Jaką zastosować pielęgnację skóry po zabiegach z użyciem peelingu?

171

Zabieg z użyciem peelingu ma za zadanie poprawę wyglądu skóry. Po wykonaniu takiego zabiegu zastanawiamy się, jak należy pielęgnować skórę i jakich używać kosmetyków. Każdy specjalista wykonujący takie zabiegi podpowie, jakie konkretne kosmetyki są wskazane do danego rodzaju skóry oraz kiedy i jak je stosować. Często zaleca się stosowanie dedykowanych kosmetyków, tak aby wzmocnić i przedłużyć efekty pozabiegowe, a  nawet wykorzystać ich działanie jako kurację mającą na celu przygotowanie skóry przed kolejną serią zabiegów. Tak właśnie do tematu pielęgnacji skóry podszedł włoski producent preparatu BioRePeelCl3® – CMed Aesthetics S.r.l. -, który przygotował dwa kosmetyki w postaci:
– hydrożelu – BioReHydra,
– kremu – BioReLift.

BioReHydra to funkcjonalne serum pozabiegowe. Jest szybko wchłaniającym się hydrożelem, który daje uczucie świeżości, nawilżenia i liftingu już od pierwszego zastosowania.

Preparat zawiera ponad 15 składników aktywnych, takich jak kwas hialuronowy w postaci mikronizowanej (Micro-HA 5KDa), ekstrakty z alg oceanicznych, aminokwasy, witaminy i GABA (kwas gamma-aminomasłowy). Jest potężnym sprzymierzeńcem w działaniach biostymulujących, rewitalizujących i nawilżających.

 BioReHydra został stworzony w dwóch głównych celach:

aby dać profesjonalistom  preparat ściśle powiązany z zabiegiem BioRePeelCl3®, który utrwali doskonałe efekty zabiegu,

– a także aby dać pacjentom specjalnie opracowaną pielęgnację domową i w ten sposób zwiększyć efekty zabiegów BioRePeelCl3 między kolejnymi sesjami.

BioReHydra może być stosowany również jako wspomagające serum po innych zabiegach estetycznych, takich jak radiofrekwencja, fotostymulacja, zabiegi laserowe, a także jako serum o właściwościach regeneracyjnych, nawilżających, odżywczych i łagodzących.

BioReLift to krem pozabiegowy o konsystencji łatwowchłanialnej emulsji.

​Preparat ten  wspomaga działanie biostymulujące, rewitalizujące i liftingujące.

Formuła zawiera ponad 20 aktywnych składników, takich jak:

– 4 peptydy biomimetyczne wzmocnione koloidalną platyną

Dipeptyd, benzyloamid diaminobutyroilowy: jest peptydem, który naśladuje paraliżujące działanie jadu grzechotnika Waglera. Jest silnym syntetycznym składnikiem aktywnym naśladującym działanie peptydu zawartego w jadzie węża. Daje efekt relaksacji skóry.

Heptapeptyd palmitoilowy Cooper -14 i palmitynian heptapeptyd-15: synergia dwóch peptydów biomimetycznych w układzie o pojedynczym uwalnianiu poprzez wiązanie z miedzią. Jest to aktywnie ukierunkowany system dostarczania zdolny do uwalniania aktywnego składnika tam, gdzie jest on potrzebny. Dzięki dużemu powinowactwu do czynników wzrostu fibroblastów FGF, stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Działają również jako przeciwutleniacze i stymulują produkcję glikozaminoglikanów oraz usuwają uszkodzony kolagen i elastynę ze skóry.

Acetylotetrapeptyd-17: jest peptydem o działaniu modulującym, a ściślej indukuje syntezę proteoglikanów, zwanych inaczej lumikanami, przez fibroblasty skóry właściwej. Te glikoproteiny wpływają na budowę skóry właściwej, będąc w stanie zorganizować włókna kolagenowe trójwymiarowo, a tym samym utrzymać zorganizowaną strukturę skóry właściwej.

Platyna koloidalna: utrzymuje równowagę pola elektrycznego w naskórku, dzięki czemu skóra jest mniej podatna na uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki i przedwczesne starzenie. Platyna stabilizuje peptydy, zwiększając ich skuteczność i stabilność. Jest to także komórkowa odnowa skóry, niszczy wolne rodniki, reaktywuje proces komórkowy, nawilża skórę poprawiając penetrację aktywnych składników.

Mikronizowany kwas hialuronowy o wysokiej absorpcji, dzięki swoim właściwościom higroskopijnym wykazuje wyraźne działanie nawilżające, utrzymuje wodę w macierzy komórkowej tkanki łącznej i wspomaga syntezę kolagenu i elastyny.

​Witaminy

Działanie preparatu jest wzmacniane przez przeciwutleniające składniki, takie jak panthenol, witamina E, witamina B2 i witamina C w chronionej postaci glukozydu askorbylowego.

Aminokwasy

​Preparat uzupełnia gama aminokwasów o działaniu nawilżającym i przeciwutleniającym, takich jak arginina, glicyna, prolina, leucyna, lizyna, izoleucyna i walina.

Faza lipofilowa

Olej arganowy, olej migdałowy, masło shea i bisabolol – odżywcza, lipofilowa faza pochodzenia  naturalnego.

Pojemność BioReHydra i BioReLift – 30 ml

Preparat BioReHydra oraz BioReLift dostępne są:

– w ofercie firmy Sirona Aesthetics (www.sironaaesthetics.pl) – oficjalnego i wyłącznego dystrybutora w Polsce preparatów włoskiego producenta  CMed Aesthetics S.r.l.,

– gabinetach oferujących zabieg z użyciem peelingu BioRePeelCl3®.

DSD de Luxe