Body After Baby

26
15.04.2013 
Powrót do dawnej formy po urodzeniu dziecka jest dla wielu kobiet dużym wyzwaniem. Powstałe wskutek burzy hormonów zmiany w wyglądzie oraz kondycji skóry mogą być długotrwałe i uciążliwe. Niezwykle pomocne okazują się zabiegi estetyczne opracowane z myślą o młodych mamach. 

Urszula Sztwiertnia 
Konsultant medyczny z firmy SHAR-POL 

Niezadowolenie z własnego wyglądu towarzyszy wielu kobietom po okresie połogu i laktacji. Co więcej, problemy nasilają się po każdej przebytej ciąży. Najczęstsze zmiany, jakie pozostają po rozwiązaniu, to nadmiar tkanki tłuszczowej, utrata jędrności i elastyczności skóry, a także mało estetyczne przebarwienia czy uciążliwy cellulit. Wskutek nadprodukcji kortyzolu (hormonu stresu) oraz szybkiego tempa rozciągania się skóry w trakcie ciąży dochodzi do rozrywania włókien kolagenowych, co przyczynia się do powstawania rozstępów. Tempo powrotu do dawnej formy bywa uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu. Nie bez znaczenia jest odpowiednia dieta oraz dopasowane ćwiczenia fizyczne. Warto jednak pamiętać, że jakiekolwiek kuracje odchudzające powinno się rozpocząć dopiero po zakończeniu okresu karmienia piersią, a zbyt intensywny trening może spowodować obciążenie organizmu. Częstą przeszkodą w drodze do celu jest również duże zmęczenie i nadmiar obowiązków towarzyszących każdej mamie. Ponadto w przypadku niektórych zmian skóra nie ma możliwości samoregeneracji, ale tam, gdzie zawodzi natura, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. 

„Body After Baby” – procedura dedykowana mamom 

Alternatywą dla restrykcyjnych diet i czasochłonnych ćwiczeń są nowatorskie metody estetyczne. Specjalny program: „Body After Baby”, opracowany z myślą o mankamentach sylwetki kobiet po ciąży, składa się z serii nieinwazyjnych i bezbolesnych zabiegów opartych na technologiach Vela™ oraz elos™ zastosowanych w platformie VelaShapeII™. Jej innowacyjne działanie polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju (nawet głęboko położonej) do odpowiednio wysokiej temperatury przy całkowitym zachowaniu bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki jednoczesnemu połączeniu czterech źródeł energii: 
– podczerwieni
– podciśnienia
– masażu mechanicznego
– prądu RF. 

Przebieg zabiegu 

W czasie zabiegu aplikator jest delikatnie przesuwany po powierzchni skóry. Impulsowe podciśnienie wciąga skórę do komory aplikatora, gdzie zostaje ona podgrzana i poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Nagrzewanie zapewniają: podczerwone źródło światła oraz prąd RF przepływający pomiędzy rolkami. Celem jest podgrzanie tkanki tłuszczowej do około 550C, co odpowiada temperaturze naskórka (około 400C). Wyczuwalne promieniowanie ciepła ze skóry (5 mm ponad jej powierzchnią) utrzymuje się zazwyczaj na danym obszarze przez kilka minut po zakończeniu zabiegu (10-15 min). W efekcie dochodzi do przyspieszenie naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu trójglicerydu w tkance tłuszczowej na kwas tłuszczowy oraz glicerol. Zabieg intensywnie oddziałuje także na tkankę łączną, dlatego możliwe jest zarazem odchudzenie i ujędrnienie ciała. Szybsze tempo metabolizmu powoduje zmniejszenie obwodu w wybranych partiach nawet o 7 centymetrów. Dzięki uelastycznieniu wspomnianej tkanki łącznej dochodzi do redukcji skórki pomarańczowej i rozstępów, wygładzenia skóry oraz zwiększenia jej napięcia. 

Specyfika programu 

Efektywność „Body After Baby” tkwi w dostosowaniu jego specyfiki do wyjątkowych potrzeb kobiecego ciała po porodzie. Program został przebadany klinicznie i jest zalecany przez lekarzy ginekologów. Pierwszy zabieg można wykonać już w 3 miesiącu po rozwiązaniu. Co ważne, wizyty w gabinecie nie są długie, a po ich zakończeniu mama może od razu wrócić do codziennych zajęć. Widoczne zmiany uzyskuje się nawet po dwóch zabiegach, dla pełnych efektów zaleca się od 4 do 6 sesji. Procedurę przeprowadza się niezależnie od pory roku oraz typu skóry. Uzyskiwane efekty pozwalają trwale pozbyć się mankamentów figury i przywrócić mamom zadowolenie z własnego wyglądu.
DSD de Luxe