Moda na zgrabną i szczupłą sylwetkę nie mija i coraz większy procent klientów trafiających do gabinetów beauty poszukuje skutecznych zabiegów modelujących oraz wyszczuplających sylwetkę.

Jak mądrze skomponować pakiet zabiegów wyszczuplających, które technologie ze sobą połączyć, aby uzyskać jak najlepszy efekt, a co za tym idzie zadowolenie klienta?

Zanim przejdziemy do komponowania pakietów, łączenia technologii musimy zwrócić uwagę na fakt, że modelowanie, wyszczuplanie oraz odchudzanie sylwetki to proces długotrwały, nie da się go zrealizować w dwa lub trzy tygodnie.

Efektywne wyszczuplenie, odchudzanie sylwetki wymaga zastosowania wielu czynników, na które składają się zabiegi modelujące, dieta oraz ćwiczenia. Podstawą jest dobrze opracowany plan w porozumieniu z klientem, w którym ustalimy jakie efekty chcemy osiągnąć i ile czasu na to chce poświęci klient.

Warto do współpracy zaprosić innych specjalistów jak: dietetyk, trener personalny. Dość często bywa tak, że osoby borykające się z nadwagą pragną konkretnych i bardzo szybkich efektów. Mylą pojęcia myśląc, że modelowanie sylwetki to odchudzanie. My wiemy, że tak nie jest, musimy więc uświadomić naszego klienta, że zastosowanie tylko samych zabiegów modelujących, owszem pomoże pozbyć się miejscowego tłuszczu, ale nie wpłynie na znaczną utratę kilogramów. Rezultaty, jakich można się spodziewać po zastosowaniu samych zabiegów modelujących, to mniej centymetrów w obwodach, redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej oraz jędrniejsza skóra. Ważne jest realistyczne podejście, a dobrana metoda powinna być adekwatna nie tylko do oczekiwań, ale i predyspozycji, kluczowa będzie tutaj rzetelna konsultacja.

Klienci bardzo chętnie decydują się na zabiegi z udziałem aparatury, ponieważ dają szybsze efekty niż zastosowanie samych zabiegów manualnych. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu nawet z najbardziej opornych i newralgicznych partii ciała. Stosowane są różne metody i technologie, które są zawsze ukierunkowane na to samo, czyli zniszczenie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Podczas trwania terapii musimy uświadomić naszego klienta, że uwolniony tłuszcz może się odłożyć ponownie w innych częściach ciała, jeżeli nie utrzyma on ujemnego bilansu energetycznego. Jednym słowem klient musi chociaż w nieznacznym stopniu zmobilizować się do wysiłku fizycznego i przestrzegania zbilansowanej diety, bo tylko wówczas uwolniony tłuszcz zostanie wykorzystany i spalony. W całej terapii ma to bardzo duże znaczenie, a niestety dość często przekazujemy tą informację klientom szybko lub na ogół jest pomijana. Edukacja naszych klientów jest tak samo istotna, jak zabiegi które wykonujemy.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele urządzeń do modelowania sylwetki i każde z nich jest rekomendowane jako skuteczne, nie sposób ich wszystkich tutaj wymienić. Firmy dość często podają nam gotowe kompleksowe rozwiązania do wprowadzenia do oferty gabinetowej, poprzez połączenie w jednym aparacie kilku technologii np.: ultradźwięków z fala radiową lub z masażem próżniowym. Klienci którzy trafiają do gabinetów w poszukiwaniu zabiegów wyszczuplających mają też inne problemy takie jak cellulit bądź brak jędrności skóry. Wówczas metodę zabiegową powinno się dobrać w zależności od tego, co jest największym mankamentem dla naszego klienta. Zabiegi z udziałem najnowszej technologii idealnie sprawdzają się na partie ciała, takie jak boczki, oponka na brzuchu, drugi podbródek czy bryczesy, gdzie otłuszczenie bywa miejscowe, ale ciężkie do zniwelowania nawet za pomocą ćwiczeń fizycznych i diety. Z punktu widzenia klienta są to miejsca, które bardzo zaburzają ich obraz sylwetki.

Połączeń zabiegów w terapii wyszczuplającej może być wiele, podam kilka przykładów rozwiązań problemów, z którymi klienci przychodzą najczęściej do naszych gabinetów.

Przy braku jędrności skóry z cellulitem i miejscowym otłuszczeniem, dobry rozwiązaniem będzie połączenie zabiegów np.: masażu próżniowego, podciśnieniowego z technologią RF. Masaż próżniowy pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Natomiast radiofrekwencja mocno rozgrzewa i napina skórę. Poza tym podgrzewanie tkanki poprawia w niej metabolizm i w ten sposób wspomaga pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Alternatywą dla radiofrekfencji może być zimny laser, który oddziałuje bardzo korzystnie na komórki tłuszczowe wspomagając procesy uwalniania z nich zgromadzonych tłuszczy.

Urządzeń z zastosowaniem technologii masażu próżniowego, ciśnieniowego jest na rynku duży wybór, jeśli jednak nie macie tego w gabinecie to alternatywą może być dobry masaż manualny wspomagany bańką chińską.

Jeśli natomiast głównym problemem jest tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha, boczków można klientowi zaproponować lipolizę kawitacyjną lub zimny laser w połączeniu z drenażem limfatycznym. Do tego zestawu zabiegowego koniecznie należy dołączyć ćwiczenia fizyczne. W przypadku kiedy na celowniku jest wyłącznie cellulit, można zastosować karboksyterapię, czyli wstrzykiwanie do skóry dwutlenku węgla. Idealna seria zabiegowa w tym przypadku to połączenie karboksyterapii z masażem próżniowym. Rewelacyjne efekty również osiągniecie w walce z cellulitem stosując serię zabiegów przy zastosowaniu fali uderzeniowej połączonej z drenażami limfatycznymi. Bardzo istotne jest uświadomienie klienta, że wymienione powyżej metody wymagają serii zabiegów w zależności od stopnia zaawansowania problemu i efektu jaki chcemy osiągnąć.

Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą różnych innowacyjnych zabiegów to skuteczne uzupełnienie tradycyjnych form odchudzania oraz modelowania ciała. Najstarszym i najbardziej znanym zabiegiem pomagającym zwalczać cellulit i tkankę tłuszczową jest masaż przy zastosowaniu bańki chińskiej. W skórze i tkance podskórnej poddanej temu masażowi zwiększa się ukrwienie, poprawia przepływ chłonki i metabolizm. Wszyscy masażyści wiedzą, że bańka chińska ma nieocenioną moc w kuracji antycellulitowej. Jest to dobra alternatywa dla tych, co cenią sobie zabiegi manualne lub ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z zabiegów przy użyciu maszyn. W programach mających na celu wyszczuplenie sylwetki nie powinno zabraknąć drenażu limfatycznego, dotyczy to programów z użyciem urządzeń jak i również manualnych. Usprawnia on bowiem metabolizm komórkowy, zmniejsza obrzęki i usuwa uboczne produkty przemiany materii.

Przy układaniu programów zabiegowych mających na celu wyszczuplenie sylwetki istotne jest kompleksowe podejście, które zakłada, że w trakcie terapii możliwe jest zarówno łączenie technik, jak i ich zmiana na inne. Nie ma bowiem jednego idealnego zabiegu, a dobrana metoda powinna być adekwatna nie tylko do oczekiwań, ale i predyspozycji klienta. Rynek kosmetyczny przepełniony jest obietnicami doskonałych efektów w modelowaniu ciała, jesteśmy w stanie te obietnice spełnić kiedy do programów zabiegowych dołączymy konsultacje z prawidłowego odżywiania i ruchu.

Beata Adamczyk

 

Beata Adamczyk
Wieloletni praktyk, 20 lat na rynku, specjalizuje się w zaawansowanych procedurach anti-aging propagując jednocześnie holistyczne metody pracy. Manager Kliniki Urody Feniks,  konsultantka beauty & spa.

DSD de Luxe