HOLISOPHY – HOLISTYCZNA FILOZOFIA ZDROWIA

52

Krem z pomidorów, marchewkowy, flawonoidowy, a może z komórkami macierzystymi winogron? Poznaj smakowitą, ale przede wszystkim skuteczną i wolną od szkodliwych składników i działań ubocznych pielęgnację opartą na holistycznej filozofii zdrowia.


KATARZYNA ANDERKA

CEO Ilcsi Polska
Katarzyna Anderka, prezes HOLIsophy w rozmowie z Ewą Cesarz, redaktor naczelną art of BEAUTY opowiada jaki wpływ wywarła holistyczna filozofia zdrowia na jej świadome życie, także biznesowe.

E.C: Witam Pani Kasiu, znamy się już dłuższy czas, jakieś zmiany w Pani życiu?
KA: Witam Pani Ewo, ciągłe zmiany w dobrym kierunku. Staram się codziennie być trochę lepsza od samej siebie zarówno jako mama, jako businesswoman i w ogóle jako człowiek. Rozwijam swój biznes, ale pomagam również ludziom w ich rozwoju.

Bardzo lubię poznawać kobiety, które spełniają się w roli matki, a zarazem w roli businesswoman. Jak się to Pani udaje?
Obserwuję dzisiaj wiele kobiet, które spełniają obie te role z dużym powodzeniem. Myślę, że nie jestem wyjątkiem. Wychodzę z założenia, że jeżeli robisz to co kochasz i starasz się być dobrą mamą, to nie jest to takie trudne.

Jest Pani piękną kobietą, która od wielu lat dba o siebie w sposób naturalny, o zdrowe odżywianie, suplementację, stosuje Pani wyłącznie organiczne kosmetyki. Skąd u Pani ta determinacja i świadomość życia w zgodzie z naturą?
Zainteresowałam się tematem 12 lat temu, wtedy mój mąż zachorował na raka. Pojawiło się w mojej głowie pytanie „dlaczego?”. Docierały do mnie w tamtym czasie bardzo sprzeczne informacje na temat powstawania tej choroby. Szukałam odpowiedzi w różnych źródłach. Doszłam w którymś momencie do wniosku, że między innymi, szczególnie w dzisiejszych czasach, ważne jest jak się odżywiamy, jaką pijemy wodę, jak mądrze się suplementujemy i co nakładamy na skórę każdego dnia.

W ostatnich latach Pani życie zmieniło się nie do poznania. Obecnie jest Pani m.in. właścicielką firmy Ilcsi Polska, zajmuje się Pani suplementacją, a także jest Pani Prezesem firmy HOLIsophy. Czy powie Pani coś więcej na temat swojej działalności?
Tak, rzeczywiście moje życie się zmieniło. Z powodu choroby odszedł mój mąż. Chwilę później zdałam sobie sprawę z tego, że muszę być silna, a przede wszystkim muszę zadbać o swoje zdrowie i zdrowie moich dzieci. Wprowadziłam w domu jeszcze zdrowszą dietę, wyselekcjonowaną suplementację, znalazłam markę kosmetyków organicznych, które nie tylko pielęgnują, ale mają właściwości terapeutyczne. Nie zawierają rakotwórczych
składników, szkodliwych substancji, a same zioła, kwiaty, owoce i inne rośliny. Zakochałam się w marce kosmetyków ILCSI, chciałam pokazać ją wszystkim Polkom, rozpoczęłam dystrybucję na całą Polskę. Obecnie rozwijam firmę HOLIsophy, która skupia wszystkie moje działalności. Nazwa jest skrótem holistic i philosophy tj. holistyczna filozofia zdrowia. Firma łączy w sobie holistyczne podejście do dbania o zdrowie, urodę i całe życie.

To trudna historia… Ale wyciągnęła Pani z niej lekcję życia, a dziś jest Pani silną, spełnioną kobietą.
Kiedy jest się odpowiedzialnym za innych, nie sposób się poddać… Moja główna motywacja do pracy to moje dzieci – Julia i Michał. Są największym skarbem, ale i wyzwaniem. Każdego dnia przypominają mi, że to, co naprawdę ważne, nie jest łatwe,
a najważniejsza jest miłość i … zdrowie…

Pięknie powiedziane. Wracając do zdrowia, proszę powiedzieć czy kosmetyki organiczne to takie, które mają w dużej mierze składniki naturalne, prawda?
Zgadza się, kosmetyki organiczne to od 95% do 99% składników roślinnych z upraw ekologicznych. Zawierają minimum wody i alkoholu, spełniają zasady tzw. etyki bio. Nasze kosmetyki ILCSI wyróżnia czystość i jakość ponad 100 surowców roślinnych, BIO plantacje rodzimych roślin, warzyw i owoców ręcznie zbieranych, unikalny sposób produkcji, który utrzymuje naturalnie wysoką koncentrację składników aktywnych, a także niezwykły aromat i kolor. A co najważniejsze kosmetyki wykonane są zgodnie z najsurowszymi normami dla kosmetyków naturalnych wydawanymi przez niemiecki instytut certyfikujący
kosmetyki naturalne COSMOS (BDIH).

Czy kosmetyki organiczne mogą być tak skuteczne jak te, które zawierają składniki chemiczne?
Oczywiście! I to nie tylko tak skuteczne! One są, poza skutecznością, przede wszystkim zdrowe! Filozofia marki Ilcsi jest prosta i naturalna. Wiemy, że NATURA dostarcza skutecznych środków do leczenia różnych problemów skórnych. Łączymy tradycyjne podejście do produkcji kosmetyków oraz nowoczesną myśl technologiczną. Cechuje nas kreatywność, gdyż dzięki podstawowym wskazówkom pielęgnacji, tworzymy własne
programy pielęgnacyjne. Profesjonalne kosmetyki Ilcsi przygotowywane są w każdym przypadku ze świeżych ziół, owoców, warzyw i wód leczniczych, aby oddziaływały na skórę nie wyciągami, lecz poprzez działanie żywymi składnikami. Szeroką gamę kosmetyków llcsi polecam wszystkim tym, którzy przy pielęgnacji skóry w pierwszej kolejności biorą pod uwagę rozwiązania naturalne, wolne od działań ubocznych.

Lato zbliża się wielkimi krokami, czy są jakieś sposoby aby w naturalny sposób przy użyciu wyłącznie organicznych kosmetyków zadbać o siebie przed latem? Udzieli Pani kilku rad czytelniczkom?
Twarz i ciało wygląda promiennie i młodo gdy poddajemy je zabiegom, które zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry oraz nadadzą efekt delikatnego muśnięcia słońcem. Mam tu na myśli produkty oparte na bazie marchewki, pomidora i kwasu hialuronowego.

Czyli nawilżenie i muśnięcie słońcem?
Tak, zgadza się, ponieważ dobrze nawilżona skóra to równomierna opalenizna. Dla osób, które chcą utrzymać piękną i zdrową opaleniznę polecam zabiegi z marchewką i pomidorem oraz flawonoidami, które dostarczą niezliczone ilości antyoksydantów, uzupełnią niedobory w nawilżeniu i poprawią koloryt skóry.

A co trzeba zrobić aby tak wyglądać w Pani wieku? Czego używa Pani w domu?
Dziękuję. Latem stosuję najczęściej krem z pomidorów, który zawiera likopen a tym samym zwalcza wolne rodniki. Stosuję go zamiennie z kremem marchewkowym, flawonoidowym, z kwasem hialuronowym, czy z komórkami macierzystymi winogron. W zależności
od tego, na jaką konsystencję kremu mam ochotę, wybieram krem piankowy, nawilżający lub odżywczy. Wszystkie kremy piankowe są absolutnym hitem na lato, dostarczają wszystko to, czego skóra zapragnie i nie pozostawiają na skórze żadnej powłoki – idealne rozwiązanie również dla mężczyzn. Nie zapominam też o silnych kremach na okolicę oczu
a przynajmniej raz w tygodniu wykonuję maskę na twarz. Do pielęgnacji domowej ciała na lato idealnie sprawdzi się balsam marchewkowy (naturalna opalenizna), a dla osób potrzebujących ujędrnienia skóry i działania antycellulitowego odpowiedzią będzie balsam do ciała na bazie chili. Po zimie, lub po opalaniu, kiedy skóra jest przesuszona, używam
mocno nawilżający balsam z kwasem hialuronowym.

Ależ to brzmi smakowicie. Pomidory, marchewki, winogrona, papryczki chili. To musi być smaczna pielęgnacja. Smaczna, ale przede wszystkim skuteczna i wolna od szkodliwych składników i działań ubocznych jak np. nowotwór skóry.
Czy już dziś mogę wypróbować tą naturę zamkniętą w pojemniczku ILCSI?
Zapraszam do salonów współpracujących z marką Ilcsi. Serdecznie dziękuję za wywiad.

Powodzenia w dalszym budowaniu biznesu i w życiu prywatnym.
Dziękuje i wzajemnie!

Salony rekomendowane

ATELIER WIZERUNKU
Bożena Kowalska
ul. Warszawska 1 (gabinet kosmetyczny przy salonie FANABERIA),
43-300 Bielsko-Biała, tel. 606 382 951
www.bozenakowalska.pl
www.bozenakowalska.blogspot.com
FB: AtelierWizerunkuBozenaKowalska

Esteem Beauty Centrum Kosmetyki Estetycznej
ul. Ametystowa 1 A, 52-215 Wrocław, tel. 667 943 676
www.esteembeauty.pl
IG: esteembeautywroclaw
FB: esteem.beauty.wroclaw

Twój Kosmetolog Magdalena Marędziak
ul. Czajki 5a I piętro, 44-100 Gliwice, tel. 512 166 250
www.twojkosmetolog.com
FB: magdakosmetolog

Zapraszamy do salonów pracujących na kosmetykach Ilcsi w całej
Polsce oraz do śledzenia marki na Facebooku i Instagramie.

ul. Sołtysia 125, 40-750 Katowice
tel. +48 575 828 100, www.ilcsi.pl,
FB: ILCSIpolska, IG: ilcsipolska

DSD de Luxe