Lirene Aqua Cristal

27
17.12.2012

Skóra każdego dnia potrzebuje odpowiedniego nawilżania przy pomocy silnie nawadniających kosmetyków. Jednym z najnowszych odkryć w kosmetologii, umożliwiającym efektywne dostarczenie skórze składników nawilżających i odżywczych, jest Technologia Ciekłych Kryształów. 


Technologia Ciekłych Kryształów wykorzystana została w nowej linii kosmetyków Lirene Aqua Cristal. Dzięki niej składniki aktywne, takie jak minerały i błękitne algi, mogą głębiej wnikać w skórę, intensywnie nawilżając, odżywiając oraz przeciwdziałając utracie wody. 

Skóra jest największym organem naszego ciała i stanowi swoistą barierę oddzielającą nas od świata zewnętrznego. Osłania organy wewnątrz ciała, odpowiada za zmysł dotyku, bierze udział w termoregulacji i zapobiega nadmiernej utracie wody. 

Obszarem, z którym kosmetyk styka się bezpośrednio, jest warstwa rogowa naskórka. Zbudowana jest ona z martwych, płaskich, ściśle do siebie przylegających komórek nazywanych korneocytami. Strukturę warstwy rogowej porównać można do struktury ceglanego muru. Cegłami są korneocyty, natomiast rolę zaprawy murarskiej pełnią pozakomórkowe lipidy, produkowane przez komórki naskórka i wydzielane na zewnątrz w trakcie rogowacenia. Cement międzykomórkowy jest strukturą tzw. ciekłokrystaliczną, charakteryzującą się wysokim stopniem organizacji, złożoną z takich substancji jak ceramidy, cholesterol czy wolne kwasy tłuszczowe. Lipidy cementu międzykomórkowego stanowią naturalną osłonę skóry przed bezpośrednim kontaktem z otoczeniem, chroniąc ją jednocześnie przed nadmierną ucieczką wody. 

Komórki warstwy rogowej ulegają ciągłej wymianie. Z upływem czasu złuszczają się i zastępowane są przez następne. Niestety, nasza skóra jest nieustannie narażona na działanie szkodliwych czynników z zewnątrz. Promienie ultrafioletowe mają zdolność uszkadzania komórek skóry, zaburzają też procesy złuszczania się naskórka. Agresywne oczyszczanie skóry detergentami lub alkoholem prowadzi do naruszenia jej fizjologicznej osłony lipidowej. Z czasem ilość uszkodzeń przekracza możliwości naprawy i regeneracji skóry. 

Spowolnienie pojawiania się negatywnych zmian i poprawienie stanu skóry możliwe jest dzięki rozwiązaniom oferowanym przez współczesną kosmetologię. Jednym z nich jest Technologia Ciekłych Kryształów, która nawiązuje do budowy błon cytoplazmatycznych komórek skóry oraz lipidów cementu międzykomórkowego. Krem po nałożeniu na skórę, dzięki wykorzystaniu Technologii Ciekłych Kryształów, równomiernie się rozprowadza i nie pozostawia tłustego filmu na naskórku. Ciekłe kryształy rozprzestrzeniają się w przestrzeniach międzykomórkowych, zapobiegając ucieczce wody, zapewniając długotrwałe nawilżenie naskórka oraz chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi. 

Linia nowych kosmetyków Lirene Aqua Cristal wykorzystuje Technologię Ciekłych Kryształów. Innowacyjna budowa kremów pomaga głębiej wnikać składnikom aktywnym w strukturę skóry, intensywnie nawilżając, stabilizując nawodnienie, zmniejszając ubytek wody oraz dostarczając składników odżywczych. Receptury kremów zawierają minerały oraz błękitne algi, znane z właściwości nawilżających. 

Kosmetyki wchodzące w skład linii Lirene Aqua Cristal: 

  • Nawilżający płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu 

Podstawą działania płynu jest połączenie właściwości błękitnych alg oraz oczyszczającego działania cząsteczek micelarnych, dzięki którym płyn skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz intensywnie nawilża. Mikroelementy soli morskich oraz gliceryna dbają o odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Kosmetyk odpowiedni dla każdego typu cery, zwłaszcza odwodnionej i przesuszonej. Nie pozostawia na skórze tłustej warstwy i nie wymaga zmywania wodą, nie zawiera alkoholu. 

Poj. 200 ml                     Rekomendowana cena detaliczna: 13,99 zł 

  • Krem intensywnie nawilżający 

Podstawą działania kremu jest połączenie Technologii Ciekłych Kryształów oraz właściwości błękitnych alg, dzięki którym kosmetyk intensywnie nawilża. Zawarte w formule dodatkowe składniki aktywne – kompleks HydroCornTM oraz wyciąg z trawy azjatyckiej przeciwdziałają utracie wilgoci i wydłużają efekt nawilżenia. Krem poprawia komórkową równowagę wodną, zapobiega procesowi utraty naturalnego zapasu wilgoci oraz przywraca skórze jędrność i elastyczność. 

Poj. 2 x 6 ml               Rekomendowana cena detaliczna: 3,90 zł 

  • Krem nawilżająco – przeciwrodnikowy 

Krem intensywnie nawilża dzięki połączeniu Technologii Ciekłych Kryształów oraz unikalnych właściwości błękitnych alg. Formuła kremu wzbogacona została o składniki aktywne, które wydłużają efekt nawilżenia oraz chronią przed przedwczesnym starzeniem się skóry – witaminę E, wyciąg z trawy azjatyckiej, D-pantenol i alantoinę oraz filtr UV SPF 5. Krem chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, regeneruje, odżywia i przywraca jej jędrność, pomagając zapobiegać procesowi utraty naturalnego zapasu wilgoci. 

Poj. 50 ml                   Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 zł 

  • Maseczka nawilżająco – kojąca na twarz, dekolt i szyję 

Formuła maseczki oparta została na połączeniu kompleksu HydroCornTM oraz błękitnych alg, dzięki którym kosmetyk intensywnie nawilża. Wyciąg z malwy oraz łagodząca alantoina przeciwdziałają utracie wilgoci i koją podrażnioną, wysuszoną skórę. Maseczka chroni przed wysuszaniem, likwiduje napięcie i szorstkość, nadaje skórze gładkość i miękkość. 

Poj. 50 ml                    Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 zł


DSD de Luxe