Clean Beauty. Przepisy na kosmetyki z lodówki

41

Elsie Rutterford, Dominika Minarovic
Clean Beauty
Przepisy na kosmetyki z lodówki

Premiera: 14 marca 2018 | Wydawnictwo Buchmann

Tłumacz: Magdalena Grala-Kowalska

Clean Beauty to doskonała propozycja wydawnicza dla wszystkich tych, którzy zwracają uwagę na to, czym pielęgnują swoją twarz, ciało, włosy. Rewolucja Clean Beauty  ogarnęła cały świat. Dzięki niej każdy może odnaleźć przyjemność z przygotowania własnych kosmetyków w zaciszu domowym. Książka w trendzie zero waste została pięknie zilustrowana i jest gratką dla fanów kosmetyków bez składników chemicznych.

Czasy płacenia bajońskich sum za wydumane kremy czy toniki, których skład przypomina tablicę Mendelejewa, odeszły do lamusa. Autorki  Clean Beauty, Elsie Rutterford i Dominika Minarovic, rzucają wyzwanie brzmiące: przejmij kontrolę nad tym, co nakładasz na swoją skórę i włosy – po prostu zrób to sama!

Rynek zielonych i wolnych od chemii kosmetyków cały czas rośnie, a przewodzi mu londyńska firma Clean Beauty Company ze swoimi luksusowymi recepturami na kosmetyki, zawierające jedynie najwyższej jakości składniki. Jak pozbyć się zmęczenia? To proste! Można zrobić kawowemy peeling ciała albo wziąć długą odprężającą kąpiel z mlekiem kokosowym. Rozdwojonym końcówkom na pewno pomoże maseczka do włosów z banana. Autorki Clean Beauty mają rozwiązanie każdego urodowego problemu w postaci receptury na domowy kosmetyk, który możesz przygotować od ręki. Składniki do ich wykonania można znaleźć…w każdej lodówce. Na co więc czekać? Dołącz do rewolucji już teraz!

Ten doskonały poradnik – napisany przez dwie imponujące młode kobiety, które założyły swoją własną markę kosmetyczną – zawiera receptury potrzebne do stworzenia naturalnych, nietoksycznych produktów z ogólnodostępnych, używanych na co dzień składników.
The Sun

Kompletny przewodnik po świecie naturalnych kosmetyków (…) to nie tylko lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego tą tematyką, lecz także świetna zabawa.
Yoga Magazine

Chemia kuchennego stołu spotyka się z kosmetycznymi poradami od założycielek Clean Beauty.
Psychologies

Zakochaliśmy się w ich przepisie na peeling z fusów po kawie.
Country and Town House

Jedna z moich ulubionych marek z prostymi peelingami, olejkami do ciała
i balsamami po goleniu. Ich książka zawiera proste receptury na produkty do włosów, ciała i pielęgnacji twarzy, które możesz przyrządzić w swojej własnej kuchni.
Blog Hell for Pleather

Dominika Minarovic jest miłośniczką naturalnych kosmetyków, ekspertką
od “Zrób-To-Sam”, opracowała też metody naturalnej pielęgnacji cery. Razem
z Elsie Rutterford współzałożyła Clean Beauty Co, markę promującą naturalne kosmetyki, której celem jest przekonanie ludzi do przejęcia kontroli nad tym,
co nakładają na swoją skórę. Marka regularnie pojawia się na stronach „Evening Standard”, „Red Magazine”, „Instyle” i „Daily Mail”. Jest współgospodarzem corocznej imprezy Clean Cult.

Elsie Rutterford – współzałożycielka Clean Beauty Co, promującej naturalne kosmetyki. Marka ta powstała z potrzeby stworzenia nietoksycznych kosmetyków bez straty na ich jakości. Przed założeniem firmy Elsie pracowała
w reklamie, specjalizując się w mediach elektronicznych. Elsie przyznaje, że jest kosmetykoholiczką, fanatyczką zdrowego żywienia, opracowała też metody naturalnej pielęgnacji cery. Jest współgospodarzem corocznej imprezy
Clean Cult.

DSD de Luxe