie – naprawczy, sygnałowy, czy żaden? omówiła właściwości kwasu hialuronowego oraz jego ochronne i wspomagające właściwości w leczeniu starzenia się skóry i procesów zapalnych.

Pani lek. med. Agata Strukow (dyr. ds. marketingu medycznego i rozwoju ALAB laboratoria) w wykładzie Badania diagnostyczne – co powinien wiedzieć kosmetolog pokazała jak ważna jest wiarygodność firmy diagnostycznej, jakie badania mogą wspomóc pracę kosmetologa.

Pani Marta Zielińska (pedagog, kosmetolog, specjalista trychologii, dyplomowany psychodietetyk, Kosmetyczka Roku 2018) podczas wykładu Składniki roślinne w terapii trądziku młodzieńczego i trądziku dorosłych przedstawiła siłę wybranych roślin w leczeniu skóry problematycznej.

Pani Paulina Skóra (Kosmetolog, ekspert pielęgnacji, Kosmetyczka Roku 2016) omówiła Peelingi chemiczne – ich rodzaje, parametry i właściwości a oczekiwane efekty. Dobór odpowiednich preparatów do problemu i typu skóry. Szczegółowo omówiła parametry działania kwasów i możliwe do uzyskania efekty.

Pani Dominika Krajewska (kosmetolog) oraz Pani Agata Dawidczyk (kosmetolog) przedstawiły DermaOrganic jako nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie w gabinecie kosmetycznym. 11 programów które podbijają rynek kosmetyczny. Siłą marki jest efektywny system wtłaczania substancji aktywnych w głąb skóry., który daje spektakularne efekty w różnych problemach skóry twarzy i ciała.

Pani dr Magdalena Elsner (specjalistka z zakresu mikroodżywiania, właścicielka Elsner Clinic) podczas wykładu Wpływ candida albicans na skórę i zdrowie pokazała oblicze tej choroby, jej wpływ na naszą skórę, zdrowie oraz metody walki z nią.

Pani Anna Hencka-Zyser (ekspert branży Spa & Wellness z 19-letnim doświadczeniem, laureatka nagrody dla Najlepszego Managera SPA 2019) we wzruszającym wykładzie Pielęgnacja skóry w trakcie i po zakończeniu leczenia onkologicznego pokazała jak można pomóc pacjentom onkologicznym, przedstawiła aspekt psychologiczny zabiegów beauty, który może pomóc w procesie ozdrowieńczym. Mówiła jak dobro może dokonać cudów tam gdzie medycyna nie daje już szans.

Pani dr n. med. Aleksandra Słodka (mikrobiolog, specjalistka immunologii, wykładowca Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na kierunkach Kosmetologia i Dietetyka) w wykładzie Nowe spojrzenie na problem łuszczycy w gabinecie kosmetologicznym bardzo szczegółowo omówiła aspekty zdrowotne i psychologiczne łuszczycy oraz zabiegi, które mogą wspomóc dolegliwości związane z tą chorobą.

Kongresowi towarzyszyły ożywione dyskusje podczas wykładów, w kuluarach i na stoiskach, uczestnicy mogli nawiązać kontakty i wymienić doświadczenia oraz zapoznać się z ofertą firm będących Partnerami Kongresu oraz nawiązać osobiste kontakty. Kongres zakończył się ocena ankietową oraz losowaniem upominków dla uczestników.

Uczestnicy II Kongresu Pielęgnacji i Terapii Skóry Problematycznej ocenili program merytoryczny na 4,76 (2018-4,75 pkt) przydatność tematów w pracy kosmetologa na 4,86 (2018-4,85 pkt), a poziom organizacyjny na 4,8 pkt (na 5 możliwych).

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

III KONGRES TERAPII I PIELĘGNACJI SKÓRY PROBLEMATYCZNEJ 

24 listopada 2019, Warszawa

PARTNER STRATEGICZNY:

PARTNERZY:

WSPÓŁPRACA:

PATRONAT MEDIALNY: