BioRePeelCl3® Sirona Aesthetics

148

Często zadajemy sobie pytanie co zastosować do: rewitalizacji skóry, przywrócenia jej napięcia i elastyczności, spłycenia zmarszczek, czy też wyrównania struktury i kolorytu skóry. Odpowiedzią na te pytania i szereg innych jest preparat BioRePeelCl3®.

BioRePeelCl3® to innowacyjny dwufazowy wyrób medyczny o działaniu biostymulującym, rewitalizującym i peelingującym. Preparat podczas kontaktu ze skórą wywołuje denaturację białek zewnętrznej warstwy skóry oraz następuje aktywacja biochemicznej kaskady która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, alfa i beta 1 TGF, VEGF).

Bogaty skład preparatu czyni go nie tylko peelingiem z kwasem trójchlorooc­towym, ale preparate­m, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, wzmacnia i napina skórę, przyw­raca jej blask, wyró­wnuje koloryt. Regul­uje wydzielanie sebu­m, działa bakteriost­atycznie, liftingują­co, zmniejsza blizny i rozstępy.

BioRePeelCl3 składa się z dwóch fa­z. Faza hydrofilowa (żółta) zawiera wiele składników takich jak:
• kwas trójchl­orooctowy;
• kwas laktobi­onowy;
• kwas salicyl­owy;
• kwas winowy, kwas cytrynowy;
• glicyna, pro­lina, hydroksyprolin­a, arginina;
• witaminy: C i B2;
• kwas gamma-a­minomasłowy GABA.

Faza lipofilowa (niebieska) zawiera w swoim składzie skwalan i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochra­niać warstwę hydrofi­lową przed utleniani­em oraz stabilizować formulację preparat­u. Na skórę mają dzi­ałanie nawilżające i chroniące przed tra­nsepidermalną utratą wody (TEWL).

Preparat BioRePeelCl3® występuje w dwóch wersjach tj. wersja FND (twarz, szyja, dekolt) oraz wersja BODY (plecy, łokcie, stopy, pośladki itp.). Jedyną różnicą pomiędzy wskazanymi wersjami jest stężenie TCA. Wersja FND ma 35% TCA, a wersja BODY 50% TCA.

Preparat może być st­osowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych.

Jako uzupełnienie serii zabiegów BioRePeelCl3®, a także innych zabiegów estetycznych zaleca się stosowanie serum pozabiegowego BioReHydra lub nowość na polskim rynku krem BioReLift.         

Więcej informacji o produktach na stronie oficjalnego i wyłącznego dystrybutora w Polsce serii preparatów BioRePeelCl3® – Sirona Aesthetics, www.sironaaesthetics.pl

Dowiedz się więcej o produkcie / zadaj pytanie >>>

DSD de Luxe