IV Kongres Anti-Aging 2015 – relacja

    391
    IV Kongres Anti-Aging 2015
    IV Kongres Anti-Aging 2015

    22 marca odbył się IV Kongres Anti-Aging 2015.
    Wzięło w nim udział ponad 160 osób.

    Anti-aging to największe wyzwanie XXI wieku, stojące przed szeroko pojętym sektorem zdrowia i urody. To wspólny wysiłek specjalistów z wielu dziedzin: lekarzy, kosmetologów, dietetyków, trenerów osobistych, masażystów.

    To jeden z najważniejszych elementów jakości życia. Biorąc pod uwagę starzenie się społeczeństwa, szkodliwe warunki środowiska –  to jest i będzie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki. To szeroka interdyscyplinarna wiedza na temat zdrowia, odżywiania, emocji i życia w równowadze.

    Jednym z najważniejszych zagadnień anti-aging jest profilaktyka, traktowanie pacjenta kompleksowo, w trosce o jego psychikę i ciało.

    Skuteczne terapie anti-aging wymagają takiej właśnie szerokiej wiedzy i kompleksowego podejścia.

    Pan Profesor Włodzimierz Baranowski przedstawił temat endogennych i egzogennych czynników starzenia się skóry. Wskazał na konieczność szczególnej troski o zdrowie i wygląd kobiet po menopauzie, w szczególności do 5 lat po menopauzie, kiedy następuje gwałtowne przyśpieszenie procesów starzenia się skóry (np. utrata kolagenu aż 2,1 % rocznie), oraz zagrożenie poważnymi chorobami. Wskazał na dobroczynne działanie terapii hormonalnej, ale pod okiem specjalistów, gdyż nie zawsze jest to dla kobiety bezpieczne i wskazane.

    Pani mgr Maja Kijas z Kliniki Dr B. Dethlof omówiła tematykę specyfiki odmładzania okolicy oka, ze szczegółowym uwzględnieniem zabiegów dedykowanych dla okolicy oka.

    Pani Dr Małgorzata Chełkowska (Yonelle) zreferowała temat przenikania składników aktywnych. Jest to największe wyzwanie dla kosmetologii, a skuteczność działania składników aktywnych jest zdeterminowana ich przenikaniem w głąb skóry. Zwiększenie przenikalności następuje dzięki zastosowaniu nanodysków jako nośników, składnikom receptur, czynnikom fizykalnym/ zabiegowym, czynnikom chemicznym i biologicznym. Dla przykładu zastosowanie nanodysków zwiększa przenikalność retinolu o 340%, mikronakłuwanie nawet o 1000%.

    Pani Iwona Ściślicka (Yvenne) przedstawiła nowość na polskim rynku – Lifting Spray – jako alternatywę dla medycyny estetycznej. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku – szybkich, bezpiecznych zabiegów – stosowanych np. w Skin Barach.

    Pan Dr Przemysław Styczeń (Concept Medica) omówił temat wypełniania tkanek miękkich, począwszy od kwasu hialuronowego aż po preparaty pobudzające wzrost tkanki łącznej. Przedstawił  procedurę zabiegową, przeciwwskazania oraz możliwe powikłania, a także nowe metody w tym zakresie: autologiczne, stymulatory kolagenu, kolagen.

    Pan Jacek Szadkowski z N-Symbiosis Polska omówił preparaty na bazie peptydów do zabiegów rewitalizujących skórę oraz nowość – preparat do rewitalizacji skóry głowy.

    Pani Dr Anna Kuznetsova z Kliniki Dr B. Dethlof przedstawiła tematykę trychologii – nową dynamicznie rozwijającą się dziedzinę, począwszy od zaawansowanej diagnostyki poprzez różne schorzenia skóry głowy aż po metody leczenia.

    Pani Dr Aleksandra Jagielska (Sthetic) omówiła, na konkretnych przykładach, powikłania i metody leczenia powikłań po zabiegach medycyny estetycznej, począwszy od drobnych niedogodności aż po poważne np. martwica tkanek.

    Pan Dr Rafał Kuźlik (Szpital Św. Anny w Piasecznie) przedstawił defekty i metody leczenia strefy intymnej kobiet, jakie umożliwia nowoczesna ginekologia plastyczna.

    Pan inż. Leszek Kasprzak – omówił temat związany z zakupem urządzeń do gabinetów kosmetycznych i kosmetologicznych. Poruszył tematykę urządzeń markowych versus urządzenia chińskie oraz udane połączenia różnych technologii w jednym urządzeniu.

    Pani Dr Iwona Jazienicka (Pracownia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej UM w Lublinie) przedstawiła temat przyczyn fotostarzenia się skóry i kompleksowe metody jej odmładzania i usuwania objawów starzenia się skóry za pomocą zaawansowanych technologii – źródeł światła takich jak LED, Infra  Red, Laer, IPL.

    Pani Dziekan Joanna Klonowska (WSIiZ) uporządkowała definicje i pojęcia oraz relacje pomiędzy nimi w obszarze sektora urody i medycyny estetycznej.

    Pokazała obszary współpracy pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin oraz przenikanie się sektora zdrowia i urody.

    Kongres zakończył pełen optymizmu i dobrej energii wykład Pani mgr Anny Sokołowskiej (Pracownia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej UM w Lublinie) na temat kreowania wizerunku seniora i roli kosmetologa, który jawi się również jako terapeuta i coach. Prelegentka zwróciła uwagę na aspekt psychologiczny pielęgnacji kosmetycznej seniorów.

    Uczestnicy IV Kongresu Anti – Aging  ocenili program merytoryczny na 4,4 pkt., a poziom organizacyjny na 4,7pkt. (na 5 możliwych).

    PARTNERZY

    Yvenne

    WSPÓŁPRACA

    NAJWSPANIALSZE

    STOISKA

    image_200x150

    PATRONAT MEDIALNY

    Zdjęcia z kongresu