Joga twarzy

33
10.10.2012

Anna Bukowska 


Prawie każdy z nas wie, co to jest joga, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ćwiczyć można także twarz! Jakie są efekty takich „praktyk”? Lifting i odmłodzenie wyglądu! Wystarczy tylko odrobina systematyczności. 

Joga od lat podbija świat, pomagając utrzymać w doskonałej kondycji nie tylko ciało, ale i ducha. Dziś wchodzi w kolejny obszar – odmładzanie. Joga dla twarzy potrafi bowiem cofać niektóre skutki upływającego czasu. To proste! 

Dla kogo? 

To świetna metoda dla wszystkich, którzy pragną w naturalny sposób pobudzić witalność skóry, jej elastyczność i jędrność oraz pozbyć się zmarszczek bez zastrzyków i skalpela. Joga w 5 minut pozbawia skórę zmęczenia i napięć, które towarzyszą jej każdego dnia, sprawiając, że skóra wygląda promiennie i zdrowo oraz pomaga doskonale się zrelaksować. 

Postarzające grymasy 

Na twarzy pod skórą znajduje się 10 mięśni, za pomocą których poruszamy brwiami, oczami, policzkami i ustami. To właśnie układ i napięcie tych mięśni decydują o tym, jaką mamy mimikę i jaki wyraz twarzy. Przyzwyczajając twarz do pewnych grymasów, szczególnie tych niekontrolowanych, wywołanych przez emocje, możemy trwale zmienić jej wygląd. Pojawiają się wówczas niechciane i postarzające nas zmarszczki. Na twarzy inaczej niż na innych częściach ciała mięśnie przyczepione są bezpośrednio do skóry i wszystko, co się z nimi dzieje, marszczy ją i napina. Dlatego dopiero likwidacja mięśniowych przykurczów sprawia, że nasze rysy łagodnieją, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Doskonale widać to po masażu twarzy. 

Na czym polega? 

Joga twarzy to nic innego jak ćwiczenia skóry twarzy, czyli przyjmowanie różnych póz (asan) i wytrzymywanie w nich przez kilka sekund. Ćwiczenia są proste i nie wymagają specjalnego przygotowania. Jogę twarzy możesz ćwiczyć w domu przed lustrem, pod prysznicem, stojąc w korku lub w kolejce po zakupy. Jest tylko jeden warunek – aby efekt był murowany, musisz ćwiczyć codziennie! 

Dobrodziejstwa dla skóry 

Joga twarzy nie tylko stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dając jej sprężystość i wygładzając zmarszczki, ale także wyraźnie poprawia koloryt cery. Efekty widoczne są już po kilku tygodniach ćwiczeń, a dodatkowo połączone z zabiegami kosmetycznymi i odpowiednią pielęgnacją domową dają efekt optymalnej i długotrwałej poprawy wyglądu. 

Gdzie nauczyć się jogi twarzy? 

Zapraszamy dla salonów autoryzowanych Dermika Salon & Spa w całej Polce. Adresy salonów znajdziesz na stronie www.dermikasalony.pl 

Joga jest treningiem umysłu, ciała i ducha – wydobywa piękno z naszego wnętrza. 
Analise Hagen 

FACE CONTOURGYM – trening mięśni twarzy 

Specjalnie opracowany zestaw pięciu ćwiczeń wzmacniających partie mięśni odpowiedzialne za zachowanie młodzieńczych rysów twarzy. Podczas treningu angażowane są przede wszystkim mięśnie szyi, podbródka, mięśnie okrężne ust oraz mięśnie policzkowe. Regularny trening mimiczny wzmacnia poszczególne partie mięśni, które tworząc rusztowanie dla skóry, redukują jej opadanie, obwisanie policzków, czy tworzenie się drugiego podbródka. Efektem jest poprawa wyglądu i owalu twarzy. 

Ćwiczenia należy wykonywać codziennie przed lustrem w 2 lub 3 seriach, każde ćwiczenie powtarzając 10 razy. 

Zestaw ćwiczeń:

1. Ręce krzyżujemy na piersiach. Unosimy głowę do góry i patrzymy w sufit. W tej pozycji otwieramy usta, a następnie mocno podciągamy brodę jak najwyżej, zamykając w ten sposób usta. Czujemy, jak napina się mięsień szeroki szyi. 

2. Opieramy brodę na dłoni zwiniętej w pięść. Mocno napinamy podbródek, naciskając na pięść. Pracują mięśnie podbródka i szyi. 

3. Zwijamy dłoń w pięść, odwodząc kciuk. Otwieramy usta i uciskamy kciukiem podniebienie, jednocześnie napinając mięśnie podbródka. 

4. Otwieramy lekko usta. Palce wskazujące umieszczamy w kącikach warg i lekko rozciągamy usta, jednocześnie napinając mięśnie okrężne oraz policzkowe i starając się przeciwdziałać rozciąganiu. 

5. Mocno nadymamy policzki i powoli wypuszczamy powietrze (jak przy grze na trąbce).

"" ""

""
DSD de Luxe