Firma Dr. Baumann Cosmetic

24
10.06.2013 

Dr.Baumann Cosmetic od ponad 20 lat opracowuje „czyste” kosmetyki, których skład nie zawiera szkodliwych, chemicznych komponentów. Niemiecka firma wyprzedziła coraz silniejszy współcześnie nurt ekologiczny w kosmetologii o ponad 20 lat. 

Oferta Dr. Baumann, to kosmetyki bionomiczne, czyli zawierające składniki identyczne z obecnymi w skórze. Do produkcji preparatów używane są składniki najwyższej jakości, testowane laboratoryjnie. Naturalne składniki przeciwdziałają procesom starzenia się skóry, nie wywołując reakcji alergicznych, zapewniają najlepszą tolerancję wchłaniania. Ich stosowanie zapewnia widoczną poprawę już po upływie trzech tygodni. Kosmetyki nie zawierają: syntetycznych konserwantów, filtrów przeciwsłonecznych i barwników; olejków mineralnych, syntetycznych substancji zapachowych, substancji pochodzenia zwierzęcego, dodatkowego, zbędnego opakowania. 

""Kosmetyki należą do pięciu linii: DR.BAUMANN, BeauCaire, SkinIdent, Bionome SPA, MakeUP. 

Dr.Baumann dysponuje ofertą ponad 400 produktów. Może zaproponować profesjonalną pielęgnację i rozwiązywanie problemów dla każdego rodzaju skóry. Spośród firm „eko” jako jedyny oferuje kosmetyki z liposomami i nanosomami, zarówno profesjonalne, jak i do odsprzedaży. 

Organizacja The European Consumer Workgroup for Information on Cosmetics sporządziła ranking 1800 kosmetyków pod kątem jakości, przy czym kryterium jest obecność w kosmetyku składników (wg INCI), które mają lub mogą mieć szkodliwy wpływ. Kosmetyki Dr.Baumann (SkinIdent i Beau Caire) są absolutnymi liderami tego rankingu, zajmują kilkadziesiąt czołowych pozycji (http://www.cosmetictester.info/). 

Filozofia firmy Dr.Baumann Cosmetic: 
1. Krem powinien zawierać tylko to, co produkuje skóra (płaszcz lipidowy). Funkcją kremu ma być zaimitowanie naturalnego płaszcza lipidowego, po zmyciu twarzy, by odtworzyć lipidową barierę ochronną. 
2. Do intensywnej, skutecznej pielęgnacji przeznaczone są preparaty z liposomami i nanosomami. Mają one zdolność przenikania w głąb skóry i wraz z nimi mogą być transportowane inne składniki, takie jak witaminy, ceramidy i in. Dzięki temu skóra jest stymulowana do regeneracji, odżywiana i nawilżana. 
3. Brak szkodliwych składników w produktach, dzięki czemu nie powodują one alergii, a aktywne komponenty będą skutecznie oddziaływać na skórę. 
4. Jedyną, wyjątkową na skalę światową linią kosmetyków jest SkinIdent, która zawiera wyłącznie składniki identyczne do tych, które występują w płaszczu lipidowym skóry. 
5. Bogata oferta najwyższej jakości kosmetyków do odsprzedaży wynika z filozofii firmy: wizyty w salonie kosmetycznym są nieregularne, terminy wynikają z możliwości dysponowania czasem, ważnym czynnikiem są ograniczenia finansowe. Dr.Baumann International wychodzi więc z założenia, że najważniejsza jest codzienna pielęgnacja z użyciem wysokiej jakości kosmetyków, dobranych przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Wizyta w salonie, to okazja do intensywnej pielęgnacji, specjalistycznych zabiegów i konsultacji, co do wyboru preparatów do pielęgnacji domowej. 

Kosmetyki Dr.Baumann są dostępne wyłącznie w salonach partnerskich, ich lista jest dostępna na stronie www.dr-baumann.pl w zakładce „Salony”.


DSD de Luxe